Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: Зацепване на ангренаж

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото разбирам съмнително е определянето на положението на коляновия вал при ГМТ.
    Използвате ли предназначения за тази цел инструмент?



    Ако не разполагате с въпросното приспособление може да се провери ГМТ с индикаторен часовник или по маркера на маховика (не знам дали при този мотор има такъв).
    Last edited by ecotronic; 30-01-2013 at 10:35.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Маркер на маховика няма!Индикаторен часовник не може да се ползва!Единствено с тази ''чикалдачка'' може да се застопори вала в положение ГМТ,но с белезите на един нов ремък няма никакви проблеми да се случи същия ефект при този мотор на италианците.Гледайте белезите на ремъка...!Това е!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #33
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ремъка е чисто нов и има белези, които си отиват точно на място според снимките и описанията.Проблема ми е не знам къде да търся белега на колелото на коляновия вал.Явно предишния техник е зацепвал ремъка по някакъв негов си начин и е направил белези с маркер.

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    белези с маркери ...не гледай изобщо....На шайбите на коляновия и на разпред вала си има заводски маркери загледай се....Издълбани са трайно!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  5. #35
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами утре ще ги гледам под лупа.То белега на ангренажа е ясен остава само на коляновия вал да намеря.

  6. #36
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    Само от любопитство - защо не може да се ползва индикаторен часовник?
    И всъщност 'белега' не е ли една 'пъпка' на колелото на К.В.?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #37
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Предполагам че търсите пъпката на малкото колело на коляновият вал а не на демпферната шайба
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #38
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Днес намерихме прословутия белег на коляновия вал.Оказа се че е бил точно пред очите ни но ние сме гледали други белези които са били правени с маркер.Самия белег представляваше една леко вдлъбната точка на шайбата.Презацепихме ремъка като поставихме белезите на самия ремък да съвпаднат с белезите на двете шайби и всичко си пасна абсолютно точно.От цялата работа се разбра че без предварителна информация неподготвен човек трудно би допуснал че точно това е белега на коляновия вал.Благодаря на колегите за помощта.

  9. #39
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Без форума освен големите разходи доста от тези 166 щяха да събират прах по сервизите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Днес намерихме прословутия белег на коляновия вал.Оказа се че е бил точно пред очите ни но ние сме гледали други белези които са били правени с маркер.Самия белег представляваше една леко вдлъбната точка на шайбата.Презацепихме ремъка като поставихме белезите на самия ремък да съвпаднат с белезите на двете шайби и всичко си пасна абсолютно точно.От цялата работа се разбра че без предварителна информация неподготвен човек трудно би допуснал че точно това е белега на коляновия вал.Благодаря на колегите за помощта.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...13&postcount=2

    Балев,Балев що се мъчиш бре човек?

  11. #41
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    То ремъка както бях вече писал в по предишен пост е чисто нов,даже си беше ангренажен комплект.Въпроса беше поставен по скоро за мое лично успокоение а не че майстора не се беше справил.Ние колата я палихме няколко пъти ама като не съвпадаше белега на ремъка ме ядеше отвътре...Иначе относно форума трябва да ви каже че нашия си е уникален и наистина тук хората си помагат един на друг.От 6 месеца имам друга кола (джип) и се регистрирах по тази причина във съответния форум, трябва да ви кажа че не знам за по голямо "мъртвило". Освен някакви платени ентусиасти на фирмата вносител,които повтарят заучени реплики май че други потребители няма.Добре че са руските форуми та човек да се информира за туй онуй.Та приятели,явно приликата на емблемата на нашите красавици със сърце не случайна.Това е марката на сърдечните хора.

  12. #42

    Default

    Да,прочетох но от това което съм пуснал на последната снимка се вижда белега.

  13. #43

    Default

    Като чета доста често се чупи датчика, възможно ли е да се свали преди това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #44
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Датчика е зад колелото на разпределителния вал.За съжаление свалянето може да стане само след като се свали ангренажното колело и то много внимателно, тъй като самия датчик обхваща една ламаринена пластина по обиколката на самото колело от която се формира импулса.Но от опит вече мога да кажа че датчици се предлагат и то доста, така че не е болка за умиране.
    Last edited by balev64; 01-02-2013 at 20:20.

  15. #45

    Default

    тази кола още не съм я разглеждал там, доколкото разбрах за смяна на водната помпа задължително трябва да се махне колелото и сигурно освен ангренажния комплект трябва да си купя и датчик за всеки случай
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •