Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 74

Thread: трети стоп

  1. #31

    Default

    За осветлението на задния номер и моя номер пречеше и просто измъкнах нита (беше лесно )свалих си номера смених си крушката и после май залепих нита да не изпадне някъде.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #32
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Днес намерих време и отворих третият стоп-с радост разбивам мита че трудно изгарят всичките крушки.Смених ги и сега свети.Колега mian4o,незнам какви са тези крушки по 10 лв. ,ама аз преди седмица ги смених за 1.50 лв.бройката.На габаритите във фаровете комплекта е 3.00 лв.,от тези новите които имат нещо като зелена платка отпред(не диодните).Първо светят в пъти по силно и второ светят бяло-не синеят ,не жълтеят а бяло.Тях специално доста време ги търсих защото на 146-та съм с такива ,но тук нали цокъла е друг,но ти казвам ,че ефекта е поразителен,и цената е в пъти надолу.А за крушката на задният номер-и моята е изгоряла ,но някой "майстор" в КАТ така е сложил номера че го е забил в плафончетата и нама сменяне.
    Кажи нещо модел или от къде си ги взел че ми стана интересно.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  3. #33
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Днес минах през моргата и си взех две нови крушки втора употреба ОСРАМ същите като моите за сумата от 1,00 лв. и проблема е решен дори имам една резервна.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #34
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    за тези крушки говоря,снимал съм 146-та,защото се вижда по добре,последните две снимки са от 166-та
    Last edited by pisa_misho; 12-04-2012 at 21:45.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  5. #35
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Да се разпиша и аз тук. Ескортирам в събота един приятел, който не познава добре "големия" ни град и при една от спирките той слиза и вика "Кире, не ти светят и двата стопа, само третия свети".И ся?1! Вадя крушката ат единия - здрава, вадя и другата и там жичката целокупна. Куфара с походните инструменти в гаража, кутията с резервни крушки също липсва. Паля гумите и право в сервиза, майсторчето отишло за части и понеже там съм на полусамообслужване, търся пробната лампа - няма я никаква и понеже бързам (човека че чака) решавам да действам кардинално. Проверих предпазителя - здрав (№1 е ако някой не знае) смених го за всеки случай, пак нищо, повъртях се в сервиза, срещна ме един ГоУф, викам си "ела жертво" обезкрушких го за секунда, слагам на мръсницата - нЕма никой!? Започнаха да ми се въртят в главата разни зелени кутийки, "клюкарки", прекъснати кабели и т.н. простотии... В тоя момент пристига майстора "Кво прайш бе Киро?" "Стоповете ми отказаха и двата, третия работи, бушона е здрав, пробвах с крушка от оня ГоУф, пак не става и ся какво прайме не знам".
    Оня за малко не легна да се търкаля по асфалта от смях - Голфа бил там точно за смяна на крушките и той отишъл до магазина точно за тях.
    Та първо мерете, второ не си правете прибързани изводи, трето - винаги могат да ви изгорят и двете крушки.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #36
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Айде в изходна позиция с тоя трети стоп.Угасна ..... и стоп да ...!Сега меря с мултицета ток има ама е 6,2 волта-нетрябва ли да е 12 волта,и какво може да е станало.Но пък за щастие всички крушки са здрави и светят,пробвах ги на батерията от алармата в къщи(както са си на модула).Та защо идва само6,2 волта.Благодаря предварително!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  7. #37
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Според мен имаш проблем с клюкарката въпреки че си мисля че ако проблема е в нея стопа трябва или да не светва когато трябва или да свети постоянно без да е натиснат педала Тези слаби волтове които ти идват може и да е нещо друго За едно съм сигурен че от клюкарката тръгват отделни кабели за трите стопа Не взимай ток от някой от другите стопове че ще изпуши и той Или ако вземеш ток трябва да мине през реле
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Айде в изходна позиция с тоя трети стоп.Угасна ..... и стоп да ...!Сега меря с мултицета ток има ама е 6,2 волта-нетрябва ли да е 12 волта,и какво може да е станало.Но пък за щастие всички крушки са здрави и светят,пробвах ги на батерията от алармата в къщи(както са си на модула).Та защо идва само6,2 волта.Благодаря предварително!
    Задните стопове работят ли? И сигурен ли си, че правилно мериш 6,2 V в момента в който задните светят?
    Ако е така може да е лоша връзка някъде. Закачи някаква крушка (извади една от третия стоп) директно на кабелите за целия стоп. Може проблемът да е вътре в самото тяло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Айде в изходна позиция с тоя трети стоп.Угасна ..... и стоп да ...!Сега меря с мултицета ток има ама е 6,2 волта-нетрябва ли да е 12 волта,и какво може да е станало.Но пък за щастие всички крушки са здрави и светят,пробвах ги на батерията от алармата в къщи(както са си на модула).Та защо идва само6,2 волта.Благодаря предварително!
    Реши ли проблема с 3 стоп. Предплагам че е избушил елемента вътре в "клюкарката" - някакъв електронен ключ беше. Ще намеря къде записах инициалите за моя като го оправях. Струваше 10лв да се купи - само с поръчка - няма го по магазините.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #40
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Не не се оправи ,6,2 v., ми показва при натиснат педал на спирачките-и стоповете отзад светят и двата,а проблем с тялото нямам защото закачвам батерията от алармата и стопа свети.Възможно ли е да е направило някъде отечка?Ще пробвам да пусна нова маса
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Не не се оправи ,6,2 v., ми показва при натиснат педал на спирачките-и стоповете отзад светят и двата,а проблем с тялото нямам защото закачвам батерията от алармата и стопа свети.Възможно ли е да е направило някъде отечка?Ще пробвам да пусна нова маса
    Едното пипало на уреда с който мериш допри някъде на корпус а с другото мери двата проводника на стопа при натиснат педал. Кажи какво мериш на единия и какво на другия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Някой може ли да измери общото съпротивление на 3-тия стоп със всички работещи крушки. Благодаря предварително.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Не не се оправи ,6,2 v., ми показва при натиснат педал на спирачките-и стоповете отзад светят и двата,а проблем с тялото нямам защото закачвам батерията от алармата и стопа свети.Възможно ли е да е направило някъде отечка?Ще пробвам да пусна нова маса
    Що не вземеш да отидеш в Пансервиза и ще ти го оправят момчетата. Според мен е за смяна някой прекъсвач.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Някой може ли да измери общото съпротивление на 3-тия стоп със всички работещи крушки. Благодаря предварително.
    Съпротивлението му при светещ или при не-светещ стоп ще се различава съществено.
    Така че - конкретизирай въпроса си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Не не се оправи ,6,2 v., ми показва при натиснат педал на спирачките-и стоповете отзад светят и двата,а проблем с тялото нямам защото закачвам батерията от алармата и стопа свети.Възможно ли е да е направило някъде отечка?Ще пробвам да пусна нова маса
    Така както го описваш е точно този елемент - електронен ключ - намира се в зелената кутийка. За всеки стоп си има по един такъв вътре. Просто отиди в пансервиза и те ще ти кажат наименованието му - за всеки модел има модификации. Струва 10лв или поне струваше толкова аз като си купувах моя.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •