Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 137 of 137

Thread: Подгряване на антифриз 166 JTD

  1. #136
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Който му е интересно:http://vwts.ru/forum/pda/index.php/t69684-0.html
    Attached Files Attached Files
    Last edited by myato; 24-02-2012 at 19:41. Reason: добавка
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #137
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Добре бе пичове, моята мисъл тече в следната посока!
    Аз карам 156 и със сигурност нямам подгрев на антифриза и съм замислил да монтирам такъв и съм сигурен че управлението на следния може да се вземе от климатроника! Когато температурата на вън е под някакви там градуси и колата не е загряла, когато пусна климатроника на AUTO то той сработва едва когато температурата на водата стигне около 50-60 градуса! Същото се получава когато при същите условия завъртя най-дясната врътка на MAX пак не сработва докато не стигне 50-60 градуса, но тогава се включва и нагревателя на задното стъкло и светва лампата на бутона на климатика но и климатика не сработва а щом светва това значи че трябва да управлява нещо и винаги съм се чудил за какво светва тази лампа и сега ми се избистрят нещата! Това ме кара да мисля че всяка 156-ца с климатроник трябва да има заложено управление на такъв подгрев, или пък ако в крайна сметка не съм прав то би могло да се използва функцията AUTO за управление на подгрева на антифриза, като за целта само трябва да се открие по кой кабел идва ток към вентилатора в купето когато температурата на антифриза достигне 50-60 градуса, и този кабел да се използва за управление на едно нормално затворено реле през което да минава управлението на подгрева и когато температурата стигне 50-60 градуса и релето се задейства да прекъсне захранването на подгрева! Също така Зад централната конзола и при Airbag-a има няколко свободни букси които е видно че не са били включвани никога и са заготовки за нещо - разни екстри или нещо подобно, така че е напълно Възможно и да си има изкарана букса за тази цел!
    Има доста въпросителни по въпросния начин на свързване, но мисля че си струва да се помисли в тази насока и да се пробва!

    Иначе най лесния начин да размразиш джамовете и да отоплиш купето е: Махаш задната седалка и монтираш една печка Пернишко Чудо, палиш я и за 2мин. в колата е 40 градуса така спокойно можеш да си караш на отворени прозорци за да не ти се задимява купето от цигарения дим, а и така винаги ще караш по сухи пътища защото колата така ще се е напекла че ще топи леда около вас по пътя!!!
    Last edited by ivomanev; 13-01-2014 at 20:43.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •