Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Пукнатини в корпуса на бобините (ТС) ??

  1. #16
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Някой ще каже ли содата каква роля играе или..?
    От това, което прочетох излиза, че кристалите на содата се явяват центрове на кристализация и по този начин втвърдяването се ускорява. Освен това се подобрявала адхезията към повърхностите.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Моите си ги залях с изолационен лак и ги напълних и вътре в пукнатините.
    Откъде може да се намери?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами познавам управителя тука в града на завода за трансформатори и той ми наля в едно шише литър от техния лак. Нито знам как се казва точно тоя лак нито цена. Казах му за какво ми трябва показах му бобините и той ми донесе тва и вика мажи и тва е. И така
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Колега, кажи на Фил да ми пише в скайп да му обясня

  4. #19
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    ок
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    От това, което прочетох излиза, че кристалите на содата се явяват центрове на кристализация и по този начин втвърдяването се ускорява. Освен това се подобрявала адхезията към повърхностите.
    ми не, явява се пълнител. можеш и винервайс и гипс и пясък да сложиш и пепел от цигари. ако смесиш пък канаконлит с графит стрит на прах се получава токопроводящо лепило.
    точка

  6. #21
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Може и така да е, не споря. А дали содата няма да влоши диелектричните качества на каноконлита?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  7. #22
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Може и така да е, не споря. А дали содата няма да влоши диелектричните качества на каноконлита?
    Не се притеснявай. Няма такава опасност.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Може и така да е, не споря. А дали содата няма да влоши диелектричните качества на каноконлита?
    не знаем диелектрическите свойства на канаконлита и содата, но със сигурност са по-добли от тези на въздуха и водата, така че няма какво да се притесняваш.

    ПП
    иначе може с нитроцеулозен или алкиден лак.
    Last edited by kolev; 27-10-2011 at 17:37.
    точка

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Здравейте, нормално ли е бобините да имат пукнатини на пластмасата, играеща роля на корпус? Моите всички са с пукнатини и мислех да ги сменям, но тези които гледах втора употреба също са напукани, а нови + кабели и свещи излизат близо 1000 лв.
    Иначе колата пали добре, но след като позагрее става доста по-мудна от нормалното все едно 2-ката се стопява до 1.6...
    ПП: алфата е '98 156 2.0 ТС.
    Здравей колега!

    Относно пукнатините и аз мисля, че трябва да се запълнят с изолационен лак, защото не е важно само механично да се затворят и уплътнят но и това с което се пълнят трябва да е добър диелектрик. След като се запълнят, повърхностно могат да се напръскат с нещо, което създава високо повърхностно напрежение и кара водата да бяга. Нещо от сорта на парафин. Има такива спрейове за дистрибуторни капачки и кабели.

    Относно това, че усещаш понижена мощност при загрял двигател - при мен е същото.
    Диагностиката установи малко бавна реакция на дебитомера. А един колега спомена, че е имал абсолютно същия проблем, който е бил решен със смяната на дебитомера. Аз възнамерявам на първо време да го почистя. Бавната реакция може да се дължи на замърсяване на термочувствителните елементи, поради което е влошен нормалния топлообмен а оттам и реакцията на количеството въздух.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    И аз съм мазал бобините с каноколит и сода Но содата не е ли проводник всъщност. Освен че става много здраво с нея.
    После ми дадоха лак за намотки от стария тип дето не иска печене щото новия иска изпичане а стария, който не се произвеждал вече и бил отровен ставал и без изпичане.
    Макар че намазване с внимателно поставяне и старт след това също е горе долу равно на изпичане при 80 градуса.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Проводник или не, содата се "поръсва" по повърхността на корпуса докато каноконлита е влажен. Тя не прониква в дълбините на цепнатината, а само заздравява повърхностния слой на лепилото.
    То от друга страна влиза не много навътре в пукнатината. Не до толкова, че да влоши магнитното поле на бубината върху магнитопровода. Не толкова, че да затвори контура на дъгата от намотката за високото напрежение през него. Просто запушва дупката.
    И всичко при мен си работи перфектно вече 3 години и половина!
    Много от бургаските колеги са свидетели, че имах големи драми зимата преди да направа тази манипулация.
    Last edited by b_angelov; 31-10-2011 at 23:19.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тоест пълни се цепнатината с каноколит и от горе се поръсва със содата?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28

    Default

    Точно тъй
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    A в същност, тази пукнатина отразява ли се по някакъв начин в работата на бобината?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  15. #30
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    A в същност, тази пукнатина отразява ли се по някакъв начин в работата на бобината?
    Естествено - води до влизане на влага, която влошава работата на бобината, а отделно на това може от пукнатината да излиза така да се каже искрата и да се вижда към металния корпус за закрепване на бобините.
    Все моменти в които вместо искрата да е на свещта, тя е някъде другаде.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •