Results 1 to 15 of 15

Thread: Омаслен съединител.. Проблем в семеринга на коляновия вал или ....

  1. #1
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default Омаслен съединител.. Проблем в семеринга на коляновия вал или ....

    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...alr3t6cxt1.JPG ето и снимка на мястото
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  2. #2

    Default

    Ако е само това на снимката,тоест крайното гърне не ти е омаслено или не правиш локва,няма за сега от какво да се притесняваш.Обаче ако имаш от другите проблеми плюс голяма загуба на масло..е от семерингата.

    ----------
    Съединителя сменял ли си го?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Преди 35 хиляди.. уш комплект съединител.. но нз дали ялов маистор или какво. 10 000 след смяната долна помпа на съединителя изгармя.. педала на съединителя проскърца.. та нз една сутрин има капка под колата.. друга сутрин не.. след 2 дни пак.. но по принцип гледам че нивото последната седмица спадна на маслото то е Seleniq WR 5x40 и съм минал 15.16000 хиляди вече тоест за смяна е.. и мисълта ми е ако сложа Turbo Diesel 10x40 дали няма да спре теча..
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  4. #4

    Default

    Ако семеринга е тръгнал,теча няма да спре.А като смени съединителя,гледахте ли/препоръча ли ти/да смениш семеринга.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Огледай добре откъде е теча, да не подлизва от гарнитурата на капака, щото при движение го завихря и нищо не се разбира. Ако трябва вечер я изтрий и на сутринта погледни от къде е текло.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    та зачистих го утре ще видим.. Но сменях съединителя при ялов маистор според мен.. каз всичко е наред взе ми 1200 лева.. за ролките ремъците и съединителя.. при което се Оправда съединителя го смених и маслото в скоростите но неуспах да сменя ролките и ремъците.. то беше петък а колата ми трябваше за понеделник и каза че наи рано тях може да ги смени в четвъртака идната седмица при което си взех ролките и ремъците и ги смених при друг маистор.. та на Темата.. съединителя е нов. на 35 хиляди е .. работи добре бих казал.. и колата си върви доволно но теча ме притеснява и нз от къде идва.. одеве докато свалях маркуча на турбото видях некакжа странна тръбичка над маркуча.. излиза от турбината ето качвам и снимка на това.. та да не би от него да тече или знам ли ... http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...TjpRSB2Zjo.JPG
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  7. #7
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Имам и още едно питане.. докато оправях маркуча за високото налягане след интеркулера свалих кората на двигателя и забелязъх че този маркуч е хлабав и околу него имаше мисля нафта и прах така и не успях да го затегна.. в смисъл извадих го скобата е здрава просто самата тръбичка неиска да захване хубаво като я пъхна в Отвора.. http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...4vM8TbFAI4.JPG
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...kxhgjPfR5t.JPG Ето и една от интервенцийте които Претърпя платнения маркуч..--) http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...EJjddvj9J9.JPG
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Имах подобен теч, събираше се масло на ск. кутия.
    Онзи ден смянях маховик и се бях приготвил за семеринга на коляновия вал, но не беше от него.
    Смених гарнутурата на капака на клапаните, измих двг и се оказа, че се стича от гарнитурата на вакуум помпата.
    При мен е само гарнитура без О пръстен.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ако ти е омаслен съединителя ще започне да буксува, и тогава ще е от семеринга на скоростната кутия. Другите възможности са ти ги казали колегите - провери първо тях, не бързай да сваляш скорости
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    59

    Default

    и аз сам така семеринга на коляновия вал сьщата картина следи си маслото в двг

  11. #11
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    да.. все още я карам така.. долил съм 100 грама масло оня ден а иначе маслото е на 15000 хиляди вече WR Diesel 5/40. сега мисля да сложа Turbo DIesel 10x40 и да видя дали ще намале е омасляването.. поне докато съберем некои друг лев че сега Трябва да стягам ходовата част за зимата..
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    За да спре трябва да сложиш грес - не се лъжи, по-гъстото масло няма да ти спре теча от семеринги и гарнитури, но може да ти изтропа двигателя
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #13
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default в смисъл да изтропа от по гъстото масло или ако я карам така.. ?

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    За да спре трябва да сложиш грес - не се лъжи, по-гъстото масло няма да ти спре теча от семеринги и гарнитури, но може да ти изтропа двигателя
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Виж в каталога кое е твоето масло, за марките има доста теми тук и си слагай от него. Ако го гори, изхвърля, изтича и т.н. си оправи ДВГ. Съвсем скоро - преди 2-3 дни един с подобен случай се обади на майстора "Абе Калински, сипах на Митсубишито 15W40 и ми се разтропаха клапани, а уж го дават, че ставало..." Тия лафове много км - по-гъсто масло са пълни глупости, ако ти е здрав ДВГ няма значение на колко км е, ако е "олабил" маслото няма да го уплътни. Като сложиш по-нисък клас и турбината му направи една хубава запръжка и стане на боза, после какво ще ти смазва лагерите и ще пълни повдигачите?

    п.с. По-добре я карай така, като следиш нивото на маслото в ДВГ и скоростите, откарай някъде да установят дали тече от коляновия вал или се стича някъде отгоре и като събереш сили си оправи теча - не експериментирай с маслото
    Last edited by kiko73; 12-11-2011 at 09:06.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #15
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Ясно колега...!!! Еми прав си. То иначе я дават там и на бордовия компютър ми исписва селения турбо дизел 10х40 но аз си я карах по моя преценка с ВР-а ще видим какво ще правим на този етап. А можеш ли да ми кажеш тоя маркуч за какво е?
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...4vM8TbFAI4.JPG
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •