Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: 146 проблем със седалка

  1. #16
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Нещо не ме кефи тоя вариант с махането на тапицерията...ще се разпробива май .

    Хубавото в случая е,че мястото на болтовете на релсите съвпадат с тея на нитовете
    а дали после няма да запират релсите ??
    махането на тапицерията ми се вижда и на мен сложна операция, а като погледнах от страни седалката има един пръст разстояние между гредата и пластмасата до лоста което е около 2 см, не вярвам да падне по ниско седалката от това, а ако падне сигурно ще трябва и тази пластмаса да се махне. Идейно е ако има някой от форума с 145 или 6 която я е пуснал на части и шоф седалката му е износена да я дари за бяла опитна мишка

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Няма нищо трудно!
    Който не се е качил на такава седалка, той не го е направил! Дори и един колега на 56ца с кожен салон, а там е филм!

    Както са написали хората A new level of comfort
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  3. #18
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    След като се навих,че повече не ми се стои като в автобус в тая кола и да се виждам половината през стъклото,днес и аз си реших проблема със седалката!

    Ефекта определено е "уау" ,заслужаваше си няколко часовата занимавка,и най-накрая позицията е като в обикновенна кола чак се чудя защо не съм го направил по-рано и то при положение ,че съм 194 см.......отивам да тествам
    146 Turbo

  4. #19
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Ето аз я почнах днес в 5 часа, има а доизкусоряване
    Прилагам снимки :

    Първоначална височина, пада с 3 см седалаката реално, което е страхотно като усещане



    Свалянето на тапицерията и закачването не се оказаха особена философия




    http://snimki.be//?image=24036
    това го отрязах по инерция




    ако ще разтапицирате седалката вземете чук и пирон за нита чукнете го по средата, има щифт и ще ви е по-лесно когато го разпробивате.
    Ще потърся от колега от форума нова шейна от която не съм изрязал излишния елемент не, че е от значение

    2 проблема.....
    Първо как да закача закопчалката за колана
    Второ кората от страни трябва да се отстрани (от външната страна където беше лостчето за повдигането.
    Last edited by tonov; 26-02-2012 at 02:20.

  5. #20
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    а за какво ти е нова шейна?

    Аз проблема с колана го реших така както съм драснал със стрелката на картинката,ама е зор да се натика гайка отзад...изисква нерви

    И пластмасата страничната не съм я отстанявал,а я подкъсих малко
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails седалка 1.jpg  
    Last edited by abart_; 25-02-2012 at 20:40.
    146 Turbo

  6. #21
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    а за какво ти е нова шейна?

    Аз проблема с колана го реших така както съм драснал със стрелката на картинката,ама е зор да се натика гайка отзад...изисква нерви

    И пластмасата страничната не съм я отстанявал,а я подкъсих малко
    тази кора резната ли е за този ефект, не мога да се сетя как изглеждаше моята, а не ми се слиза до колата в момента
    покажи моляте снимка как се е получило рязането на кората с ножовка ли я резна и личи й ?

  7. #22
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    С ножовката си ги оформяш корите както искаш и така да не ти пречат тая особенно към колана почти не се вижда...

    а другата която е към вратата я подкъсих по дължина с 4-5 санта да не закача- нищо не си личи

    снимки не съм правил,ама в бързините съм завил щракалката за колана наобратно копчето е навътре ся

    инъче друго всичко си "заспа"
    Last edited by abart_; 25-02-2012 at 21:03.
    146 Turbo

  8. #23
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    С ножовката си ги оформяш корите както искаш и така да не ти пречат тая особенно към колана почти не се вижда...

    а другата която е към вратата я подкъсих по дължина с 4-5 санта да не закача- нищо не си личи

    около колана не ме кефи да режа кората, утре, ще огледам за някой друг вариант(за това прекратих действията за тази вечер, пък и в мазето си беше тъмно) но пък си покарах със седалката 2 3 километра, много ме израдва както са по дълбоки и твърди седалките на алфата, стана много по добре а кожа по таблото вместо парцала някои слагал ли е, може ли снимка

  9. #24
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Аз слагах кожа с едни колега от форума (Djeki)! Не съм я подбирал да контрастира, но стои по-добре от плата!
    Сори за качеството, ама не е изсъхнала още като хората и трябва да я почистя
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0119.jpg   IMAG0120.jpg   IMAG0121.jpg  
    Last edited by Cardinala; 26-02-2012 at 13:25.
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  10. #25
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    за сега имам предложение как може да се направи колана без да се реже, трябва да се направи планка или да се изреже стойката за колана и да се прикачи с болт към онази дупка, но не ми се занимава, закрепил съм го за сега колкото за пред полицайте. Ще го умувам в някой по топъл ден

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •