Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проверка подгряване свещи 2.4 136

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Проверка подгряване свещи 2.4 136

    Колеги как най-лесно да проверя модула(релето) за подгряване и отделно и самите свещи 1 по 1 за да знам дали да поръчам само 5 свещи или и релето с тях ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2

    Default

    ами с диагностика не е ли най-лесно? при мен мога д апускам тест на релето, а ако не ти свети лампата за подгрев след като запалиш, значи всичко е ок

  3. #3

    Default

    При изгоряла свещ,след като запалиш,индикацията за подгряване светва 10 пъти....при мен беше така.....отидох при доверения си човек,и за 2 мин. ми каза коя е....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Някой да е виждал такова животно ?!?!? Къде ми е знака за подгряване на свещите защото ми се наложи даже да гледам клипчета за да видя къде стои по принцип,но го няма....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 29102011163.jpg  
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5

    Default

    баси, сигурно е сложено табло от бензинка, аз друга възможност не знам

  6. #6
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Релето се проверява чрез измерване на времетраенето на подаване на напрежение към свещите.Първо си намираш едно съпротивление от 6 кило ома.Откача се буксата на температурния датчик и към нея възрзваш съпротивлението.След това с волтметър закачаш се на свеща и следиш времето на подаване на напрежение след контакт.Трябва да е 18 секунди.
    Измерва се също и времето на подгрев и след запалване на двигателя.Става по същия начин.След подаване на контакт и загасване на лампата която не можеш да намериш , палиш и отчиташ секундите.Трябва да са 32сек.

  7. #7
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    баси, сигурно е сложено табло от бензинка, аз друга възможност не знам
    Не е табло от бензинка,защото оборотомера е до 6к...или може би е така но само 1та част е сменявана...

    Такова съпротивление дали лесно се намира по магазините и с мултицета единия край към свеща,а другия на маса или към + на акумулатора??Иначе,тва и аз го четох в Аутодата,явно така лъже със съпротивлението,че колата е студена.Не че не го намирам,ами просто го няма тоя знак,много добре знам как изглежда и го няма никъде...Утре ще я закача и за грешки и ще пиша какво е изезнало...
    Last edited by KoRny; 29-10-2011 at 22:29.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ъъъ много сложни неща го карате.
    1во си намери лаптоп и фес/алфадиаг - ако имаш изгорели свещ/и - ще има грешка записана.Ако няма свирукаш , ако има - с мултицет мериш съпротивлението на свещите откъм конектора на релето и гледаш, колко имаш изгорели.
    По-малко вероятно е да му има нещо на релето.

  9. #9
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Съпротивление има във всеки магазин за електроника. Единия край на мултицета на свеща другия на маса!

  10. #10
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Значи изписва ми 5 грешки :

    0381 - Управление предварително подгряване :отворена верига

    0380 - Управление продължителност на подгряване :твърде голям ток

    0191 - Управление налягане рейла :неизправност

    1671 - Клапан регулировка налягане :недостоверно

    0404 -Рециркулация отработени газове :отклонение


    За последната за 0404 я изписва според мен,защото съм сложил ламаринка и съм го запушил,давайте мнение за другите грешки как да ги отстраня
    Last edited by KoRny; 31-10-2011 at 12:42.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  11. #11

    Default

    според мен първото означава точно изгоряла свещ/и

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Значи изписва ми 5 грешки :

    0381 - Управление предварително подгряване :отворена верига

    0380 - Управление продължителност на подгряване :твърде голям ток

    0191 - Управление налягане рейла :неизправност

    1671 - Клапан регулировка налягане :недостоверно

    0404 -Рециркулация отработени газове :отклонение


    За последната за 0404 я изписва според мен,защото съм сложил ламаринка и съм го запушил,давайте мнение за другите грешки как да ги отстраня
    --------------------------------------------------
    Те ти друг превод малко по-разбираем:

    0380 Неизправност във верига А на подгряването
    /реле/

    0381 Неизправност във веригата на индикатора на подгряването

    0191 Неправилно показание/не е регулиран датчика за пределната температура на
    горивото

    0404 Неправилно показание/не е регулирана системата за рециркулация на изпусканите газове


    Като изключиш ЕГР-а,всички грешки са ти от свещи и релето.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Значи сменявам свещите и ще видя какво ще остане като грешки.Иначе релето го тествах с диагностиката и си цъкаше за около 20 секунди.А къде е тоя датчик за пределната температура на горивото и възможно ли е от него,като я настъпя примерно на 2ра или 3та и превключа на следващата предавка колата забива предница за секунда?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Значи сменявам свещите и ще видя какво ще остане като грешки.Иначе релето го тествах с диагностиката и си цъкаше за около 20 секунди.А къде е тоя датчик за пределната температура на горивото и възможно ли е от него,като я настъпя примерно на 2ра или 3та и превключа на следващата предавка колата забива предница за секунда?
    Ся знам, че така не се прави, обаче при цена от 32 лв. за "хубава" свещ аз смених само едната, която беше изгоряла вместо да сложа 5 измислени и вече три години и 40 и няколко хил. км нямам проблеми. Проверката също я направих както НЕ се прави - мостче от "+" до свещта (цъка - не цъка)
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Кви се тези филми бре хора,най-лесно се проверяват с пробна лампа,слагаш единия край на + другия мериш на куплунга на релето,този който е с 6 крака/за 1.9 има 4 пина,за 2.4 съответно 5/броят се от първия зает/1 цилиндър/тва е,няма нищо сложно.Ако някоя ви съмнява че лампата свети слабо,може да и премерите съпротивлението,не трябва да е повече от 1-1.5 ома,ако е нагоре е за смяна.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •