Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 122

Thread: Endurance Trophy 2011

  1. #46
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти да не си карал Хондата,която стана 2-а в стриит клас,немодифицирани...........................
    Да аз съм
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  2. #47

    Default

    Браво на участниците представиха се на много добро ниво.Бях на мероприятието и останах много доволен от видяното.Успех и за напред.

  3. #48
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Браво, пичове! Големи сте! Като няма официален отбор на Алфа Ромео в нито един автомобилен шампионат на вас се падна нелеката задача да покажете на родната публика за какво иде реч!
    ми аде де кво чакате още
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  4. #49
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rijko View Post
    Да аз съм
    Интересно ми беше,защото според мен спечелихте 2-ро място по доста нечестен начин.......................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #50
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
    П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.
    Last edited by rijko; 28-11-2011 at 16:20.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  6. #51

    Default

    А ква лъскарка беше преди старта.......чесно казано чак ми стана жал по едно време за пилотите в тая хонда и астрата който на завойте бяха много по бързи, но на правата не успяваха да ни минат......що пушеци им се стоварваха, просто не е истина......

    Last edited by ФЕРАРИСТ; 28-11-2011 at 16:16.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #52
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Чадехте юнашки със Сажди Рейсинг...

    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  8. #53
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А ква лъскарка беше преди старта.......чесно казано чак ми стана жал по едно време за пилотите в тая хонда и астрата който на завойте бяха много по бързи, но на правата не успяваха да ни минат......що пушеци им се стоварваха, просто не е истина......
    Хахаха ще я снимам преди да я измия да видиш колко сажди имам по предния капак ............ дължиш ми авто мивка хахахаххах
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by rijko View Post
    Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
    П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.
    Мурджев не си го разбрал, Вие вина нямате, както и никой от участниците, проблема беше в организацията... и най-вече, че до края не се знаеше кой къде е на пистата според организацията,,, като и да е де все тая важното е че завършихме, дано и организатора е разбрал нередностите. Следващия път по-добре.

    Ние сипахме 10-12 литра бензин и това е а средното ни време беше 1:08 ( най-слабо 1:12, най-добро 1.04)

    А па за ФЕРАРИСТА много ме е яд щото там няма сила дето да ме убеди в тяхната разлика с БМВ-то. Иначе евала на пичовете с БМВ-то най-точни и бързи бяха на пистата.

    Както се казва каквото било било

    оп и една снимка

    Click image for larger version. 

Name:	OPAA.jpg 
Views:	75 
Size:	66.5 KB 
ID:	83979

    Най-безценен е опита от това мероприятие и съм сигурен, че ако утре има такова каране.... нещата ще се много сериозни и с още по-малки разлики.

    п.с. в нашия клас по-бърза кола нямаше
    Last edited by ne0; 28-11-2011 at 18:40.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #55
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rijko View Post
    Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
    П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.
    Ти казваш че не сте стояли в бокса,тва е най-голямата смешка която съм чувал скоро,ние ви засичахме само първия бокс,който беше около 8.30 мин.,когато колата не искаше да запали,и наливахте масло................в другия ви бокс при смяната на пилота беше около 2 мин.,и викаш не е седяла в бокса а.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #56

    Default

    Нашият отбор направи един бокс от 91 (макс) секунди и един от 330 секунди = 391 секунди.....

    обща дистанция - 10800 секунди.... на пистата сме били 10409 секунди....времената ни бяха в 1:08 м ( това е със застраховка) но да речем 1:09 м или 69 секунди, което прави.... 151 обиколки .... в най-лошия случай. По мои сметки направихме 152-3 обиколки


    НЕ искам да се бъркам и да обвиняваме друг участник защото всички бяха потърпевши, но Хондата престоя 9 мин и спряхме да засичаме, защото я отписахме. Плюс още един бокс от окoло 1:30 мин. (МИНИМУМ!) е равно на 10:30 мин или 630 секунди извън пистата. Значи хондата е била на пистата 10170 секунди.... другото се смята лесно

    АКО НЕ СЕ ЛЪЖА НА НАГРАЖДАВАНЕТО КАЗАХА, ЧЕ ХОНДАТА Е ПОБЕДИЛА СЪС 152 ОБИКОЛКИ, което значи средно време на обиколка от 1:06 - 1:07......

    но за 1 час и 20 минути хондата имаше най-добро време на обиколка от 1.07 .... изводите са ясни


    Пак казвам участниците бяха просто потърпевши.

    Нека изчакаме и организатора да извади статистики и официални резултати, може да има извинение. Ще простим.
    Last edited by ne0; 28-11-2011 at 20:48.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #57

    Default

    Чини ми се че следващото еднуро ще е още по оспорвано, народа ще си е извадил доста изводи, и конкуренцията ще е още по голяма......
    И лично аз бих го направил тва ендуро примерно май или септември.......бих казал че и през юли и август ще участвам, но чак пък толкоз мазохизъм ще прозвучи кофти.......
    Щото все пак на ендуро, като на ендуро......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #58
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by rijko View Post
    Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
    П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.
    Нямате вина за объркването но...имахте бокс който засичах - спрях да засичам на 8,35 - тогава избутахте хондата малко напред (след като не зсапали) ..най- дългия стоп на Алфата е 5,22 (зареждането с гориво) всичко друго беше само за водача. Алфата държеше константно времена 1,0650 - 1,0750. В клас S1 и S2 единствените завършило коли с по добре време бяха BMW M3 и Субаро STi - нямаше друга кола с времена на няколко пъти 1,04 (Венци и после Нео имат времена под 1,050 ) Та както и да го смятате даже да приемен , че сте давали с Хондата почти същите времена , намам как да наваксате повече от 4 минути с каране (освен ако не сте давали константи времена 1.00 като на субарото и Ем-ката. Следих внимателно състезанието (след като засякох вашия бокс) и засичах наколко обиколки ваши за да видя , че няма как да наваксате се състредоточих върху опела , защото той ни остана конкурента. Опела спечели с отлична стратегия. В началото - при смяна на първи водач дозаредиха за да са сигурни колко им харчи колата(това им остана единственото зареждане) и с по слаби времена, но с малко зареждане победиха със стратегия (евала за което) ние не знаехме със сигурност разхода и се презапасихме с гориво (а зареждането бави) Но както и да е аз съм много доволен от състезанието (ние си знаем на кое място сме) от стартирали 4 алфи 3 финишираха и две от тях са на призови места.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Готино мероприятие се получи, наистина, като мога да поздравя алфистите за упорството и успехите. А на Зашев - е мо'е ли да не смениш тва смотано каре, като знаеш, че ще шпориш 75-цата на писта!?

    Но аз лично, като виден "предател" в този уикенд, и спрямо Алфите, и спрямо Рената, съм най-доволен от факта, че Лотуса, с дозареждане на гориво на 2 пъти, би Пежото 106, което беше с 2 резервоара и само сменяше пилотите. 30 мин преди финала - на обиколка и половина назад, на финала - първи с 5 завоя преднина.
    Казват - късмет, че на Ангел Клиото се счупило... ама за мен не е късмет, щото състезанието е ендуро - кой ще издържи. Чии нерви, чия техника, чия стратегия. Страшно темпо имаха, и те с втори резервоар и супер бързи спирания само за пилоти, ама накрая каза прас... е, и това е част от спорта, особено на ендуро.

    Снимките от мен, разделени в 3 албума - тук:
    https://www.facebook.com/media/set/?...7960856&type=1
    https://www.facebook.com/media/set/?...7960856&type=1
    https://www.facebook.com/media/set/?...7960856&type=1
    Бобсън, какъв си ми автомобилен мазол... Ако следващия път думне бобината, да съм я сменил, а? И кабелите и те са вехти, що ли не ги сменям? Като папарак по-ставаш А и от многото обяснения не разбрах къде се класира Лотуса най-накрая?
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Чини ми се че следващото еднуро ще е още по оспорвано, народа ще си е извадил доста изводи, и конкуренцията ще е още по голяма......
    И лично аз бих го направил тва ендуро примерно май или септември.......бих казал че и през юли и август ще участвам, но чак пък толкоз мазохизъм ще прозвучи кофти.......
    Щото все пак на ендуро, като на ендуро......
    Вече пиша правилата за августовското ендуро...5 часово и за теб задължително с ушанка и апрески...
    Иначе 75% завършили Алфи...мноу мъ йе срам, че изпортих стоте процента...
    Замислям се друго нещо...в стрийт класа имаше 4 Алфи, а в Модифицираните нито една... Иначе чета по разни теми за тунинг, динографики, ЕКГ и тем подобни, за проекти от по 200+, 300++, 500+++ ... тия проекти само за НАСА и Байконур ли се правят в дълбока секретност? Малко пиша тук, малко хора познавам и честно казано не познавам никой от колегите с тия чудеса на техниката...те си ги правят, те си дават парите и си знаят най-добре за какво, но на мен като на кибик ми е любопитно да видя нещо повече от нечетливи снимки от динотестове...
    Като си го познавам Ферариста, знам, че той наистина догодина ще напомпа и ще изкара ФИАТ Купето на пистата...А някой друг?

  15. #60
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Мазолите ги търси на друг адрес, знаеш. Нещо не сме се засичали по-честичко от доста отдавна, та си позабравил хапливото ми чувство за хумор бе, дълъг.
    Относно папарашкото - да, прав си - мигача остави на нас, както се казва.

    За Лотуса кво има да разбираш - той е там, дето му е мястото - номер 1.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •