Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 74 of 74

Thread: горят ли ви масло 156-ците

  1. #61
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Явно всяка кола си е за себеси. Така като глядам всеки говори за различен разход на масло и наистина стигам до извода че всяка кола е поддържана по различен начин. Моята въпреки че нее 16в си гори между 1л и 1.3л на 10к км. но моят стил на каране го предвижда това , но имам предвид че колата почти не беше карана 7 години ( по 300-400км на година и палене всеки 3-4 седмици) и беше стояла в един гараж, което е предпоставка за стареене на гумичките и за тяхното разсъхване. Но пък поне знам чее на реални 170-180 хиляди км
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #62
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by fuji View Post
    ...Интересно ми е как има колеги където доливат по 150-200 грама на 10000 км или даже някои и не доливат.
    Ами как, на времето си докарах едно типо от Германия, всичко му беше като ново, но като го покарах оттам до тук и още 2-3000 км се наложи да му долея около половин литър. Това не ми допадна никак и гледам някакъв колега с типо си вкарва колата в един гараж до мои приятели, та викам я да видя как са нещата при него, отивам аз, викам колега, гори ли ти масло, че моята на около 4-5000 км ми гори по половин литър, нормално ли е?
    Аааа, това е много, вика, има и нещо, аз не доливам нито капка от смяна до смяна. Наместиха му колата там мОмците от сервиза, та я вдигнаха с подемника... Ама тя отдолу цялата сякаш боядисвана с масло, омазано всичко и покапва от двигателя
    Ама не му горяла и капка даже.
    Та и такива ги има.

  3. #63
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Ами как, на времето си докарах едно типо от Германия, всичко му беше като ново, но като го покарах оттам до тук и още 2-3000 км се наложи да му долея около половин литър. Това не ми допадна никак и гледам някакъв колега с типо си вкарва колата в един гараж до мои приятели, та викам я да видя как са нещата при него, отивам аз, викам колега, гори ли ти масло, че моята на около 4-5000 км ми гори по половин литър, нормално ли е?
    Аааа, това е много, вика, има и нещо, аз не доливам нито капка от смяна до смяна. Наместиха му колата там мОмците от сервиза, та я вдигнаха с подемника... Ама тя отдолу цялата сякаш боядисвана с масло, омазано всичко и покапва от двигателя

    Ама не му горяла и капка даже.
    Та и такива ги има.
    Ми не му гори, просто му изтича. И това е един всеобщ проблем на доста коли

  4. #64
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    А, много е сигурен откъде го губи, човека казва, че изобщо не доливал.
    А моята пък не подпушваше изобщо, в никой случай не можеше да се разбере че гори масло, нито теч, нито при форсиране. Впоследствие, след смяна гумички на клапаните наистина престана да гори масло.
    Е те тва си е гадост - да разбереш, че ти гори след като я покараш 2-3000 км.

  5. #65
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    А, много е сигурен откъде го губи, човека казва, че изобщо не доливал.
    А моята пък не подпушваше изобщо, в никой случай не можеше да се разбере че гори масло, нито теч, нито при форсиране. Впоследствие, след смяна гумички на клапаните наистина престана да гори масло.
    Е те тва си е гадост - да разбереш, че ти гори след като я покараш 2-3000 км.
    Ами 16 (20) гумички са си много нещо. С хубаво масло гумичките издържат много време. Ето и 147, дето ти я предлагам, Селения 20К за 1000км не е мръднало и е бистро. Вариаторът почти спря да чука при палене. Няма течове.
    Доколкото знам едно масло трябва да маже, топлоотвежда, пази метал и гумени части, да не допуска нагари. И то в комбинация с хубав филтър

  6. #66
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ами 16 (20) гумички са си много нещо. С хубаво масло гумичките издържат много време.
    А, направо са нищо в сравнение с проблеми в цилиндъра и сегментите или издухан двигател, не знам на алгата как се сменят, но дори и сваляне на глава не е кой знае каква трагедия, ако смяна гумички решава проблема. При един еспейс 2.2 нещата при същите симптоми, загуба на масло без подпушване и течове нещата се оказаха 4-ти цилиндър със счупени сегменти, което вече си е по-неприятно, добре, ( хм... май "добре") че цилиндъра беше добре и нещата се решиха само със смяна на сегменти и едно бутало.

  7. #67
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    преди основния ремонт не съм доливал 8000 км бех минал 10/40 след като отворихме колата гумичките беха леш а странното че нито пушеше нито нищо .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  8. #68
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    преди основния ремонт не съм доливал 8000 км бех минал 10/40 след като отворихме колата гумичките беха леш а странното че нито пушеше нито нищо .
    A klaпаните как ти бяха? Имаха ли яко нагар по тях? А и гумичките може да са спекли, но не са се били разпаднали или изпаднали и затова са държали все още. Поне аз така си го обяснявам

  9. #69
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Не видях нищо за 2.4 20v извинявам се ако съм пропуснал .. но вчера проверих щеката и за 5к км ми е смъкнало около 1/5 от щеката това нормално ли е има ли нужда от притеснение или ? Със selenia 5w40 съм .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #70
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Моята е 2,4 20V, за 10000км "хапва" до около 200мл. масълце, Castrol 5W40 Turbo Diesel
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #71
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Което значи , че не е притеснително ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #72
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    До 0,5л на 10000км се счита за напълно нормално.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #73
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    До 0,5л на 10000км се счита за напълно нормално.


    Добре. Благодаря ти колега
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #74
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мойта има теч от задната семеринга, като сякаш литър, литър и двеста доливам от смяна на смяна.Като си сменя съединитела ще сменя и семеринга и ще се избистри положението.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •