Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Pioneer DEH 9300SD или Kenwood KDC-6051U

  1. #1
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default Pioneer DEH 9300SD или Kenwood KDC-6051U

    Дойде време за ъпгрейд и на плеъра и въпроса ми е кой от тези двата да избера?Общо взето съм се спрял на тях,повече ми е мерак за Pioneer-а,но Kenwooda има DSP,а Pioneera-а май го няма.Нека хората които разбират да се изкажат по въпроса!

    Ето и линкове:

    http://www.aval-bg.com/car-audio/pio...eer-deh-9300sd

    http://www.aval-bg.com/car-audio/ken...wood-kdc-6051u
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    DSP-то на Кен-а .... с него и без него ... все тая. Е има разлика, но не ме "грабва".
    И двете съм ги слушал, но на стенд и 9300 ми допада на мен лично повече.

    Едно аверче си взе на скоро 6300СД.
    Много голямо предимство за мен, е че USBто е отпред, така флашката е винаги с теб и винаги може да си качваш нова музика.
    Ако сваляш панела де

    Ей такъв кард рийдър ползва и въобще не го сваля и се побира в кутийката на панела.

  3. #3
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Как да не те черпа една бира колега... точно това се надявах да чуя!
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #4
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Пайнерките нещо им падна качеството напоследък..

    аз лично ти препоръчвам това за горе-долу същите пари:

    http://www.aval-bg.com/car-audio/alp...pine-cde-9880r

    Има осезаема разлика в качеството на звука а и по нищо не отстъпва
    Дори има доста глезотийки,USB е отзад което замен е по-добрия вариянт.
    Пускаш си кабелчето,извеждаш го в жабката (примерно) и флашката ти е скрита.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  5. #5
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    И на мен Алпина ми харесва повече,но всичко е въпрос на вкус.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    9300сд работи по-бързо от 9880р.
    Алпина свири добре, ама пайнерчето го превъзхожда (пак лично мнение).Просто е стар модел.

    А и каква утечка има ... хаха:
    http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=34&t=161872

    Не знам алфите дали имат ACC на ключа, ако имат няма проблеми, но на мен ми събаряше акумулатора 3 дена ако не я паля.

  7. #7
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    a ще споделия ли останалите компоненти какви са и каква е целта на ползване ?


    Алпина свири добре, ама пайнерчето го превъзхожда (пак лично мнение)..

    бъркаш се нещо
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  8. #8
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Целта е качество,макар и да използвам евтини компоненти,и малко мощност на предната линия,защото до сега бях с CD Sony CDX GT-222.Предната линия е Hertz DSK 165 (за сега е без усилвател към CD-то) ,задната е DCX 13,в багажника има буфер с вградено стъпало,който по-скоро разваля музиката,защото свири доста твърдо.Като за начло мисля да сменя плеъра,а после да поработя и над другите работи.Сега се загледах и в този Alpine-cde-126bt : http://www.aval-bg.com/car-audio/alp...pine-cde-126bt
    И на мен ми допада повече флашката да е скрита,но при равни звукови качества Pioneera ме грабва с дизайн и с анимацийте,макар и да не е с цветен дисплей.Вчера се разходих до Техномаркет,Технополис и Зора и останах разочарован има само евтините модели и един два по-скъпи на Alpine.Искаше ми се да ги разгледам на живо и да пощракам копчетата,за да добия реална представа кое ми допада.
    Last edited by zaryto; 17-10-2011 at 01:08.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Аз затова казвам лично мнение.
    Разни хора, разни слухове.

    Иначе с тая предна линия все тая, а усилвател за нея не ти трябва, тая мощност е само на хартия

  10. #10
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Целта е качество,макар и да използвам евтини компоненти,и малко мощност на предната линия,защото до сега бях с CD Sony CDX GT-222.Предната линия е Hertz DSK 165 (за сега е без усилвател към CD-то) ,задната е DCX 13,в багажника има буфер с вградено стъпало,който по-скоро разваля музиката,защото свири доста твърдо.Като за начло мисля да сменя плеъра,а после да поработя и над другите работи.Сега се загледах и в този Alpine-cde-126bt : http://www.aval-bg.com/car-audio/alp...pine-cde-126bt
    И на мен ми допада повече флашката да е скрита,но при равни звукови качества Pioneera ме грабва с дизайн и с анимацийте,макар и да не е с цветен дисплей.Вчера се разходих до Техномаркет,Технополис и Зора и останах разочарован има само евтините модели и един два по-скъпи на Alpine.Искаше ми се да ги разгледам на живо и да пощракам копчетата,за да добия реална представа кое ми допада.
    така -загледай се по- добре в този - същия плеър е със същите функции , обаче има опция за смяна на цветовете и е по- евтин .http://www.aval-bg.com/car-audio/alp...pine-cde-125bt
    само да те предупредя , че алпайните не свирят много добре на собствен усилвател .или правиш система с външен усилвател-и и имаш доста вярно свиреща музика или сменяй марката , но недей с пайнер -въпреки , че го дават да е много добреи да има много екстри -не блести с нищо .Ако държишш да е пайнер -потърси си P 88 RS или някой друг плеър ,но от референтната серия -там е истината .
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  11. #11
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Аз съм със същият Alpine който колегата Kamen666 препоръча,страшно съм доволен от него,особенно когато добавих усилвател и каса Audiobahn.Но е вярно че черпи ток дори и изключен.Акумулаторът ми падаше за два дена.Направих го да се включва само когато колата работи и проблемът изчезна.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  12. #12
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Ще изчакам още една седмица,за да премисля нещата,но от прочетеното до тук съм още по-объркан.Pioneer P 88 RS определено ми харесва много,но и цената му е повече от два пъти по-висока.Имам и Pioneer DEH P6500R,който според мен също свири доста добре и има доста настройки на звука,но няма флашка,а и учудващо за толкова висока серия не чете MP3.
    Last edited by zaryto; 17-10-2011 at 12:43.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  13. #13
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Аз съм със същият Alpine който колегата Kamen666 препоръча,страшно съм доволен от него,особенно когато добавих усилвател и каса Audiobahn.Но е вярно че черпи ток дори и изключен.Акумулаторът ми падаше за два дена.Направих го да се включва само когато колата работи и проблемът изчезна.
    е точно за това говореха хората ,но не винаги се случва.

    .Pioneer P 88 RS определено ми харесва много,но и цената му е повече от два пъти по-висока.-E чак пък 2 пъти е малко преувеличено -виж му последната цена : http://www.caraudio-bg.com/carplayer...d/dep88rs.html само че вече ги няма ,ще трчбва да се тгърси или в ибей или секънд хенд .
    иначе dex-p 99 RS е много по-по най от 88, ма е 4 пъти по- скъпо
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Ще изчакам още една седмица,за да премисля нещата,но от прочетеното до тук съм още по-объркан.Pioneer P 88 RS определено ми харесва много,но и цената му е повече от два пъти по-висока.Имам и Pioneer DEH P6500R,който според мен също свири доста добре и има доста настройки на звука,но няма флашка,а и учудващо за толкова висока серия не чете MP3.
    Ами по принцип добрия звук зависи от много неща. Но като пример ще ти посоча, че ДВД Нео за 40 лева свири всички формати с някакъв смотам ДАК (Цифрово аналогов преобразувател) а пък има хора дето си купуват ЦД плеър за 5-10 хиляди лева, дето не чете Мп3 а свири само аудио ЦД-та. (Wadia, Mark Levinson,Мооn, Creek, Naim,Musical Fideliti)
    Така че да не те учудва, че по високия клас не свири нискокачествения формат Мp3
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Разгледах Alpine-те и не знам кой да избера от 3-те.Интересно ми е колко е дълъг кабела за флашката на 9880r(дали може да стигне до жабката) и дали 125bt и 126bt се предлагат с микрофона за разговори към комплекта.Но това с консумацията на ток е много неприятно и ако наистина е така,остава само Pioneera като вариант.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •