Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Температурата на водата е 40-50 градуса 145 1.6 boxer

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Така е аз затова казах че тизи модел са така понеже гледам почти всички се оплакват от тях,ноп поне неса много скапи частите за боксерчетата

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by belov
    ....затова казах че тизи модел са така понеже гледам почти всички се оплакват от тях...
    Абе я влезни у фиатския форум да видиш па там кво е Нема браво/а нов внос с редовен.
    Ми така е като наште каляски са внасяни предимно от итали... То там студа само го сънуват, на кой му пука че му не бачка термостат. И на типото преди сменях, и сега на алфата ще тряа
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Абе термостатите не са проблем въобще - явно от Италианския на Бг климата и така се случва - аз до сега видях още две коли от Италиа за смяна на термостат - едно Пежо и един Роувър на колеги
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Интересно!много хора са ми казвали че италианците не подарйа ли много добре автомобилите си.Бяха ми казали как сменяли маслото в двигателя и направо се хванах за главата.Но какво да се прави започнаха да се отбират и не останаха много добри автомобили.Аз преди да взема мойта гледах два дни коли в софиа и нищо неможа да ми хване окото само изласкани талиги единствена тази ми хвана окото

  5. #20
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    М,да моята също беше с прецакан термос
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Моя пък се прецака след една година каране и то малко странно-беше блокирал наполовина отворен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Моя пък се прецака след една година каране и то малко странно-беше блокирал наполовина отворен
    И кво му е странното на тва като се има предвид че ти го казах доста преди да го откриеш Само ти твърдиш че е странно и неможа да поверваш докато не го виде Споко батките с москвичите и ладите са го виждали много пъти ма ти явно си бил малък тогава
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Mury
    Моя пък се прецака след една година каране и то малко странно-беше блокирал наполовина отворен
    И кво му е странното на тва като се има предвид че ти го казах доста преди да го откриеш Само ти твърдиш че е странно и неможа да поверваш докато не го виде Споко батките с москвичите и ладите са го виждали много пъти ма ти явно си бил малък тогава
    ИХИХИХИХ да най-вероятно си прав са чичките с ладите ма те кат са сменяли тогаз термостати аз съм карал гърбав ЗАЗ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Така ... Пичове имам рецепта за този проблем Значи свалих си термостата ( ако нямяте гедоре по добре не пипайте нищо . Иначе като се свали филтъра и алтернатора става много лесно ..... ) Взимате една стара тенджера , 100-200 мл сярна киселина и до горе вода . Мятате термостата в тенджерата с водата и киселината и слагате да се вари ( на бавен огън - шегувам се) просто като се нагрее киселината влиза по бързо в реакция . Като седи така във врящтата тенджера 5-10 минути . След като изсипете цялата работа и измиете термостата - той става по чист от медицински инструмент ... Не препоръчвам да проверявате с духане и и.т.н --- Все пак термостата е бел в сярна киселина . Сглобявате цялата тая хуйня и колата почва да работи перфектно ( поне при мене стана ) Разходите ми бяха 4.80 лв за подходящ ключ щото нямам гедоре .... Та това е !!!! Успех
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Orm
    Така ... Пичове имам рецепта за този проблем Значи свалих си термостата ( ако нямяте гедоре по добре не пипайте нищо . Иначе като се свали филтъра и алтернатора става много лесно ..... ) Взимате една стара тенджера , 100-200 мл сярна киселина и до горе вода . Мятате термостата в тенджерата с водата и киселината и слагате да се вари ( на бавен огън - шегувам се) просто като се нагрее киселината влиза по бързо в реакция . Като седи така във врящтата тенджера 5-10 минути . След като изсипете цялата работа и измиете термостата - той става по чист от медицински инструмент ... Не препоръчвам да проверявате с духане и и.т.н --- Все пак термостата е бел в сярна киселина . Сглобявате цялата тая хуйня и колата почва да работи перфектно ( поне при мене стана ) Разходите ми бяха 4.80 лв за подходящ ключ щото нямам гедоре .... Та това е !!!! Успех
    И след 2-3 месеца пак същата процедура и пак и пак,па то излиза нерентабилно бре.По-добре си смени термостата да ти е мирна главата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    И след 2-3 месеца пак същата процедура и пак и пак,па то излиза нерентабилно бре.По-добре си смени термостата да ти е мирна главата [/quote] Ами аз просто го направих щото ми се наложи да пътувам до пловдив , днеска си зех термостат струва 38.40 лева - кадето е сервиза на Iveco на караулката на пътя за панчарево ( те там незнам май ауто италия се водят ) . Става въпрос че има временно решение на този проблем
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Сервиза е Вантотрейд
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Младши алфист niksan's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Kableshkovo
    Posts
    13

    Default Re: Температурата на водата е 40-50 градуса 145 1.6 boxer

    v magazinite na EVRO 07 termostata struva 40lv frenski Vrnet.moq go smenih predi nqkolko meseca i za sq si ba4ka

    Колега пиши на кирилица форума си има правила
    ALFA ROMEO 1.6 BOXER

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Пичове аз също ще сменям термостата защото ми е блокирал на отворено и взеха да се разхождат бели мечки из купето !
    Имам следния въпрос: На 145-ца TwinSpark термостата на същото място ли е като на боксерите или е това в ляво от главата с н-броя маркучи и датчика за вентилатора на радиатора?
    Алфа Ромео 145 1,4 I TS 16V /98


  15. #30
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Е то няма как да е на същото място като на боксер Двата двигателя немат нищо общо. Е тва е дето си го написал
    това в ляво от главата с н-броя маркучи
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •