Results 1 to 8 of 8

Thread: Алфа 156 проблем при палене

  1. #1
    Младши алфист borko.k's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    varna
    Posts
    16

    Question Алфа 156 проблем при палене

    Здравейте колеги.Преди време ми се наложи да сваля акумулатора си за зареждане,беше се изтощил.След като го поставих всичко беше наред и колата си палеше от раз.И в един момент сядам аз с намерението да тръгна обаче не.Завъртам ключа и всички тоци изчезнаха,започна да свети само една червена лампичка отляво на волана.Това което ми доиде на акъла беше да откача плюса на акумулатора за 2-3мин.Проблемът се оправи но за няколко паления,след което пак същата работа.Та молбата ми е ако някой знае как да го оправя това ще му бъда мн благодарен.Поздрави надявам се да помогнете.

  2. #2

    Default

    Провери клемите дали не са клеясали, и дали са добре сложени и стегнати. На мен, на 155-цата от преди ми правеше такива номера.

  3. #3
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    +1 за горния пост!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #4
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Quote Originally Posted by borko.k View Post
    Здравейте колеги.Преди време ми се наложи да сваля акумулатора си за зареждане,беше се изтощил.След като го поставих всичко беше наред и колата си палеше от раз.И в един момент сядам аз с намерението да тръгна обаче не.Завъртам ключа и всички тоци изчезнаха,започна да свети само една червена лампичка отляво на волана.Това което ми доиде на акъла беше да откача плюса на акумулатора за 2-3мин.Проблемът се оправи но за няколко паления,след което пак същата работа.Та молбата ми е ако някой знае как да го оправя това ще му бъда мн благодарен.Поздрави надявам се да помогнете.
    Доколкото съм запознат алфите не чистят бъгове като се откачи някоя клема от акумулатора. Компа има някаква памет.
    Колегата правилно ти казва да провериш и да зачистиш ако е необходимо.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  5. #5
    Младши алфист borko.k's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    varna
    Posts
    16

    Default

    ok,проблема е решен.акумулатора се е скапал и отчасти в разхлабени клеми,за което благодаря на колегите които благоволиха да ми отговорят.СПЕЦИАЛНИ благодарности на колегата иво,"pinifarina",рядко свестен човек.

  6. #6

    Default

    по принцип падне ли ти ведъж akyмолатора единстwеният вариант е нов...няма такова несхо като зареждане...алфите и фиатите са мн.4уствителни към амперите.малко да паднат и краи-не палят.така 4е купувas си Варта и карас 2 год.
    Last edited by marian todorov; 15-11-2011 at 07:39.

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    по принцип падне ли ти ведъж akyмолатора единстwеният вариант е нов...няма такова несхо като зареждане...алфите и фиатите са мн.4уствителни към амперите.малко да паднат и краи-не палят.така 4е купувas си Варта и карас 2 год.
    И е така, и не е така. Карал съм две години с Бг. акумулатор след тоталното му разреждане и след това зареждане.
    При колегата проблемът е бил в прекъсване на вътрешна връзка или умряла клетка.
    И Варта не е единствения акумулатор. Стига реклами

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Има си тема за акумулатори....всеки си решава какъв да сложи...

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •