Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: трети стоп

  1. #16
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Като купих машината просто не светеше и утре ще проверя за какво става на въпрос.До тук всички проблеми за щастие се оказват елементарни и евтини ,просто с колата са се отнасяли много зле (все пак е била служебен автомобил).До тук съм сменил крушки на мигачите ,крушки в купето ,крушка на халогена, крушка на задният габарит,абе незнам как се е движил този автомобил в София без повече от половината светлини,пропуснах и крушки на габаритите отпред,така че нищо чудно да са изгорели всички крушки на третият стоп.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #17

    Default

    Като се замисля ,когато купих моята и аз смених почти същите крушки,само третия стоп си беше ОК
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    При мен беше същото когато я купих, смених крушки на габарит, в купето, таблото, за задна светлина и на третия стоп не светеха около 6 крушки, но сега всичко е ок!
    Alfa 166jtd,1999

  4. #19
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Понеже в темата си говорим за крушки та изгоря ми едната крушка на плафона. С нормален цокъл от малките ама е 10 вата на цена от 10 лв в почти всички магазини в Бургас. Дайте решение на проблема че луднах. Временно сложих две 5 ватови че една 10 и една 5 вата свети грозно ама и 10 лв за крушка няма да дам.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ще ги дадеш колега, вЕрвай ми и аз така казах първия път ама... Пробвах с некви смотани диоди обаче не ми хареса и сега имам диоди и по 10 лв./бр
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Понеже в темата си говорим за крушки та изгоря ми едната крушка на плафона. С нормален цокъл от малките ама е 10 вата на цена от 10 лв в почти всички магазини в Бургас. Дайте решение на проблема че луднах. Временно сложих две 5 ватови че една 10 и една 5 вата свети грозно ама и 10 лв за крушка няма да дам.

    Поздрави
    И на габаритите във фаровете са около десятка -вече смених две
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И на габаритите във фаровете са около десятка -вече смених две
    За там ясно ама аз си реших проблема като си купих хубави крушки ОСРАМ запилих едната пъпка и с поялник и калай си направих нова пъпка където трябва ама там ватовете са по малко и крушки има много ама 10 ватови малки не съм срещал обаче се сетих че мога да скокна до един познат на моргата и да си посъбера крушки има 2 или 3 166 при него. За 10 лв. ще си взема 10 крушки поне.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #23
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    имам въпрос - ако имам исгорели крушки в елемента на третия стоп, а аз имам - ще ли ми свети алармата за изгоряла крушка нейна м...а и аларма?
    Tormentvm In Dvm Demens

  9. #24

    Default

    Не.А провери ли си лампичките на номера?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не.А провери ли си лампичките на номера?
    На мен една такава лампичка на номера ми скъса нервите преди 2г. докато разбера, че е от нея.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #26
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Днес намерих време и отворих третият стоп-с радост разбивам мита че трудно изгарят всичките крушки.Смених ги и сега свети.Колега mian4o,незнам какви са тези крушки по 10 лв. ,ама аз преди седмица ги смених за 1.50 лв.бройката.На габаритите във фаровете комплекта е 3.00 лв.,от тези новите които имат нещо като зелена платка отпред(не диодните).Първо светят в пъти по силно и второ светят бяло-не синеят ,не жълтеят а бяло.Тях специално доста време ги търсих защото на 146-та съм с такива ,но тук нали цокъла е друг,но ти казвам ,че ефекта е поразителен,и цената е в пъти надолу.А за крушката на задният номер-и моята е изгоряла ,но някой "майстор" в КАТ така е сложил номера че го е забил в плафончетата и нама сменяне.
    Last edited by pisa_misho; 24-10-2011 at 20:50.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #27
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не.А провери ли си лампичките на номера?
    не само ги проверих ми ги и смених и то без да свялям номера а де
    Сменил съм де що има крушка по колата ей таз аларма си свети м@м@ и и аларма

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    ...А за крушката на задният номер-и моята е изгоряла ,но някой "майстор" в КАТ така е сложил номера че го е забил в плафончетата и нама сменяне.
    Доста често срещано - опитай да натегнеш държача на фасунгата надолу и напред към тебе докато го извадиш донякъде, след тва го издърпай напред (няма да излезе) след тва бръкни отгоре ако имаш достъп и плъзни ктушката наляво докато излезе и така при мен имаше доста жизнеутвърждаващи псувни дето ги изрекох като мантра около таз операция
    Tormentvm In Dvm Demens

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колеги, да няма някаква драма с алтернатора този модел? Някакви пикове от високо напрежение по инсталацията?
    Като Ви слушам, такова чудо не бива
    А и аз за 2 месеца откакто го имам, съм сменил единия ксенон и една шепа крушки по таблото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Нямам идея но с днешната подмяна станаха 19бр.,пича в магазина почна да се еб--а с мен, че трябвало да ходи да зарежда крушки че ако дойдел още някой с Алфа намало какво да му продаде
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    имам въпрос - ако имам исгорели крушки в елемента на третия стоп, а аз имам - ще ли ми свети алармата за изгоряла крушка нейна м...а и аларма?
    Определено ДА. Както бях писал в друга тема системата следи стоповете. В друг пост бях написал, че има отделен елемент в "клюкарката" управляващ третия стоп. Следователно при изгоряла крушка сигнал за такава свети( естествено свети 40 сек и след това гасне).

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •