Results 1 to 12 of 12

Thread: Мени обороти при потегляне

  1. #1

    Default Мени обороти при потегляне

    Колата е 146, 1.9тд.
    Та от време на време, при потегляне мени оборотите, падат рязко. Даже по някога гасне. Проблемът го имам от вчера вечерта и като че ли се проявява след като я покарам с повече газ, спирам и след това като включа на скорост и отпусна съединителя на ниски обороти почват да играят. На място колата си има същото поведение като преди. При тръгване с повече газ от нормалното, проблемът го няма.
    На 2ра без газ, когато трябва да съм между 1000 и 1300 оборота, проблемът отново го има. Нагоре не се среща.

    Ако някой има идея, да споделя

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има ли значение топла студена. може и да иска настройка на помпата.
    точка

  3. #3

    Default

    По-скоро топла. Студена много рядко минавам 2000 оборота, че след това да имам наблюдение, но и вчера и днес си беше загряла когато почна да прави мизерии

    П.П. чудя се дали да се занимавам да сменям горивния филтър или направо да я запращам на сервиз.
    Last edited by soldier; 24-10-2011 at 11:02.

  4. #4

    Default

    На всяко шофиране в един момент за около 1 минута мени оборотите. Няма значение как съм я карал преди това, няма значение и на какви обороти е. Става, когато е вече заграля.

  5. #5

    Default

    След смяна на горивния филтър и почистване на цедката на сондата на резервоара, като че ли се оправиха нещата. Цедката беше жалка гледка, смес с такава консистенция не мислих, че може да съществува.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега,аз карам Алфа със същия мотор. Прочетох темата, и искам да те питам къде се намира тази цедка на резервоара та да мога и аз да я почистя, защото и без това ще сменям горивния филтър, та да стане по качествена работата.
    Мерси предварително и ПОЗДРАВИ!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Здравей колега,аз карам Алфа със същия мотор. Прочетох темата, и искам да те питам къде се намира тази цедка на резервоара та да мога и аз да я почистя, защото и без това ще сменям горивния филтър, та да стане по качествена работата.
    Мерси предварително и ПОЗДРАВИ!!!
    Вдигаш кората на пода на багажника и като погледнеш - зад отделението за резервната гума от дясната страна. Там е сондата и в нея е цедката, ама разглабянето може да е доста проблемно. При мен никой не беше си и помислял да пипа там и всичко се беше сляло в едно.
    Успех

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Дълго време отлагах процедурата по почистване на цедката, но днес се заех с това. Не се затрудних със свалянето, малко се забавих докато разбера как се откачат маркучите. Забравих да направя снимка, когато беше още непочистена(вътре имаше нещо, като грес,много гадно изглеждаше). Почистих я хубаво сондата и я сложих обратно на място, повече ме притесни като надникнах в резервоара, колко много парафин се е утаил на дъното.
    Слагам снимки на сондата и резервоара:познайте какво е жълтото
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01778.jpg   DSC01780.jpg   DSC01776.jpg  
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  9. #9
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    може да си запалиш свещ
    сори за спама
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    След смяна на горивния филтър и почистване на цедката на сондата на резервоара, като че ли се оправиха нещата. Цедката беше жалка гледка, смес с такава консистенция не мислих, че може да съществува.
    Забравил съм да напиша:
    -оказа се, че горното не беше решение на проблема, въпреки че 2 седмици след процедурите нямах проблеми.

    В един момент пак започна да прави същите мизерии. Проблемът беше решен, чрез отстраняване на имобилайзера, който по принцип уж беше отстранен, но явно не като хората.

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Забравил съм да напиша:
    -оказа се, че горното не беше решение на проблема, въпреки че 2 седмици след процедурите нямах проблеми.

    В един момент пак започна да прави същите мизерии. Проблемът беше решен, чрез отстраняване на имобилайзера, който по принцип уж беше отстранен, но явно не като хората.
    Не сме го отстранили майка,просто тези които го бяха отстранили си бяха оставили ръцете и караката там

    П.С.Нямаш имобилайзер,но проблема беше в остраняването
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не сме го отстранили майка,просто тези които го бяха отстранили си бяха оставили ръцете и караката там

    П.С.Нямаш имобилайзер,но проблема беше в остраняването
    Ясно, абе важното е, че сега всичко е наред

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •