Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: Мокра Алфичка

  1. #31
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Замерихме компресията на цилиндрите, третия има много ниска компресия.
    Свещта на 3цилиндър е чукната отдолу и всичко е влязло навътре.
    Незнам от къде е влязла тази вода, само ми искарваха версии.
    Стабилната, е че може да е превъртяла зъб и клапани, гарнитура, глава незнам. Каквото сабя покаже мама й алфа да е*а....
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #32
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Здравейте, колеги. Не съм писал от доста време във форума. Да сте живи и здрави всички. Сложих си PowerJet газов инжекцион наскоро и не можах да му се порадвам. Двигателя ми е след основен ремонт
    По темата: Вчера се стестнах доста, защото за 4години не беше ми се случвало. Намокрих колата и то май бая съм я намокрил. 150км. минаха след като карах на газ на магистралата Варна - Шумен, малко след отбивката за Нови Пазар тамън си казах, че остава още мъничко и изведнъж бам след голяма локва колата изгуби мощност и почна да работи на 2,3 цилиндъра. Стреснах се и отидох при газаджия, защото мислех, че проблема е в газовото( преди това нищо й нямаше на колата). Отворихме капака на мотора отгоре, изгасихме я и видяхме, че има вода при свещите, само 2 бяха сухи :О. Изкарахме водата от там, запалихме и същата работа. Изгасихме колата и я бутнахме отпред. Възможно ли е да ми се е намокрила дистрибуторнат капачка, защото колата пали.
    От къде е влязла водата при свещите? (Гарнитура?)
    Ако остава колата да изсъхне 2,3 дена дали ще се оправи?
    Възможно ли е да има вода при клапаните и да работи на 2,3 цилиндъра?
    Успокойте ме
    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Замерихме компресията на цилиндрите, третия има много ниска компресия.
    Свещта на 3цилиндър е чукната отдолу и всичко е влязло навътре.
    Незнам от къде е влязла тази вода, само ми искарваха версии.
    Стабилната, е че може да е превъртяла зъб и клапани, гарнитура, глава незнам. Каквото сабя покаже мама й алфа да е*а....
    Ти сам си отговорил колега-водата е от локвата!Пожелавам ти скорошно оздравяване на белисимата и на пътя!

  3. #33
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Това с транзисторите...... съм го чувал, кажи нещо друго. А кондензатора как пък ще му навредиш не знам.
    ами кондензатора като пробие, после пак има искра на свеща, ама колата не иска да пали. сещаш ли се защо.
    точка

  4. #34

    Default

    Не искам да влизам в спорове затова ще те попитам, колко пъти си вадил кабели на свещи при работещ двигател и колко пъти е пробивал кондензатор, гърмели са транзистори.......

  5. #35
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вадя кабела, забождам му една свещ , корпуса и на маса и тогава въртя. така правя, щото знам че това е правилния начин. без експерименти , че после.....
    точка

  6. #36
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Ти сам си отговорил колега-водата е от локвата!Пожелавам ти скорошно оздравяване на белисимата и на пътя!
    Стига глупости....водата ще подбие свеща....ако е проблем агренажа вече е друга бира...
    Нещо много объркана тема стана......веднъж чета мотора след основен ремонт...след това ниска компресия на 3 цилиндър.....ако слочайно е влезнала вода в трети цилиндър...да не си мислите, че само е преебала компресационият сигмент, пораженията ще са много по големи в тоя случай при работеш двигател....автора нещо се е притеснил и не обеснява като хората...ако има изместване на газоразпледелението чрез прескачане на зъб....тук няма кой да му помогне с думи....трябва си добър майстор

    ---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:26 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    вадя кабела, забождам му една свещ , корпуса и на маса и тогава въртя. така правя, щото знам че това е правилния начин. без експерименти , че после.....
    Аз пък си слагам средният пръст в лулата....)) малко подскачам но е 100% сигурно
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #37
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Цитат:
    "Теча на масло спря, благодаря на всички за помоща и некомпетентните отговори Явно найстина майстора бил прав и не са били измислици. Утре сменям масло и почвам с подобренията. :boun cing_smiley::
    Темата за ключ"

    Не злобея колега, ама най-напред си посети "майстора" дето ти прави моторЯ и ти обясни как било нормално за 5000 да изгориш един варел масло
    ... Там някъде и Бобо беше врачувал, че след два месеца темата с "аномалията" пак ще стане актуална
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Цитат:
    "Теча на масло спря, благодаря на всички за помоща и некомпетентните отговори Явно найстина майстора бил прав и не са били измислици. Утре сменям масло и почвам с подобренията. :boun cing_smiley::
    Темата за ключ"

    Не злобея колега, ама най-напред си посети "майстора" дето ти прави моторЯ и ти обясни как било нормално за 5000 да изгориш един варел масло
    ... Там някъде и Бобо беше врачувал, че след два месеца темата с "аномалията" пак ще стане актуална
    Аз също си мислех, че може да е просто съвпадение локвата, а не тя да е строшила колата...

  9. #39
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Колега, прави впечатление, че приемаш за правилни мнения само тези, които ти харесват на теб, а всички останали са "некомпетентни".
    Тук никой не е седнал да ти пише напук и за да те дразни, а тъкмо напротив, който пише се опитва да помогне! Естествено се изказват предположения и е логично някои от тях да се окажат грешни. Просто не прибързвай с квалификациите.
    Дано колата се оправи и проблема да се окаже елементарен, но не вини никого ако не е така, просто понякога нещата стават не както ни се иска на нас.
    Успех!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  10. #40
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Колега, прави впечатление, че приемаш за правилни мнения само тези, които ти харесват на теб, а всички останали са "некомпетентни".
    Тук никой не е седнал да ти пише напук и за да те дразни, а тъкмо напротив, който пише се опитва да помогне! Естествено се изказват предположения и е логично някои от тях да се окажат грешни. Просто не прибързвай с квалификациите.
    Дано колата се оправи и проблема да се окаже елементарен, но не вини никого ако не е така, просто понякога нещата стават не както ни се иска на нас.
    Успех!
    Цитатът, в който се споменава думата некомпетентни е от съвсем друга тема - ставаше за разход на масло тук
    Да не нагнетяваме напрежение
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #41
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    АхЪ, тогава "майсторчето" му беше казало нещо от рода "като улегнат сегментите ще спре да харчи литър масло на литър бензин и нЕма да има ядове" - е "улегнаха" сегментите - ся да видим дали компетентния майстор ще си приеме рекламацията или ще му обясни, че причината е в левия заден стоп примерно.
    Ма нищо де, то детето още е малко, има къде да се учи да слуша по-големите батковци
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #42
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Цитатът, в който се споменава думата некомпетентни е от съвсем друга тема - ставаше за разход на масло тук
    Да не нагнетяваме напрежение
    Много добре знам за коя тема става въпрос! Реакцията е една и съща и затова написах поста си . Не виждам нагнетяване на напрежение, просто давам съвет. Прочети пак предишното ми мнение, ако не вярваш.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  13. #43
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Специално за темата за маслото никой не можа да ми обясни за какво точно става на въпрос.
    А за тази тема нещата се оказаха по-сериозни от локвата и така нататък. Майстора, на който бях поверил една шапчица с пари след вкарване на колата вече при мой човек. Коляновия вал имаше доста голям луфт. Ще се търси отговорност на "майстора".
    Извинявам се колеги, благодаря за съветите и коментарите. Надявам се сега чрез лошия опит да ми кажете качествен майстор.
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  14. #44

    Default

    За Варна ли търсиш майстор?
    Търси тва лице......http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1288
    Ползвай го и за вбъдеще......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Да! И да подчертая, майстора е колега на колегата със маслата за Варна и там форумен сервиз Препоръчан от друг колега от форума... както и да е....

    ---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:56 ----------

    Точно от приятел колега ми даде телефона на пининфарина и той ме прати на негов човек, защото той бил много чат по алфови двигатели. !!!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •