Results 1 to 15 of 23

Thread: Марки съединител

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Марки съединител

    Колеги,имам въпрос за избор на съединител Знам че е говорено много пъти,но всичко което намирам в търсачката е от преди 2010, а от тогава доста нови марки се предлагат сякаш,затова моля да не бъда овикван. Та,дойде крайно време за смяна на съединител,вчера избоксува на 5-та...ще трябва да купувам нов.Знам,че всички препоръчват Valeo,но съм малко предубеден,щото доколкото знам,внасяното в България Valeo е само от Турция...Какво ще ми кажете за LuK-някой слягал ли е и реално различно ли е,щото бях чувал мнения,че ги правят на едно и също място.Имам и конкретен интерес към марките Borg&Beck и National.Английски са и идват с по две години гаранция,а втората е и доста по-евтина,което също си е фактор.Моля ви,ако някой е слагал от тези марки,да пише.И последно питане-за добра марка семеринг на колянов вал.Благодаря!

  2. #2
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги,имам въпрос за избор на съединител Знам че е говорено много пъти,но всичко което намирам в търсачката е от преди 2010, а от тогава доста нови марки се предлагат сякаш,затова моля да не бъда овикван. Та,дойде крайно време за смяна на съединител,вчера избоксува на 5-та...ще трябва да купувам нов.Знам,че всички препоръчват Valeo,но съм малко предубеден,щото доколкото знам,внасяното в България Valeo е само от Турция...Какво ще ми кажете за LuK-някой слягал ли е и реално различно ли е,щото бях чувал мнения,че ги правят на едно и също място.Имам и конкретен интерес към марките Borg&Beck и National.Английски са и идват с по две години гаранция,а втората е и доста по-евтина,което също си е фактор.Моля ви,ако някой е слагал от тези марки,да пише.И последно питане-за добра марка семеринг на колянов вал.Благодаря!
    Щом Валеото не ти харесва взимай Закс това също е много добра марка

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #3

    Default

    А на каква кола ще го слагаш този съединител.
    И като не искаш турско валео - защо не си вземеш оригинален съединител
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #4
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    А на каква кола ще го слагаш този съединител.
    И като не искаш турско валео - защо не си вземеш оригинален съединител
    Колата е бензинова от стария мотор,2.0,ако има значение кубатурата.А какъв е оригиналният съединител?

  5. #5
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Оригиналния също е Валео,поне аз свалих такъв като сменях моя.Иначе Мекарм е добър избор карам с тази марка 30 000км и нямам проблеми.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колата е бензинова от стария мотор,2.0,ако има значение кубатурата.А какъв е оригиналният съединител?
    Оригиналния си е в кутия рикамби оригинали - просто в магазина търсиш - оригинален - и вътре е производсто на някой от известните производители с изяснен произход минал през контрола на Фиат.
    Както колегата по горе спомена може да е на Valeo , на някой други модели може да е на Luk или AP примерно.....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ясно...значи да питам за Рикамби,пък вътре квото излезе.Предполагам,че и цената ще е по-различна обаче.А за National и Borg&Beck някой има ли впечатления?

  8. #8
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    За съжаление не е вярно, че валеото идва само от турция. Турското валео е е в зелена опаковка и е в пъти по качествено от това в синя! Синьото е корейско и ако ви кажа какъв шок беше, след като точно онзи ден за една 80-ка ауди момчето беше взел синьо валео само феродов. След като свалихме съединителя се оказа, че феродовия е нов, а притискателя е за смяна, та въпросното валео омаше хлабина между шлиците и металната част, която хваща демпферите. Докато този, който беше монтиран на колата беше мекарм и изглеждаше с в пъти по-добра иработка, та внимавайте и какви валеота взимате.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •