Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 79

Thread: Въпрос за ключовете

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди седмица се обзаведох с аларма с ключ в едно, отварящ се! Писна ми зимата да се мъча като замръзне. Иначе си имам два ключа аз...код карта нямам...ма няма да я мисля...скоро жената ще я кара

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17
    Младши алфист BBB75's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мчи кажи отде си, нищо няма ти напрайм.

    От София съм. Ключаря, който питах е в този Практикер на Цариградско шосе. Той е автоключар. Показах му ключа и той вика 50 лв. нищо не ми спомена за обучаване и т.н., казах че е с чип. Пак ще ида и тоя път ще се пробвам да си направя ,па да видим дали накрая няма да се окаже 120 лв.

  3. #18

    Default

    колежке, щом ключа не става нито за отключване на вратите, нито за палене значи предназначението му е друго, обикновено алфите като нови са със два индентични ключа, при някои модели автомобили има един "мастер" клюц и един "авариен", с втория можеш да използваш 4-цифрен код за да дезактивираш имобилайзера и след това да го използваш като обикновин ключ, с изключен имобилайзер и алармена система, но твоя случай очевидно не е такъв..... така ,че първо трябва да се установи за какво служи товя "син" ключ, пък тогава да се отиде до ключара
    147 JTD

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Стига сте я притеснявали.....
    Отива с ключа който ползва за палене на колата при ключаря и той ще и направи нов.......
    Щом 2-рия ключ въобще не пасва ква е гаранцията, че картата е за нейния ключ и нейната кола.......

    Ако и направи чипа по кода от картата и след това колата не може да запали, кой ще плаща?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Стига сте я притеснявали.....
    Отива с ключа който ползва за палене на колата при ключаря и той ще и направи нов.......
    Щом 2-рия ключ въобще не пасва ква е гаранцията, че картата е за нейния ключ и нейната кола.......

    Ако и направи чипа по кода от картата и след това колата не може да запали, кой ще плаща?
    Ами пали с кода от картата, все едно аварийно. Ако запали - картата е нейната. А там има само механичния код на ключа и ПИН-а на имобилайзера

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Здравейте, искам да ви питам така или иначе е отворена темата вече как да разбера дали ми е изключен имобилайзера,защото наскоро сменях акумулатор и не ми искаше после код нито нищо.И съм решил да си правя и аз аларма и ключ в едно дистанционно,но да знам повече подробности.

    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Имобилайзерът не иска код.
    Може да разбереш по лампичката с жълто ключе на таблото - като дадеш на контакт светва за момент. Като разпознае ключа угасва.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Колега Тонов,
    Благодаря ти за бързия отговор.
    Това значи ли,че няма да имам проблем при направата на такъв ключ(по-горе описаният)?

    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by BBB75 View Post

    От София съм. Ключаря, който питах е в този Практикер на Цариградско шосе. Той е автоключар. Показах му ключа и той вика 50 лв. нищо не ми спомена за обучаване и т.н., казах че е с чип. Пак ще ида и тоя път ще се пробвам да си направя ,па да видим дали накрая няма да се окаже 120 лв.
    Не се занимавай с глупости. Синият ключ най-вероятно не е за твоята кола, явно е станала грешка. И с 5 ключа да ти продадат алфа и 5-те трябва механично да отварят врати и да палят, няма начин да ти продадат кола с нарязан ключ, който не става никъде, ако има нужда ще ти дадат ампулата с имобилайзера и ненарязана заготовка.
    Като ходиш в Практикер си вземи поне картата с кода и стискай палци поне той да е верен, аз бих ти препоръчал Миро http://mirva2.com/ключар-в-софия/ имаше тема във форума за услугите който предлага - транспондер код 2 и 3, вграждане на дистанционна в ключа........

    ---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Стига сте я притеснявали.....
    Отива с ключа който ползва за палене на колата при ключаря и той ще и направи нов.......
    Щом 2-рия ключ въобще не пасва ква е гаранцията, че картата е за нейния ключ и нейната кола.......

    Ако и направи чипа по кода от картата и след това колата не може да запали, кой ще плаща?
    Колега повярвай няма начин да прочетеш кода от самия ключ при транспондер ключ 2 и нагоре, номера става само на транспондер 1. Версията на транспондера е щампована на самия ключ - кръгче с цифра в него и триъгълник. При код 2 и нагоре след всеко загасяне на колата ЕКУ-то записва нов код на ключа. Вариантите за решаване на проблема са няколко
    - най-евтин: прави се заготовка или 2,3 колкото ти е кеф без транспондери - прости ключове, лепиш оригиналния ключ под кората на волана, близо до намотката и си свиркаш, ама нямаш имобилайзер на практика.
    - най-скъп: отиваш при официалния представител на марката, даваш си вин номера и данните, стискаш палци колата ти да не е крадена или да е правена застрахователна измама, кихаш едни 450лв, чакаш 2 седмици и ти дават кода на хартиика, отиваш при ключар и с кода си правиш ключ
    -ако имаш картичка с 5 цифрения софтуерен код лесно могат да ти програмират до 5 ключа
    - ако нямаш кода - отиваш с колата или сваляш централата на имобилайзера при ключар дето разбира, отварят централата и от чипа вадят кода, с този код могат да ти нправят ключ или да запалиш авариино с педала на газта.
    - ако ти се прецака ЕКУ или централа на имо. Взимаш ЕКУ, караш го на доктор да го ремапнат и пак нямаш имо.
    Всичко това е дъвкано поне 100 пъти във форума.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  10. #25

    Default

    Както писах по нагоре, скоро си изгубих единствения ключ за колата, но имах късмета да ми го върнат от МВР.
    Сега му извадих чипа и го сложих в едно дистанционно от няква аларма за кола. Тва дистанционно си седи в колата, като я паля просто го държа и него докато изгасне лампата за кода (1сек.)
    Тея дни ще си направя обикновен ключ (без чип) и ще си боравя с него, а оригиналния червения ще си го държа вкъщи.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  11. #26
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post



    Колега повярвай няма начин да прочетеш кода от самия ключ при транспондер ключ 2 и нагоре, номера става само на транспондер 1. Версията на транспондера е щампована на самия ключ - кръгче с цифра в него и триъгълник. При код 2 и нагоре след всеко загасяне на колата ЕКУ-то записва нов код на ключа. Вариантите за решаване на проблема са няколко
    - най-евтин: прави се заготовка или 2,3 колкото ти е кеф без транспондери - прости ключове, лепиш оригиналния ключ под кората на волана, близо до намотката и си свиркаш, ама нямаш имобилайзер на практика.
    - най-скъп: отиваш при официалния представител на марката, даваш си вин номера и данните, стискаш палци колата ти да не е крадена или да е правена застрахователна измама, кихаш едни 450лв, чакаш 2 седмици и ти дават кода на хартиика, отиваш при ключар и с кода си правиш ключ
    -ако имаш картичка с 5 цифрения софтуерен код лесно могат да ти програмират до 5 ключа
    - ако нямаш кода - отиваш с колата или сваляш централата на имобилайзера при ключар дето разбира, отварят централата и от чипа вадят кода, с този код могат да ти нправят ключ или да запалиш авариино с педала на газта.
    - ако ти се прецака ЕКУ или централа на имо. Взимаш ЕКУ, караш го на доктор да го ремапнат и пак нямаш имо.
    Всичко това е дъвкано поне 100 пъти във форума.
    Колега, бъди така добър и не ми казвай на кого да вярвам и на кого да не вярвам.......
    Това, че ти не знаеш, не означава, че няма начин.....
    Винаги има хора които знаят повечко варианти от теб.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #27
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Колега, бъди така добър и не ми казвай на кого да вярвам и на кого да не вярвам.......
    Това, че ти не знаеш, не означава, че няма начин.....
    Винаги има хора които знаят повечко варианти от теб.....
    Братле, колегата е прав. Само, че не е от код 2, а от код 3 историята

  13. #28
    JTD power Vasil82's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    140

    Default

    аз съм с код 2 нямам код карта,но ми направиха нов чип на който цената беше 100 лв. след това си нарязох и самия ключ и всичко излезе 120 лв. и стана вече около 2 месеца няма проблеми.Колега danniel,по добре си направи ключ,ако искаш пиши да ти кажа къде да отидеш.

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://vbox7.com/play:mb32a77d3a

  14. #29
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by BBB75 View Post
    Здравейте,
    Надявам се на малко помощ.
    Наскоро си купих Алфа 156, 1,6 бензин, понеже ми е първата такава кола, не съм наясно много с ключовете.
    Купих я с един червен ключ, с който паля и втори /син/ в едно пликче + някаква карта с код. Този вторият за никъде не става /съвсем различен е от червения/. ?!?
    Дали е станала някаква грешка или това е някакъв код ключ. /и ако е така за какво служи/?

    Смятам да си направя още един червен /с чип/ за палене, в Практикер ми казаха, че е 50 лв. Така ли вървят навсякъде?
    Благодаря предварително
    Аз купих моята с два червени оригинални ключа, картата с кода и едно по -малко ключе.
    Оказа се, че това ключе било за алармата. Това го разбрах, след като изтървах единственото дистанционно в река Струма. Отидох до колата отворих капака и с две движения обезвредих тази "сложна" аларма. Смъкнах два бушона, разположени по-дължина на кабела и колата вече остана без аларма. После като се прибрах, видях, че на корпуса на алармата има ключалка и там пасна онова ключе.

  15. #30
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Братле, колегата е прав. Само, че не е от код 2, а от код 3 историята
    И на 2-те ми коли е код-3 и ми разчетоха кода по ключа......
    Как да ви повярвам момчета.....

    Няма да се караме ся за един ключ я.......
    Поздрави!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •