Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 137

Thread: Подгряване на антифриз 166 JTD

  1. #16
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Да обаче не чувам и нищо да фучи, не работи според мен. А си нямам идея кой може да разбира от тея неща че да ми помогне
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    А бе и моята не работи мисля,но винаги имам усещане че сутрин при замръзнали стъкла и когато пусна подгрева на страничните огледала и на задното стъкло имам чуството че в този режим колата стопля по бързо антифриза.Може и да си внушавам но...не знам .
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    А бе и моята не работи мисля,но винаги имам усещане че сутрин при замръзнали стъкла и когато пусна подгрева на страничните огледала и на задното стъкло имам чуството че в този режим колата стопля по бързо антифриза.Може и да си внушавам но...не знам .
    Ами аз като сложа тая позиция и ми светва лампичката на климатика! Говоря за 156-ца, т.е. се пуска той, поне предполагам!
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #19

    Default

    То при този режим би трябвало да работи и въпросната полу-автономна печка.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Сигурни ли сте искате да кажете че моита печка бачка ....
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #21
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Сутрината ще го пробвам това, досега не бях се сетил, а не ми се е налагало да го ползвам щото колата ми нощува в гараж
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #22

    Default

    Сложи я на този режим и легни отдолу и така ще видиш от ауспуха на печката дали излиза пушек.Поне при 156 мисля че е така,тоест в този режим.
    Другият вариант е да отвориш капака и евентуално по шума да се ориентираш

    ------------
    Ауспуха е горе долу между двете предни седалки...по близо до пасажерската.
    ------------
    Обаче:трябва да има минимална температура на въздуха за да се включи(май..)
    Last edited by Linkestis; 07-11-2011 at 22:15.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Еее има ли 156 с печка и къде се намира ?че и това ми е чудно.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #24

    Default

    Има,само че рядко и за определени страни.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Обаче:трябва да има минимална температура на въздуха за да се включи(май..)
    При БМВ е на +5 градуса и надолу околна температура и се пуска сама
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Живак...точно там е монтирано тялото.Интересното е дали има заготовка за управление и ако има къде е то?Щото в Елерма няма,както и в Дте-то.За епер няма как да намеря някоя с подгрев.Ще се радвам ако някои с добър английски попита в холандския форум.
    И има ли ефект от свещите?
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #27
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Тази сутрин запалих колата и включих подгрева на стъклата и това където е за максимално обдухване на предното стъкло - няма пушек , няма шум от печката, колата си загря както обичайно. Показваше ми 9 градуса външна температура(вероятно е твърде висока), тези дни ще застудява пак ще пробвам.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Тази сутрин запалих колата и включих подгрева на стъклата и това където е за максимално обдухване на предното стъкло - няма пушек , няма шум от печката, колата си загря както обичайно. Показваше ми 9 градуса външна температура(вероятно е твърде висока), тези дни ще застудява пак ще пробвам.
    Трябва да е под 5 градуса!
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #29

    Default

    Живко,от свещите има ефект до толкова че паля,влизам и до като излезна с детето тоест около7-8 мин, колата е горе долу топла без лед по стъклата.е не е като печка но върши работа
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Живко,от свещите има ефект до толкова че паля,влизам и до като излезна с детето тоест около7-8 мин, колата е горе долу топла без лед по стъклата.е не е като печка но върши работа
    Тей а без него какво става не размръзява ли ?

    И друг въпрос, подгрева се слага масово на входящия маркуч на радиаторчето на парното, т.е. минаващата вода се подгрява малко от тях и хоп веднага след това топлината се отделя от радиаторчето на парното...т.е. ефект клонящ към 0 от това да загрее колата по бързо...Това е моя логика разбира се! При ВАГ свещите са пак така 3 броя една до друга но са сложени точно горе на блока - http://www.picvalley.net/u/724/1871154064.JPG

    Сега знам че най-добре е когато самите свещи са забодени директно на блока, така ефекта ще е най-добър, но и не приложим при нас, които нямаме такъв подгрев, но мисълта ми е да се измисля място което е на малкия кръг, там където не се отделя топлина веднага, не знам и аз, но приемам идеи!
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •