Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 166 to 180 of 193

Thread: Ромолене от скоростната кутия

  1. #166
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    На горната помпа да започва
    В такъв случай има вероятност да има запушване на маркуча щом като отвиеш щуцера на "долната помпа" да изтича това, което е в нея и запушването пречи да постъпи спирачна течност от казанчето
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #167
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Трябва да е сигурно това, че буталото на горната помпа се връща винаги в изходното си положение (крайно задно положение) след всяко отпускане на педала.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #168

    Default

    При мен нещата са много сходни,свободния ход на педала е винаги един и същ,но много голям според мен,може и една трета да е,когато обезвъздушавам,педала остава долу,не се вдига сам,вдигам го на ръка и после вече се вдига сам.Когато развия щуцера на долната помпа си тече свободно течност,едва ли има нещо запушено,не мога да си обясня свободния ход на горната помпа,може би не трябва да има.Понякога прихърква на задна,което е първи и сигурен белег за непълно отделяне
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #169
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Момчета, нещо не са ви наред помпите. Аз на едно аверче преди вече половин година му ремонтирах помпата - нямаше язви в цилиндъра - беше се предала напълно. Колата беше Мицубиши Каризма май, с ясното съзнание, че по-скоро няма да стане, обаче човекът на следващия ден трябваше да пътува надалеч, а в магазините У наше село нямаше налична помпа. Та взех старите гумички, отидох и избрах някакви гумички - те че са качествени съм сигурен, но че не бяха от тази кола също беше сигурно - избрах със същия диаметър където лягат на буталото и малко по-широки в предната част. Е, човекът вече е забравил, че сме го направили за временно, помпата му работи перфектно.
    п.с. Нали знаете, че не съм майстор, нямам сервиз и не си изкарвам прехраната от това
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #170
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    То реално на помпите само това се износва. Добра идея аз да си ремонтирам старата че да сложа нея за проба
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  6. #171
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    При мен нещата са много сходни,свободния ход на педала е винаги един и същ,но много голям според мен,може и една трета да е,когато обезвъздушавам,педала остава долу,не се вдига сам,вдигам го на ръка и после вече се вдига сам.Когато развия щуцера на долната помпа си тече свободно течност,едва ли има нещо запушено,не мога да си обясня свободния ход на горната помпа,може би не трябва да има.Понякога прихърква на задна,което е първи и сигурен белег за непълно отделяне
    нормално е при обезвъздушаване да ти остава педала долу и също е нормално помпата да има свободен ход. така е защото първо трябва да затвори изхода към казанчето и чак тогава почва да помпи течност надолу.

    използването на хидравлично управление вместо жило има няколко предимства
    1- по надеждно е
    2- не се предават вибрации към педала и купето
    3- отпада нуждата от регулировка- системата се "самонагажда"
    4- тъй като обема изпомпвана течност винаги е един и същ, хода на "вилицата" винаги е един и същ /трябва да го пише в мануала/ и се гарантира пълно отцепване на съединителя.

    та искам да ти кажа-мери колко милиметра е хода на вилицата и сравнявай, но както ти писах - проблем с управлението на съединителя нямаш /по това което описваш/. пази си и старата помпа.

    с другите които искат да регулират височината на отделянето на хидравлично управляван съединител и подобни изцепки, няма си говорим
    точка

  7. #172

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    То реално на помпите само това се износва. Добра идея аз да си ремонтирам старата че да сложа нея за проба
    Моите помпи ги почистих и консервирах ,но не откривам ремонтни комплекти,освен това- http://www.seinsa.es/
    Last edited by lordliness; 14-12-2011 at 11:14.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #173

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    нормално е при обезвъздушаване да ти остава педала долу и също е нормално помпата да има свободен ход. така е защото първо трябва да затвори изхода към казанчето и чак тогава почва да помпи течност надолу.

    използването на хидравлично управление вместо жило има няколко предимства
    1- по надеждно е
    2- не се предават вибрации към педала и купето
    3- отпада нуждата от регулировка- системата се "самонагажда"
    4- тъй като обема изпомпвана течност винаги е един и същ, хода на "вилицата" винаги е един и същ /трябва да го пише в мануала/ и се гарантира пълно отцепване на съединителя.

    та искам да ти кажа-мери колко милиметра е хода на вилицата и сравнявай, но както ти писах - проблем с управлението на съединителя нямаш /по това което описваш/. пази си и старата помпа.

    с другите които искат да регулират височината на отделянето на хидравлично управляван съединител и подобни изцепки, няма си говорим
    Поне на тези коли не може да се регулира и това предимство за мен е сериозен недостатък
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #174
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма такава система с хидравлично управление която да се регулира, тъй като износването на феродото на съединителя се компенсира от промяна количеството течност в системата - тоест самонагажда се. и тъй като помпата винаги изпомпва един и същи обем течност при работа, хода на съединителя от напълно зацепен до отцепен винаги е един и същ. фактически "полусъединителя" се намира на кажи речи едно място, но той зависи от доста други фактори и дори на моменти е субективно усещането
    точка

  10. #175

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    няма такава система с хидравлично управление която да се регулира, тъй като износването на феродото на съединителя се компенсира от промяна количеството течност в системата - тоест самонагажда се. и тъй като помпата винаги изпомпва един и същи обем течност при работа, хода на съединителя от напълно зацепен до отцепен винаги е един и същ. фактически "полусъединителя" се намира на кажи речи едно място, но той зависи от доста други фактори и дори на моменти е субективно усещането
    т.е. искаш да кажеш че където е бил новичък там ще си остане, докато изведнъж еди си колко хил. км не приплъзне?
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #176
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    т.е. искаш да кажеш че където е бил новичък там ще си остане, докато изведнъж еди си колко хил. км не приплъзне?
    виж колко теми от типа "смених съединителя-стария беше леш, но с новия отделя на същото място" има
    точка

  12. #177

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    виж колко теми от типа "смених съединителя-стария беше леш, но с новия отделя на същото място" има
    Аз следя и уважавам твоето мнение, затова попитах на по разбираем език, мерси за отговора
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #178
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Аз следя и уважавам твоето мнение, затова попитах на по разбираем език, мерси за отговора
    еййййй, благодаря за четката. имам една бира да те черпя
    при нормална употреба, разлика в поведението се забелязва чак преди да се предаде съединителя. после почва да си боксува. въобще хидравличното управление е много по-съвършено от това с жило.
    точка

  14. #179
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Всичко с хидравличното задвижване е точно както го описва Колев.
    Но какво се случва с отделянето ако буталото на помпата не се връща докрай в изходно положение при отпускане на педала? Или ако има крива вилка или опора с голям луфт, което обуславя голям празен ход?
    Lordliness, опитай след отпускането на педала и преди следващото натискане да почукнеш по цилиндъра на помпата. Ако буталото се връща трудно, вибрациите от почукването ще му помогнат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #180

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Всичко с хидравличното задвижване е точно както го описва Колев.
    Но какво се случва с отделянето ако буталото на помпата не се връща докрай в изходно положение при отпускане на педала? Или ако има крива вилка или опора с голям луфт, което обуславя голям празен ход?
    Lordliness, опитай след отпускането на педала и преди следващото натискане да почукнеш по цилиндъра на помпата. Ако буталото се връща трудно, вибрациите от почукването ще му помогнат.
    Помпите са нови,не ми се вярва да има проблем,при старите беше същотото,майната му и на съединителя и на помпите.Съединителя е на 7000км. долната помпа 7000км.горна помпа 200км.Първите 500 км съединителя свиреше при тръгване,после спря,от всичко което ми предложиха в сервиза аз си избрах този,беше на добра цена.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •