Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: 146 1,6 TS Липсва ми реле при бушоните

  1. #16
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Смених релето за подгряване на задното стъкло с ново и всичко се оправи,вече имам подгряване на стъклото.Относно задната светлина като снемя датчика на скоростната кутия се оправи задната светлина,а от дясно си било за мъгла Благодаря на всички отзовали се за проблема ми.Вече всичко е наред,поне за сега !!!

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    айде честито. ако си сложил обикновено, не забравяй да изключваш отоплението.
    точка

  3. #18
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Не го знам дали е обикновено,пак е с 4 крачета и пак пише същите работи отгоре....Аз ще го изключвам като разтопи прозореца да няма проблеми

  4. #19

    Default

    Интересно ми стана това реле след колко време се самоизключва? И като се изключи след време включва ли се пак или чак като го натиснеш бутона следващия път?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    релето с таймер се слага на колите след фейслифта. при първото включване се задейства за 5 минути. при повторно включване от лоста се задейства за по-малък период. функцията му е предпазна - тоест да не си забравиш отоплението включено. независимо от това дали релето работи или вече е изключило, индикацията си свети докато е натиснат бутона на лоста.
    точка

  6. #21
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    тя моята Алфа е 97 година значи трябва да е с обикновено реле за подгряване на задното стъкло....Така че като се разтопи прозореца ще го изключвам от лостчето.да няма проблеми

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точно от 97-ма се монтира реле с таймер. при тая инсталация, лампата на таблото свети дори и да не ти работи релето, както беше при теб. при по-старата инсталация,лампата е вързана след релето- т.е. ако не работи, няма и лампата да светне.
    друг е въпроса дали твоето реле не е било сменяно и преди. въпреки това нямаш никакви грижи да си караш с обикновеното.
    точка

  8. #23
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Много благодаря за информацията!

  9. #24
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колеги днес забелязах,че с новото реле като паля колата като завърта стартера ми премигва лампата за подгряване на задното стъкло на таблото,като запали колата лампата изгасва и всичко е нормално....Пречи ли ми това премигване на лампичката при палене?

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма проблем. ако познаваш някой който може да запоява, дай му старото реле, да припои всички спойки по платката. тия релета обикновено не работят точно заради студени спойки.
    точка

  11. #26
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Забелязах че като включвам подгряването на задното стъкло и заедно със светването на лампичката на таблото премигва леко червената лампа за инжекцията.....Но ако не пречи да го оставя това реле и да си карам с него ???

  12. #27
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не е проблема в релето. нещо друго става. пробвай да свалиш и почистиш клемите на акумулатора и пъпките.
    точка

  13. #28
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Добре утре ще почистя клемите на акумулатора и пъпките и ще пиша дали се е оправило,дано да стане така,Благодаря че ми помагаш

  14. #29
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Днес почистих клемите и пъпките на акумулатора,но проблема със светването на лампичката за подгряване на задното стакло като паля остана,също така като включвам и изключвам подгряването пак ми пресветва леко червената лампа за инжекциява,може да пробвам да сложа друго реле на мястото на това да вида дали ще се оправи нещо,защото това реле дето го сложих е някво обикновено от 4 лева

  15. #30
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то няма лошо да сложиш по-хубаво реле, но според мен имаш някъде лоши връзки. понеже консуматорите са големи, се получава пад на напрежението и ти светкат лампите.
    като запалиш, включи подгряването. прецъкай със светлините и виж пак ли ще ти премигва лампата на инжекциона.
    точка

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •