Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 85

Thread: Последствия от затапен ЕГР

  1. #31
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    2 бара чисто. Това ако е полъх...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #32

    Default

    Маслото се спира като си оправите сепараторите а саждите от дюзи.....
    При бензиновите мотори не се ползва геометрия защото изгаря. При бензиновите има клапан защото трябва да се разтовари турбината.
    ЕГР-а също се явява байпас на турбината, не е 100% разтоварване, но участва.
    Пак ви го казвам, турбина която е по шумна ясно се чува след затапване, че си увеличава звука. Щом въздуха не се замества с изгорели газове то тогава турбината е натоварена повече а това геометрията не го разтоварва

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Сигурни ли сте че няма бензинка с геометрия,защото аз съм 100 % сигурен че има,и тва е Порше GT2 RS

    Инжой братя:http://www.driveinside.com/compare-c...287/0/summary/

    Иначе спорите за неща,които не са ви ясни,при всчики производители ЕГР-а работи по различен начин.При някои работи само на празен ход,при други на празен и в движние/от която група са и италианките/ при трети работи само в движение до 3000 об..Няма начин турбината да се разтоварва през ЕГР,защото газовете които постъпват през него,са с доста по-висока температура от тези които постъпват пресни в мотора...........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34

    Default

    Какво значение има температурата на газовете?
    Хайде да започнем от начало.
    От какво се върти турбината.

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Какво значение има температурата на газовете?
    Хайде да започнем от начало.
    От какво се върти турбината.
    Не се разбрахме,аз имах предвид че при изправен ЕГР,няма как да се разтоварва турбината през него,просто защото когато колата е в бууст,ЕГР трябва да е затворен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36

    Default

    Е то това е ясно, но тук говорим за разтоварване и как точно става.
    Тук става на въпрос когато клапана е отворен на 100% дали разтоварва турбината.

  7. #37
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги виждам че се метнахте в лют спор Не съм много вещ но обичам да чета и ровя отвреме на време Идеята на темата беше дали при сериозно натоварен двигател в смисъл газ до долу двигателят достига до примерно 4500об и пускате педала на газта Двигателят образно казано започва едва ли не да смуче през ауспуха Та основният въпрос беше при тази рязка промяна на скороста на газовете преминаващи през турбината не се ли включва ЕГР за да предпази лопатките на турбината от изкривяване та дори и счупване Въпреки че още не съм я разглобявал тази турбина (и дай боже да не се налага де) за да я видя тази променлива геометрия от вашите отговори разбрах че тя обира тези различия в скоростите на газовете И накрая може да се посмеете но ще ви кажа и това че преди да пусна темата се бях уплашил да не хфърля турбото заради запушения ЕГР отрязох тръбата излизаща от ЕГР клапана и чрез заваряване на малко парчета допълнителна тръба я изведох под двигателя Тогава отчетливо усещах кога се отваря клапана защото когато отвореше отпреде се чуваше доста гадно пърпорене което доста ме дразнеше Вчера следа малко заварки това приключи Тълкувайки вашите мисли си правя извода че наистина този мотор не диша, киха или незнам как да го кажа през ЕГР клапана
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги виждам че се метнахте в лют спор Не съм много вещ но обичам да чета и ровя отвреме на време Идеята на темата беше дали при сериозно натоварен двигател в смисъл газ до долу двигателят достига до примерно 4500об и пускате педала на газта Двигателят образно казано започва едва ли не да смуче през ауспуха Та основният въпрос беше при тази рязка промяна на скороста на газовете преминаващи през турбината не се ли включва ЕГР за да предпази лопатките на турбината от изкривяване та дори и счупване Въпреки че още не съм я разглобявал тази турбина (и дай боже да не се налага де) за да я видя тази променлива геометрия от вашите отговори разбрах че тя обира тези различия в скоростите на газовете И накрая може да се посмеете но ще ви кажа и това че преди да пусна темата се бях уплашил да не хфърля турбото заради запушения ЕГР отрязох тръбата излизаща от ЕГР клапана и чрез заваряване на малко парчета допълнителна тръба я изведох под двигателя Тогава отчетливо усещах кога се отваря клапана защото когато отвореше отпреде се чуваше доста гадно пърпорене което доста ме дразнеше Вчера следа малко заварки това приключи Тълкувайки вашите мисли си правя извода че наистина този мотор не диша, киха или незнам как да го кажа през ЕГР клапана
    Абе човек нали имаш променлива геометрия,тя ти разтоварва турбината,ЕГР се отваря чак когато си на празен ход или известно време задържиш колата на равна газ,но до 2500 об.

    ---------- Post added at 07:39 ---------- Previous post was at 07:37 ----------

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Е то това е ясно, но тук говорим за разтоварване и как точно става.
    Тук става на въпрос когато клапана е отворен на 100% дали разтоварва турбината.
    Кой клапан бре човек,на ЕГР-а ли,ако е задръстен и е блокирал отворен-в този случай според мен може да разтоварва турбината,затова колите губят мощност и започват да пушат черно...............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Talking

    Хм, какво да кажат дизелите без ЕГР и без променлива геометрия? Постоянно трябва да чупят турбини... И какъв е проблема като пуснете педала при дизела? Турбото си се върти по инерция и това е. Няма драми там. Какво ще разтоварва и прочие щуротии?

    Wastegate и VGT са системи за регулиране само налягането на турбокомпресора. EGR е само за екология. Толкоз.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Хм, какво да кажат дизелите без ЕГР и без променлива геометрия? Постоянно трябва да чупят турбини... И какъв е проблема като пуснете педала при дизела? Турбото си се върти по инерция и това е. Няма драми там. Какво ще разтоварва и прочие щуротии?

    Wastegate и VGT са системи за регулиране само налягането на турбокомпресора. EGR е само за екология. Толкоз.
    Поне по-новите коли,които нямат геометрия пак има Уестгейт,който служи точно за това,да разтоварва турбината при определено налягане,иначе ще пренадува..............Незнам как е при по-старите турбодизели......
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ами това е отделен въпрос. Може пък да е изчислена турбината за малък диапазон на работа и да няма нужда от такива екстри. И не е до годините - все още се произвеждат такива дизели. Въпросът беше по принцип.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Ами това е отделен въпрос. Може пък да е изчислена турбината за малък диапазон на работа и да няма нужда от такива екстри. И не е до годините - все още се произвеждат такива дизели. Въпросът беше по принцип.
    По принцип трябва да има система за разтоварване,билатя с геометрия или уестгейт.Иначе няма какво да спре налягането
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    [QUOTE=MuryЕГР се отваря чак когато си на празен ход или известно време задържиш колата на равна газ,но до 2500 об.

    Отваря се когато задържиш газта и над 2500об Това го чувах от допълнителният ауспух който си бях направил А ЕГРра ми работи според мен перфектно защото задържайки газта се чуваше плющенето от този измислен ауспух и подавайки газ веднага утихва Сега вече всичко е тихо и затапено
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #44

    Default

    Чрез ЕГР-а се определя количеството въздух което ще влезе в двигателя. При Е3 мисля е до 3000 об/м Клапана работи веднага след запалването на двигателя, дори и на студено. При изправен клапан въздуха е около 300мг затапи ли се въздуха отива х2. От там следва, че турбината вече е натоварена. Точно заради това след затапване, става по пъргава в ниските и започва да се чува турбината повече.
    Всичко това е при положение, че не се бие педала до долу. Натиснеш ли педала, клапана се затваря за части от секундата на 100% и веднага след това се опитва да нагласи въздуха. Винаги при натискане на педала клапана се затваря на 100% но времето на тези 100% зависи от това колко е натиснат педала......
    От тук следва, че турбината вече е натоварена много повече без клапана.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Чрез ЕГР-а се определя количеството въздух което ще влезе в двигателя. При Е3 мисля е до 3000 об/м Клапана работи веднага след запалването на двигателя, дори и на студено. При изправен клапан въздуха е около 300мг затапи ли се въздуха отива х2. От там следва, че турбината вече е натоварена. Точно заради това след затапване, става по пъргава в ниските и започва да се чува турбината повече.
    Всичко това е при положение, че не се бие педала до долу. Натиснеш ли педала, клапана се затваря за части от секундата на 100% и веднага след това се опитва да нагласи въздуха. Винаги при натискане на педала клапана се затваря на 100% но времето на тези 100% зависи от това колко е натиснат педала......
    От тук следва, че турбината вече е натоварена много повече без клапана.
    Все 1 бар холд си и на 1,2 пик (за 136 коня говоря), каквото и да правиш, стига с тия натоварвания и т.н. гледайте реално не на теория!
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •