Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Зимна течност за чистачки

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точно с евтиния мотокс имаше скандал щото ползват метилов спирт и още продължават. метиловия спирт е забранен защото продължителното излагане на изпаренията му води до слепота. внимавайте какво си купувате.
    точка

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има 2 вида спирт за горене. единия е евтиния отровен и забранен за ползване в течности за чистачки - метилов.
    другия е по-скъпия етилов, той се денатурира за да не става за пиене. на декоратор както казах е такъв. синия цвят идва от оцветителя който се казва метилово синьо и е отбелязан на съдържанието.
    Чувал съм за денатуриран спирт или денатуриран алкохол, за който има стандарт, но за денатуриран етилов спирт /алкохол/... не съм чувал...
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Чистият алкохол и спиртните напитки се облагат с акциз, което ги оскъпява значително. Тъй като етанолът има много приложения, освен човешката консумация, към него се добавят различни вещества, които го правят негоден за употреба. Такъв алкохол се нарича денатуриран и не се облага с акциз.
    източник- уикипедия. етанол=етилов спирт.
    в случая добавките са 5% метилов спирт и метилово синьо. другите 95% са етилов спирт.това е за спирт за горене декоратор на мегахим. за другите, четете какво пише на етикетите.
    точка

  4. #19
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Аз си я купувам от Еко ... до сега проблеми не съм имал, но какво пише на етикета трябва да видя и ще пиша.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #20

    Default

    beko от ахм. Съвсем леко мирише и не на спирт.

  6. #21

    Default

    Аз карам с някаква течност, която е купена от с. Храбърско. Там бъркат антифриз и течност за чистачки. Цената е смешна - течност за чистачки 1лв литъра и това е концентрат, разбира се аз не го разреждам, защото му нямам пълно доверие, но на -18 е тествано, че не замръзва.
    Къде точно в Храбърско го продават не знам, но е добре да си носите шишета/туби и директно наливно.

    Не мирише гадно, и чисти много хубаво.

    Продават и антифриз - пак на смешни пари.

    Разбира се цените са такива, защото се взима от производителя, в магазините е в пъти по-скъпо.

    Не знам какъв спирт използват, дано не нарушават закона.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Не знам какъв спирт използват, дано не нарушават закона.
    То дали нарушават закона ни е най-малкия проблем като потребители на боклуци с неизяснен химичен състав...

  8. #23
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    То дали нарушават закона ни е най-малкия проблем като потребители на боклуци с неизяснен химичен състав...
    купувате си SONAX - Germani 9лв за литър , за да нямате проблеми ....преди време бях прочел сравнение на няколко производители на течности на чистачки ..Не поврежда боята, хрома, каучука и пластамсата за разлика от разни други родни производства . но всеки сам си преценява защото въпросните 9лв. за течност за чистачки........
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    То дали нарушават закона ни е най-малкия проблем като потребители на боклуци с неизяснен химичен състав...
    Е именно де. Мен ми е за мойто здраве

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •