Results 1 to 13 of 13

Thread: Шестограм на волана

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default Шестограм на волана

    Колеги снимах си волана на алфата 145 да го претапецирам, но ми казаха 4е волана не може да влезе на страни а винаги направо....и така стана че явно може да влезе на страни....проблема идва от там че шестограмите се заоблиха и сега не мога да ги развия....дайте съвет какво да ги правя....

  2. #2

    Default

    Три пъти го прочетох ,но нищо не разбрах от написаното,може ли малко по- подробно и ясно
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    колега шестограма който държи airbega на алфа 145 му се разби главата и сега не мога да го извадя...някои някакви идеи как да го развъртя

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Взимаш един торкс (еврейска звезда и т.н) с най-близкия до шестограма размер - набиваш с чука и развиваш
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Взимаш един торкс (еврейска звезда и т.н) с най-близкия до шестограма размер - набиваш с чука и развиваш
    И това пробвах.....

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    И това пробвах.....
    Аз така съм отвивал спирачни апарати няма начин да не стане - пробвай и с по-големите "шлици" и с по голям размер и най-важно трябва да си сигурен, че си го набил докрай
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Аз така съм отвивал спирачни апарати няма начин да не стане - пробвай и с по-големите "шлици" и с по голям размер и най-важно трябва да си сигурен, че си го набил докрай
    Аз като го завивах много го натегнах да ме пита човек защо.....и сега даже почнах да го разпробивам...просто не виждам друг начин...

  8. #8

    Default

    Toва е доста хард ,но е вариант после си нарязваш с метчик нова резба и така,разпроби ли го вече?Аз скъсах болта, който държи жилото на ръчната за носача,разпробих го и завих в отвора един самонарезен винт,стана перфектно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Toва е доста хард ,но е вариант после си нарязваш с метчик нова резба и така,разпроби ли го вече?Аз скъсах болта, който държи жилото на ръчната за носача,разпробих го и завих в отвора един самонарезен винт,стана перфектно.
    Колега взех си едни неща дето имат обратна резба...в смисъл завиват се на ляво....и правя една малка дупка в болта с бургията след което почвам да навивам това нещо и в същото време то трябва да развие болта....незнам разбираемо ли го обяснявам
    Last edited by Coyota; 03-11-2011 at 16:35.

  10. #10

    Default

    Имам такива неща.В 90% от случаите са успешни.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имам такива неща.В 90% от случаите са успешни.
    Да казаха ми че се чупят....просто това е някак най - лесния вариант....не знам дали ще успея после ще пиша....

  12. #12

    Default

    Дано не се счупи,че после става още по- сложно ,ще ти стискам палци.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Проблема дойде от там че дупката тръгна малко на криво а и болта беше мек...и това приличащо на бургия почна да го изяжда...и изведнъж ми светна идеята да разпробия направо главата на болта и така airbag ще се отдели от волана и от там на татък всичко се оправи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •