Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 137

Thread: Подгряване на антифриз 166 JTD

  1. #31

    Default

    Точно на входящия е и при мен.Преди това загряването на място беше клонящо към разбиване на главата в стъклото.В движение е добре но на място...
    Сега нещата са прилично добре,поне детето не мрънка че умира от студ и да пусна топлото
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #32
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Тей а без него какво става не размръзява ли ?

    И друг въпрос, подгрева се слага масово на входящия маркуч на радиаторчето на парното, т.е. минаващата вода се подгрява малко от тях и хоп веднага след това топлината се отделя от радиаторчето на парното...т.е. ефект клонящ към 0 от това да загрее колата по бързо...Това е моя логика разбира се! При ВАГ свещите са пак така 3 броя една до друга но са сложени точно горе на блока - http://www.picvalley.net/u/724/1871154064.JPG

    Сега знам че най-добре е когато самите свещи са забодени директно на блока, така ефекта ще е най-добър, но и не приложим при нас, които нямаме такъв подгрев, но мисълта ми е да се измисля място което е на малкия кръг, там където не се отделя топлина веднага, не знам и аз, но приемам идеи!
    Това,дето си го дал при ВАГ групата е също на изход от двигателя,което си е равносилно с това да е на входящия маркуч на парното.Ако го сложиш на друго място,няма да усетиш ефекта,защото ще грее мотора и топлото ще дойде,едва когато се загрее двигателя.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #33
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Моята тръгваше на около -5 / -10 градуса миналата година.
    Отдолу се вижда пушек от нейният ауспух.

  4. #34
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    А къде се намира управляващия блок и евентуално тази температура не може ли да се промени малко нагоре.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Това,дето си го дал при ВАГ групата е също на изход от двигателя,което си е равносилно с това да е на входящия маркуч на парното.Ако го сложиш на друго място,няма да усетиш ефекта,защото ще грее мотора и топлото ще дойде,едва когато се загрее двигателя.
    Ами аз това целя, да загрее мотора по бързо, щото така нито аз се стоплям нито мотора и какво правим нищо...
    А така ако се измисли друго място, в което да не се отделя топлината веднага от радиаторчето ще загрее мотора по бързо, разхода ще е по малък зимата, износването на двигателя ще е по малко респективно и пак стигаме до това по бързото загряване по бързо идване на истинското топло! Щеше да има смисъл, ако парното не работеше. При условие , че антифриза след свещите отива в радиаторче което има по-голяма мощност на отдаване, от колкото мощността на свещите, става ясно , че за двигателят всичко е танто за кукуриго. Вятъра от вентилатора отвява файдата!!!
    В случая антифриза е просто преносител на топлинната енергия от свещите, като така ефективноста намалява изкючително много!

    Та давайте идеи!
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #36
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ами аз това целя, да загрее мотора по бързо, щото така нито аз се стоплям нито мотора и какво правим нищо...
    А така ако се измисли друго място, в което да не се отделя топлината веднага от радиаторчето ще загрее мотора по бързо, разхода ще е по малък зимата, износването на двигателя ще е по малко респективно и пак стигаме до това по бързото загряване по бързо идване на истинското топло! Щеше да има смисъл, ако парното не работеше. При условие , че антифриза след свещите отива в радиаторче което има по-голяма мощност на отдаване, от колкото мощността на свещите, става ясно , че за двигателят всичко е танто за кукуриго. Вятъра от вентилатора отвява файдата!!!
    В случая антифриза е просто преносител на топлинната енергия от свещите, като така ефективноста намалява изкючително много!

    Та давайте идеи!
    Ами тя идеята е ясна.Просто слагаш модула на другия маркуч и си ти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ами тя идеята е ясна.Просто слагаш модула на другия маркуч и си ти.
    Това ми дойде и на мен на ум, въпроса е дали наистина така ще загрява по бързо?
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #38
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Здравейте колеги,тъй като имам на моята алфа "Webasto", мога да споделя малко опит.По описанието на колегата с такава печка всичко е едно към едно.Първо,при мен на таблото в ляво от волана има едно малко модулче с дисплей, което се явява управляващо за печката,тук обаче трябва да кажа че зимата, при по ниски температура примерно под нулата, печката се включва и самостоятелно, без да и е зададено включване от модула.Самия модул, има опции за бърз старт,или за отложен такъв, като отложения може да стане до три пъти в денонощието, да кажем сутрин преди работа печката се включва загрява двигателя и купето до определена температура и се изключва при температура на антифриза 70-72 градуса,после може да се включи пак, по зададен и предварително настроен час и така до три пъти.По мои наблюдения печката не работи при температури над 1 градус или поне не и при принудително включване,но тази сутрин например при темп.3 градуса я чух че се е включила.Колкото до това как да разберем дали работи,това може дастане най лесно при неработещ двигател, вярвайте ми че шума от турбината е супер приятен за слушане - нещо подобно на развъртащ турбините си самолетен двигател и когато спреш колата някъде на по оживено място хората като чуят шума идващ от колата остават очудени и замислени... .Предпазител печката има и той се намира отпред в двигателния отсек където е капака за филтъра на купето,мисля си че беше първия от ляво на дясно,но колегата трябва да си провери дали не е изгорял, тъй като без него печката въобще не дава признаци на живот.

  9. #39
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Точно това мисля да направя днес ще рушна всякъде де що има предпазители и релета ще почистя и прегледам за изгорели. От това което събрах като информация друга честа причина да не работи печката е ако свеща и е изгоряла, обаче като гледам къде е навряна само със сваляне може да се провери това
    Значи прегледах предпазителите до въздушния филтър имаше един 15 А изгорял смених го и ще чакам студове да пробвам. Като гледам на книжката точно той е за печката
    Last edited by to_lose_HEART; 10-11-2011 at 11:38.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  10. #40
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами то може още сега да пробваш,печката ще заработи но няма да грее.Просто ще се включи само турбината.

  11. #41
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Моята е от така наречените полуавтономни и не мога да я включвам принудително.
    Само когато температурата падне под определени градуси се включва, които още незнам точно колко са но със сугурност са под 5
    Тази сутрин беше 3 градуса пак не тръгна пущината, явно не е бил в предпазителя проблема или още трябва да застудее
    Last edited by to_lose_HEART; 11-11-2011 at 11:23.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  12. #42
    н'ема такова зло!!! security999's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Age
    48
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    На моята има монтирана заводски печка вебасто, която също е вързана да подгрява антифриза и се намира зад двигателя ниско долу.
    Та и аз така все още се чудя работи ли това нещо и как се пуска къде му е управлението да видя някакво реле,предпазител ако има изгорял знам ли. Иначе колата не загрява кой знае колко бързо, а термостатът е чисто нов, оттам си правя извода че не работи въпросната печка
    И аз съм с печка, без допълнително управление, това което ми обясниха - ще се включи, когато стане минус 5 градуса, така е програмирана.
    Аз си мислех да ли не може да се пипне таймера по-някакъв начин, на -5 градуса, ще се включва доста често

  13. #43
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Човек който разбира от електроника предполагам може да се справи със задачата. Най вероятно трябва да се сложи друго съпротивление
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  14. #44

    Default

    Така,така...днес вързах и трите свещи.Ефекта в първите 50 секунди беше като пуснат сешоар в лицето.На 1.30 мин. беше като парно горе долу на 70 градуса на двигателя.На 2.30 мин.беше като на загрял двигател на 90 градуса.
    Като държа да отбележа че двигателя не е мърдал от минималната скала 50 градуса.На 5 мин.се седеше спокойно по къс ръкав,като двигателя пак не беше мръднал показанията на стрелката от 50 градуса.Като съм пуснал парното на максимум температура.Не си направих експеримента да го пусна примерно на 25-27 градуса.Но тръбата на парното е доста топла след около 5 мин. работа.Просто ефекта от три свещи е убийствен!
    Всичко това се случваше на външна температура от -1 градус до 0 градуса.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #45

    Default

    Ехеее браво бе! Ся ако направиш и тест без да пускаш парното да видим дали самата кола колко по бързо ще загрява от тях
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •