Results 1 to 10 of 10

Thread: Сервиз за диагностика в Пловдив-Алфа 156 2.4JTD???

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Сервиз за диагностика в Пловдив-Алфа 156 2.4JTD???

    Здравейте, тъй като в последно време се появиха няколко проблемчета се каня да ида на диагностика но все не остава време, а и честно казано не знам къде в Пловдив могат да направят свястна диагностика на Алфа.
    Проблемите са следните:

    1.От известно време при първоначално палене ми святкат индикациите на ABS и на ръчната, като светят около 3-5секунди и изгасват.Странното е , че не го прави винаги а на всяко трето четвърто палене и не знам как да разбера дали ABS изобщо работи?

    2.От около 7-8 дни също при първоначално палене започна да мига и една индикация с формата на реотан, която разбрах, че е за подгревните свещи.Странното при този проблем е , че мигаше само когато времето беше влажно и валеше.Сега след като времето се оправи проблемът изчезна!!!

    3.Когато колата е студена има едно съвсем леко(едва доловимо)придърпване което се усеща само на първа и втора скорост и след около 1км се оправя!!!

    4.Този проблем е свързан с ходовата част на автомобила и лошото е, че ми казват дай да сменим това ако не е от него ще сменим онова и така на татък , което нещо не ме устройва.Накратко проблема е , че само при тръгване и спиране се чува еднократно изпукване някъде от към лявата гума.Странното е че не го прави на всяко тръгване и спиране ,а на всяко 4-5то.След проверка на цялата ходова част ми казаха, че горният носач е за смяна , тъй като имало някакъв луфт и най вероятно от там бил проблемът.Това което ме кара да се съмнявам в горните носачи е , че са с полиуретанови тампони и с тях съм минал около 4500км след смяната.

    Май проблемчетата станаха много, но не могат да помрачат удоволствието да караш Алфа!!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    То полиуретана добре, ама пукането и луфта може да е в шарнирите. Отиди в сервиза на Закс на Рогошко шосе за диагностика. После вземи едни носачи от разискваните тук във форума за 270лв и отиди при Георги до глухия прелез -до медицинските общежития. Ако искаш да прочетем грешките от ЕКУ и аз мога да ти свърша работа ама събота и неделя. Другия вариант е в Бош сервиза в двора на аптечно.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Здравейте, тъй като в последно време се появиха няколко проблемчета се каня да ида на диагностика но все не остава време, а и честно казано не знам къде в Пловдив могат да направят свястна диагностика на Алфа.
    Проблемите са следните:

    1.От известно време при първоначално палене ми святкат индикациите на ABS и на ръчната, като светят около 3-5секунди и изгасват.Странното е , че не го прави винаги а на всяко трето четвърто палене и не знам как да разбера дали ABS изобщо работи?

    2.От около 7-8 дни също при първоначално палене започна да мига и една индикация с формата на реотан, която разбрах, че е за подгревните свещи.Странното при този проблем е , че мигаше само когато времето беше влажно и валеше.Сега след като времето се оправи проблемът изчезна!!!

    3.Когато колата е студена има едно съвсем леко(едва доловимо)придърпване което се усеща само на първа и втора скорост и след около 1км се оправя!!!

    4.Този проблем е свързан с ходовата част на автомобила и лошото е, че ми казват дай да сменим това ако не е от него ще сменим онова и така на татък , което нещо не ме устройва.Накратко проблема е , че само при тръгване и спиране се чува еднократно изпукване някъде от към лявата гума.Странното е че не го прави на всяко тръгване и спиране ,а на всяко 4-5то.След проверка на цялата ходова част ми казаха, че горният носач е за смяна , тъй като имало някакъв луфт и най вероятно от там бил проблемът.Това което ме кара да се съмнявам в горните носачи е , че са с полиуретанови тампони и с тях съм минал около 4500км след смяната.

    Май проблемчетата станаха много, но не могат да помрачат удоволствието да караш Алфа!!!
    И така:
    По първа точка - акумулаторът ти е слаб и индикаторите светят,докато генераторът достигне оптимално напрежение и ток.ABS-сът си бачка със сигурност.
    По втора точка - или имаш лоша връзка към някоя от подгревните свещи или някоя свещ е пътник.
    По трета точка - най-вероятно имаш дюза,която не разпръсква добре и като се загрее се пооправя.
    По четвъртия проблем,освен носачите,може да е и стабилизиращата щанга.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    По първа точка и аз си мисля , че е от акумулатора и смятам другата седмица да го заредя.
    По втора точка-след като времето се оправи проблема изчезна изцяло.
    По трета точка-ще сипя някоя добавка за почистване на дюзите и ще видя дали ще има някъква разлика.
    По четвърта точка-първо смених горните носачи и пукането изчезна но се появи едно метално дранчене по неравности и дори на равен път и днес се оказа , че е заминала и лявата биалетка.След смяната и положението е наред и вече няма никакви шумове и пукане.Малко се учудвам, че горните тампони изкараха 4000-4500км въпреки, че са TRW с полиуретанови тампони поставяни при Ферариста.Странното е , че на външен вид старите изглеждат напълно здрави, както тампоните , така и шарнирите и ме съмнява да не е имало нещо разхлабено.Дано новите да изкарат повече.
    Last edited by stu; 20-10-2011 at 23:05.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5

    Default

    Колега по мое мнение и най-вече понеже много хора са останали доволни най-добрата диагностика е срещу магазин бриколаж преди бензиностанция не помня коя беше свиваш в дясно и влизаш в един голям портал,там ще видиш пише диагностика,само да не го объркаш с сервиза на бош,там не влизаи повярвай ми

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Първа точка е ясна-слаб акумулатор,тъй като карам най вече градско и се случва да паля по 8-10пъти на ден.След продължително пътуване лампата не присветна изобщо над две седмици след което пак започна да присватка при палене
    Четвърта точка е решена след смяна горни носачи и биалетки и вече всичко е 6 и няма никакви забележки по предницата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    1.-решена/мига най вече при слаб акумулатор/
    2.-още миналата зима замерих подгревните свещи и се оказа една изгоряла, която смених.
    3.-NEW!!! Миналият ден сменях масло и филтри и след смяната на горивният филтър това придърпване изчезна напълно от което съм много приятно изненадан.
    4.-Все още съм с новите горни носачи АТЕК на които навъртях вече около 10к километра и засега се държат добре.

    КРАЙ НА ДОКЛАДА.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Suteniorat View Post
    Колега по мое мнение и най-вече понеже много хора са останали доволни най-добрата диагностика е срещу магазин бриколаж преди бензиностанция не помня коя беше свиваш в дясно и влизаш в един голям портал,там ще видиш пише диагностика,само да не го объркаш с сервиза на бош,там не влизаи повярвай ми
    Иван срещу бриколаж и той е с алфа спортвагон 2003 той ще ти каже и за дюзите. а относно шарнирите и аз сложих ТРВ доста пари дадох (макар че старите носачи ми бяха здрави само имах скърцане от тампоните ) , но пак скърцам не знам вече какво да правя
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  9. #9
    започва да се пристрастява pilota's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Здравейте, тъй като в последно време се появиха няколко проблемчета се каня да ида на диагностика но все не остава време, а и честно казано не знам къде в Пловдив могат да направят свястна диагностика на Алфа.
    Проблемите са следните:

    1.От известно време при първоначално палене ми святкат индикациите на ABS и на ръчната, като светят около 3-5секунди и изгасват.Странното е , че не го прави винаги а на всяко трето четвърто палене и не знам как да разбера дали ABS изобщо работи?

    2.От около 7-8 дни също при първоначално палене започна да мига и една индикация с формата на реотан, която разбрах, че е за подгревните свещи.Странното при този проблем е , че мигаше само когато времето беше влажно и валеше.Сега след като времето се оправи проблемът изчезна!!!

    3.Когато колата е студена има едно съвсем леко(едва доловимо)придърпване което се усеща само на първа и втора скорост и след около 1км се оправя!!!

    4.Този проблем е свързан с ходовата част на автомобила и лошото е, че ми казват дай да сменим това ако не е от него ще сменим онова и така на татък , което нещо не ме устройва.Накратко проблема е , че само при тръгване и спиране се чува еднократно изпукване някъде от към лявата гума.Странното е че не го прави на всяко тръгване и спиране ,а на всяко 4-5то.След проверка на цялата ходова част ми казаха, че горният носач е за смяна , тъй като имало някакъв луфт и най вероятно от там бил проблемът.Това което ме кара да се съмнявам в горните носачи е , че са с полиуретанови тампони и с тях съм минал около 4500км след смяната.

    Май проблемчетата станаха много, но не могат да помрачат удоволствието да караш Алфа!!!
    колега обади ми се имам кабел 0899 600 226 Радо

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Благодаря за предложението но отдавна си оправих всички проблемчета.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •