Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Гърми на бензин не на газ

  1. #1
    започва да се пристрастява Dikata_BG's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Varna
    Posts
    55

    Default Гърми на бензин не на газ

    Имам проблем според мен огромен колата (145 1.4 Т.С. 97') на бензин е голям проблем ако трябва да тръгна на бензин със загрята кола или се измъчвам или тя угася понеже не може да си вдигне оборотите с АГУ съм но никога в резервоара ми не е имало по малко от 1/4 бензин след 3000/3500 оборота си върви на бензин винаги вече немзнам какво да и правя сменях филтри отворих резервоара за да погледна цетката на помпата карах дюзите на ултра звук и си е се така ако има значение газовата ми е заволи с ТАП газ ламбда контрол и емулатор за ЕКУ-то (ламбда сондата я смених преди 14000 км) закачах я и днес на елкон но не отчита грешки някакви идеи какво може да е на газ няма никакви проблеми
    Alfa Romeo 145 1,4 T.S. 103HP

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Дебитомер.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Дебитомер.
    Не задължително,но е възможно.Първо трябва да се премери налягането на горивото,несависимо че си чистил дюзи и резервоара
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    започва да се пристрастява Dikata_BG's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Varna
    Posts
    55

    Default

    има ли начин да проверя дали е от дебитомера без да го сменям (диагностиките не го хващат ако е той)
    Alfa Romeo 145 1,4 T.S. 103HP

  5. #5
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    И мойта почна да гърми на бензин, само като е студена обаче, на газ няма никакви ядове
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  6. #6
    започва да се пристрастява Dikata_BG's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Varna
    Posts
    55

    Default

    Днес пробвах и смених дебитомера взех от познат (неговия е на <500км) същата работа е като загрее и гърми после реших да го откача и да видя как е когато е в авариен режим гърми пука ама няма разлика
    Утре мисля пак да мина на елкон макар че знам какъв ще е ефекта.
    П.С: когато съм на бензин покрай колата мирише ужасно на неизгорял бензин при теб така ли е?
    Направими и впечатление смукача и когато я запаля държи около 1900-2000 обурота някакви идеи дали това е свързано с проблема или просто и се е замарсило стъпковото моторче когато я прехвърля на газ обуротите утихват до към 1200 докъто незагрее
    Alfa Romeo 145 1,4 T.S. 103HP

  7. #7
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Откачи температурния датчик на инжекциона,при 155 е на тялото на термостата.Дръпни буксата и виж дали ще промени работата.И ако ходиш на диагностика,накарай ги да поровят и да потърсят какви температурни стойности ще се покажат.Щом като мирише много на бензин,нещо кара инжекциона да тъпче много бензин,като на студен двигател.
    Я кажи на студено,пак ли прави така?

  8. #8
    започва да се пристрастява Dikata_BG's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Varna
    Posts
    55

    Default

    на студен двигател няма проблем освен миризмата но мръднели стрелката на температурата и се почва и колкото повече загрява толкова повече се и влушава след около 60 градуса вече почти неможе да се кара на тихи обороти
    Alfa Romeo 145 1,4 T.S. 103HP

  9. #9
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by Dikata_BG View Post
    на студен двигател няма проблем освен миризмата но мръднели стрелката на температурата и се почва и колкото повече загрява толкова повече се и влушава след около 60 градуса вече почти неможе да се кара на тихи обороти

    Пробвай с температирния датчик,ако е забил на "студено" тъпче с бензин,като е студена бива,после като загрее се дави и продължава горенето в колектора,затова и ти гърми сигурно!

  10. #10
    започва да се пристрастява Dikata_BG's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Varna
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Пробвай с температирния датчик,ако е забил на "студено" тъпче с бензин,като е студена бива,после като загрее се дави и продължава горенето в колектора,затова и ти гърми сигурно!
    Утре ще пробвам и ще пиша надявам се да е от него че ми изгори сумати и пари по гадаене и диагностики а се дразня да не върви на бензин
    Alfa Romeo 145 1,4 T.S. 103HP

  11. #11
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Така и така само умуваме,да ти дам още една идея за проба.Вземи от някъде друг темп.датчик,и само го закачи за буксата,без да сваляш твоя и да завиваш този.Със запалка леко загрявай самия датчик,ако променя работата,значи по ел.системата всичко е наред.Но въпреки всичко,съм почти сигурен че там ти е проблема.Защото имах на 100% същия проблем (но аз нямам газ).

    Мотора пали от четвърт и колкото е по-студено,толкова по добре работеше,обаче почне ли да се затопля антифриза,всичко ставаше кенеф!Смених датчика и всичко заспа!

    Ако се окаже от него,за нищо на света не купувай EPS!!!!Предложат ли ти го в магазина,бягай от там.Или Веглиа Борлети,Бош или Сименс!Всичко друго е 10-20 дни работа и после пак всичко от начало!Даже намери втора употреба,отколкото EPS.

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Ако се окаже от него,за нищо на света не купувай EPS!!!!Предложат ли ти го в магазина,бягай от там.Или Веглиа Борлети,Бош или Сименс!Всичко друго е 10-20 дни работа и после пак всичко от начало!Даже намери втора употреба,отколкото EPS.
    аз пък съм с отлични впечатления от епс точно за термодатчици. вътре самия терморезистор струва точно 5 стотинки в магазина за електроника. за какво да даваш 50лв за бош.

    колега, я виж най-простото. да не ти меси горивата когато си на бензин. някоя дюза да не би да изпуска.
    точка

  13. #13
    започва да се пристрастява Dikata_BG's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Varna
    Posts
    55

    Default

    Не е температурния датчик намерих проблема оказа се стъпковото моторче (за празния ход) тези дни следва сваляне и почистване и тест с отново закачено моторче (око работи) или закупуване на друго
    Alfa Romeo 145 1,4 T.S. 103HP

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Dikata_BG View Post
    Не е температурния датчик намерих проблема оказа се стъпковото моторче (за празния ход) тези дни следва сваляне и почистване и тест с отново закачено моторче (око работи) или закупуване на друго
    Как разбра, че моторчето за празния ход е причината за проблема?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by Dikata_BG View Post
    П.С: когато съм на бензин покрай колата мирише ужасно на неизгорял бензин при теб така ли е?
    Направими и впечатление смукача и когато я запаля държи около 1900-2000 обурота някакви идеи дали това е свързано с проблема или просто и се е замарсило стъпковото моторче когато я прехвърля на газ обуротите утихват до към 1200 докъто незагрее
    И мойта вони много на бензин,но държи 1 мин най-много до 1200 оборота и си падат на 1000-900 дори и на съвсем студено
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •