Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 193

Thread: Ромолене от скоростната кутия

  1. #46

    Default

    [QUOTE=to_lose_HEART;971750]
    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сигурно мислим доста сходно ,а днес беше просто върха,лоста отказваше тотално да се мести.[/QUOTE

    проблема е в механизма на избирача предполагам проблемно ти е движението на лоста налява-надясно.
    При мен по едно време чак ми се бяха изгубили 5 и 6 скорост не ме питай как съм карал по магистралата на 4
    Та въпросния избирач има една вилка където е точно за това движение, тя лагерува на пластмасови втулки. Откачаш жилото, развиваш гайката отпред и изваждаш въпросната вилка почистваш хубаво с шкурка до блясък и гладко покритие смазваш и сглобяваш пак.
    При мен е добре вече няколко месеца нямам проблеми
    Днес преди да я запаля лоста се местеше навсякъде,щом я запалих и заяде и така докато загрее и после е нормално,тоя избирач под скоростния лост ли е или на самата кутия,так като чета е на кутията или бъркам?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #47
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Когато сменях съединителя ми обясниха ,че на 4 скорост имам "пренареждач" на кутията и всички скорости застават в в работна позиция след като вкараш 4. Сутрин като запаля, включвам всички скорости от 1-до R няколко пъти и вече е готова за експлоатация. Не съм сигурен ,че проблема оправдава сериозна инвестиция в ремонт, защото доколкото знам със смазване и почистване на жила не става.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  3. #48
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    [QUOTE=lordliness;971875]
    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Днес преди да я запаля лоста се местеше навсякъде,щом я запалих и заяде и така докато загрее и после е нормално,тоя избирач под скоростния лост ли е или на самата кутия,так като чета е на кутията или бъркам?
    При положение, че са ти "тегави" със сипването на по-гъсто масло само си задълбочил проблема. Пробвай да източиш бльодата, която се е получила, сипи масло както го дават в каталога и сложи една добавка за скорости, знам доста случаи, в които тази операция е помогнала. Това с почистване остта на избирача също го направи.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #49
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    lordliness това се намира на самата кутия и е покрит с един гумен маншон по лесен е достъпа до него ако свалиш лявото колело и пластмасовия подкалник, имаше мисля подобна тема
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    lordliness това се намира на самата кутия и е покрит с един гумен маншон по лесен е достъпа до него ако свалиш лявото колело и пластмасовия подкалник, имаше мисля подобна тема
    Да виждал съм го ,благодаря,даже маншона ми е скъсан

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

    [QUOTE=kiko73;971909]
    Quote Originally Posted by lordliness View Post

    При положение, че са ти "тегави" със сипването на по-гъсто масло само си задълбочил проблема. Пробвай да източиш бльодата, която се е получила, сипи масло както го дават в каталога и сложи една добавка за скорости, знам доста случаи, в които тази операция е помогнала. Това с почистване остта на избирача също го направи.
    Не не мисля ,че маслото има нещо общо,но напролет ще разглобявам.

    ---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Когато сменях съединителя ми обясниха ,че на 4 скорост имам "пренареждач" на кутията и всички скорости застават в в работна позиция след като вкараш 4. Сутрин като запаля, включвам всички скорости от 1-до R няколко пъти и вече е готова за експлоатация. Не съм сигурен ,че проблема оправдава сериозна инвестиция в ремонт, защото доколкото знам със смазване и почистване на жила не става.
    И аз мисля ,че не е до смазване,преди да я запаля влизат много леко,докато тръгна и после първите няколко светофара мъка,все едно има ревматизъм и като се раздвижи няма равна
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Откъде се снабдявате с истински части и консумативи?
    Правиш си една Visa към разплащателна сметка, регистрираш се в PayPal и започваш да си пазаруваш навън. За някои части очевидно не става (гърне с тръби ще ти струва по-евтино от пътя да го докарат, например), но за повечето излиза по-евтино, с повече спокойствие за качеството. Някои от майсторите тук също могат да ти доставят по-истински части от тези по магазините, но вероятно ще трябва да си ги монтираш при тях. Е, не е много патриотично да не поддържаме вносителите, но пък... не сме виновни за скапаните части при тях.

    Аз лично не мога да кажа нищо за качеството на частите тук - от прочетеното по форумите - отказал съм се от такива още преди да си купя каквото и да е, всичко ми е от "чужбинско".



    За ск. кутия - при мен на студено работеше до 5-а, при загряване - и пета излизаше трудно. При сериозно загряване - лостът започваше да стои където го оставя. Уж жилата, уж друго, но накрая ми изпадна работеща кутия, пък и съединителя беше за смяна и исках и Q2-ка, та реших... направо смяна на цялата. Тъй като сега ще мога да видя какво имаше на старата - ще знам какво да оправям на "новата", ако недай боже се счупи пак нещо.

  7. #52

    Default

    Сега си правих експерименти по светофарите с лоста,всяко натискане на съединителя при работещ двигател води до трудно първо включване,после е лесно.В движение няма проблеми мога да включвам с един пръст.мамка му.
    Last edited by lordliness; 17-11-2011 at 12:17.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сега си правих експерименти по светофарите с лоста,всяко натискане на съединителя при работещ двигател води до трудно първо включване,после е лесно.В движение няма проблеми мога да включвам с един пръст.мамка му.
    И при мен положението е сходно. Трябва да свикваме ,другия вариант е ходене по мъките
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #54
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ето за трансмисионните масла колеги
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64099
    точка

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ето за трансмисионните масла колеги
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64099
    Това за маслата е полезно ,но причината не е там,другаде е ,може би в съединителя,не помня преди да го сменя дали правеше пак така.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #56

    Default

    Има теория за износена шийка на скоростната кутия...
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #57
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това за маслата е полезно ,но причината не е там,другаде е ,може би в съединителя,не помня преди да го сменя дали правеше пак така.
    Ти какъв съединител сложи
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Ти какъв съединител сложи
    Рикамби,мразя повреди ,които се появят само понякога.
    Last edited by lordliness; 20-11-2011 at 17:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59

    Default

    От всички експерименти които направих установих следното:когато не иска да включи на първа ,включвам пета или шеста -те влизат много по-лесно,след това първа влиза веднага.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    От всички експерименти които направих установих следното:когато не иска да включи на първа ,включвам пета или шеста -те влизат много по-лесно,след това първа влиза веднага.
    Ха, стига де, това ми напомня старата ми седмица (лада става въпрос) - без шестата разбира се Ама тогава всичко се оправяше със смяна на съединител

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •