Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Алфа Ромео 156 1.8 Без ограничител на оборотите :)

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Моят прекъсвач е на 7800 и аз също си позволявам доста често да ръчкам до там,без обаче да ги държа тия обороти,защото не знам дали този мотор е правен за тях,ама за който и да е мотор не е препоръчително и вероятността да се окоти след няколко минути каране е 50 процента.
    А по принцип си мисля,че,ако един двигател е читав не е проблем да си го изцеждаш до червеното,без да го държиш там и разбира се да се внимава с температурата на двигателя и маслото.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  2. #17
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Абе то не на празно хората са оцветили от 7000 до 8000 в червено , едвали е хубаво да се пържи , до там ама какво да се прави , лично поне аз рядко си позволявам да дигам на 7300 сменям малко след 7000, и чипа ми е на 7500 оборота и съм по-спокоен така не виждам смисъл ограничителя да се мести на 8000 примерно при условие , че се случва при гонки особедно да се отплесниш и да переш изключвател много по -добре е да е на 7500 отколкото на 8000
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #18
    Младши алфист ^ivo^'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    И при мен е така 7800 обр. А съм сигурен че не е мапвана защото съм и първия собственик в Бг.Моята също е 1,8тс а и още две знам който са с този мотор същата година и са на същия хал 7800обр.А за мап в Италия абсурд като знам от какъв човек е взех.За вървежа не мога да кажа нищо това ми е първата Алфа а не съм и карал други 1,8тс да направя разлика.А и не виждам смисъл от слагането на чип на бензинов автомобил 1,8.Имал съм няколко БМВта 2,0 и мога да твъдя че с чип и без чип все тая.Дори и на това което карам в момента 3,2 с чип на Австрийска та фирма Hofer (http://www.hofer-tuning.at/) пак няма няква осезаема разлика както при турбо дизелите.
    Last edited by ^ivo^; 07-11-2011 at 21:52.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by ^ivo^ View Post
    И при мен е така 7800 обр. А съм сигурен че не е мапвана защото съм и първия собственик в Бг.Моята също е 1,8тс а и още две знам който са с този мотор същата година и са на същия хал 7800обр.А за мап в Италия абсурд като знам от какъв човек е взех.За вървежа не мога да кажа нищо това ми е първата Алфа а не съм и карал други 1,8тс да направя разлика.А и не виждам смисъл от слагането на чип на бензинов автомобил 1,8.Имал съм няколко БМВта 2,0 и мога да твъдя че с чип и без чип все тая.Дори и на това което карам в момента 3,2 с чип на Австрийска та фирма Hofer (http://www.hofer-tuning.at/) пак няма няква осезаема разлика както при турбо дизелите.
    Значи някои излизат с такива компютри от завода направо до 7800 или пък 8000 така ли да го разбирам,че може и да не ремап?

  5. #20
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Абе и моята е така, пък не е ремапвана!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •