Results 1 to 14 of 14

Thread: Най-сигурния начин да си прецакате стартера.

  1. #1
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default Най-сигурния начин да си прецакате стартера.

    бях паркирал на една безиностанция на педя от стъклената и витрина, и притеснен да не мръдне нещо колата, натискам яко спирачката и въртя ключа. не реагира въобще. въртя втори път, и чувам как бендикса чука. и едва тогава разбирам, че съм бил на скорост.
    реших, че е някакъв предпазител. въртя на сашо-клубния сервиз, и оооо ужасттт....

    не е предвидена фабрична защита от малоумковци, като мен!!!!

    да не изпадам в подробности, как това се отрази на алтернатора...и на края с репатрака..., че бях и на далеко.

    поводът за темата беше:

    МОЖЕ ДА ПАЛИТЕ НА СКОРОСТ, НО СТРУВА ПАРИ.
    156 SW 2001 бивша.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Най-сигурния начин е с прецакан клеморед, стартера остава зацепен и като я засилиш с 50-60км става на динамо Личен опит

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Може да му е дошло времето.....няколко пъти съм въртял ключа докато е бил двг на скорост......не е станал проблем.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    И на мен ми се е случвало два пъти.Щом като завъртя ключа и колата тръгва леко напред и веднага ключа наляво.За сега няма проблеми.

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    156 съм я качвал на репатрак с първа и стартер като ми изплю горивен маркуч.
    Е след това си купих кука за теглене...
    Но мисълта ми беше, че за да не усетиш съвсем нищо може да е бил аха-аха.

    А за да не се получава така, палиш на съединител... явно има причина да ни учеха на това на времето и много нови коли да не палят ако не е натиснат.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6

    Default

    Бил си е готов за отвъдното и това му е помогнало. Доста пъти и аз съм въртял на скорост и ръчна..... само сваля гъза и аз се усещам, че греша.

  7. #7
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Ми то в упътването на нашите колици си пише черно на бяло да ги палим на съединител, за да не му се налага на стартера да върти и 30 кила карантии из скоростната кутия всеки път.

    А и на моя 2.5 като видях къде му е наврян стартера и че на монтьора ще са му нужни наполовина по-тънки ръце и с по 2-3 стави още, за да го свали и качи и съм палил без съединител три пъти за година почти...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Мчи и аз това помня от курсовете през 1983....
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9

    Default

    Аз,имах хюндай 96-та,който не завърташе докато не натиснеш съединителя.Умно са го измислили,а

  10. #10

    Default

    Винаги паля с натиснат съединител...пазете го тоя стартер, както казва колегата по горе - не е нужно да върти и част от скоростите...
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  11. #11
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Паленето на съединител си е повече от задължително.
    Първо, че може да забравиш колата на скорост и да си отвориш беля.
    А и най-малкото - щадиш акомулатора и бендикса... особено в студените зимни дни, когато маслото вечерта става на халва...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Някой хора трябва да си купят автоматик....няма да имат тоя проблем)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13

    Default

    пичове, не четете. Колегата е държал яко спирачка като е "въртял" на стартер, а при вас колите са мърдали. Като е натиснал спирачката мотора не може да се развърти, освен ако не приплъзне през съединителя.
    А иначе, кола се пали на съединител и изключена скорост, не само за да не се въртят карантиите в кутията, а и защото на всеки се случва да пропусне да изключи от скорост и като пали ако няма навик да натиска съединителя и минава човек пред/зад колата, или е паркирал до нещо

  14. #14
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    да при въртенето на стартер и колата е включена на скорост а държиш само спирачката здраво при мен лично се получи някък странно сецване на пред имам чувстрото че напрежението беше само в предното окачване на алфето.. и по инстикт направо пуснах ключа.. това беше отдавна но сигурно само Късмета ми помогна да се размина с евентуалния Нов стартер като при колегата..... а на него му пожелавам бързо отстраняване на повредата и занапред ако не изключва от скорост то поне да държи и съединителя и спирачката едновременно..
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •