Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Покупка на 166 от колега от форума

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Е тогава и аз съм със 6-ца от тотото. Освен парите за покупка(6000лв) до момента съм налял в нея около 2500лв (не слагам гориво в сметките). Да, не е като заводската от конвейра, но не е и такава като описаната от колегата. Според мен който търси намира и естествено трябва да има реален поглед върху обекта на търсене - тоест какво може да е компромис във критериите, които си е поставил за цел.
    Смисъла на клуба е да си помагаме взаимно доколкото всеки се е сблъсквал с определен проблем и го е разрешил по някакъв начин. В това се заключава и коректността на всички колеги - да казват истината без да се притесняват, че ще се разсърди някой - за да има точна и ясна представа за всичко. Във форума съм контактувал с няколко човека, но всички до момента са били коректни, и аз към тях също. Ако се стремим към това то тогава ще се сведат до минимум такива гафове както с колегата. Ясно е че всеки търси да "изкяри" но не мисля че подвеждащата информация е начин за това.
    Last edited by danchev63; 08-11-2011 at 10:42. Reason: допълване и корекция на пунктуация

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #32

    Default

    Баща ми си купи 166-цата за 4000лв с чип.Колата е със стандартните екстри без навигация и кожа със 16-ските ал джанти.Колата е перфектна вече 1 год. и над 30 000 км явно сме оцелили.За мен цената не е показателна за състоянието.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  3. #33

    Default

    В тази криза все по-често ще се случва някой да удря "шестица" с покупката на автомобил, и няма да има нищо чудно за 3000 лв. да се намери абсолютно читав екземпляр в предвид и годините на модела.

  4. #34

    Default

    Не мисля, ако някой я продава заради пари, то вероятно иподдръжката ще е страдала заради същото.
    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Баща ми си купи 166-цата за 4000лв с чип.Колата е със стандартните екстри без навигация и кожа със 16-ските ал джанти.Колата е перфектна вече 1 год. и над 30 000 км явно сме оцелили.За мен цената не е показателна за състоянието.
    Без кожа - нищо чудно, аз лично дори не съм поглеждал такива, а вероятно не съм единствен, който прескача колите без кожен салон. Съответно и липсата на интерес следва да се отразява. Същото би следвало да важи и за най-малките двигатели (и като мощност).

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by geniusloci View Post
    Не мисля, ако някой я продава заради пари, то вероятно иподдръжката ще е страдала заради същото.
    Много е спорен въпроса...

  6. #36

    Default

    Аз си взех моята преди месец, но след това налях още 3000 (ако махна гумите и железните джанти които съм купил 2500) за да стане както трябва, та според мен е неизбежно когато купуваш употребяван автомобил да не се набуташ. Въпросът е колко ще се набуташ, след покупката?
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  7. #37

    Default

    Лошото в случая е, че щом колата е от "колега от форума", се предполага да получиш нещо повече, т.е. най-малкото коректна информация, да не говорим за екстри и подобрения.... на практика обаче нещата не винаги са такива!
    Както го има и обратното - много хора не оценяват труда на колегите и си мислят, че има някаква измама
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #38
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    И аз не одобрявам това, което е направил колегата с тази обява за форумна кола. Най- малкото поне информацията да е пълна и не подвеждаща!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  9. #39
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз съм карал въпросната кола и беше пуканка. След това обаче какво е станало и в какво състояние е колата сега не мога да кажа.

  10. #40

    Default

    На мен друго ми е интересно - защо колегата Джовани си обновява обявата, но не се включва в този разговор тук?! Не желае да се защити и да обясни ситуацията, или какво.... ?!?!?!?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #41

    Default

    Може да не е видял темата подскажете му!
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Много е спорен въпроса...
    Абе.. прав си, донякъде. на мен ми е чудно какво пък толкова не си казват - като я караш тая кола и знаеш и кътните й ъм.. зъбни колела, просто кажи - това скърца, това тропа, това съм оправил с такива части и имаш всички шансове някой да предпочете колата пред такава от джамбазите. Ама по-лесно да си пишем като тях "като нова" или "перфектна". Ми мааму, ама наистина "перфектна" точно тая кола възлиза на едни 20000+ лева, така че не може да си я купиш перфектна дори за половината от тях.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •