Results 1 to 6 of 6

Thread: Полуоската стърже в носача

  1. #1
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default Полуоската стърже в носача

    Здравейте колеги онзи ден на един светофар пускам съединителя да тръгна съвсем нормално и се чува силен трясък. Поглеждам под колата един болт...
    Когато ме дърпаха се чуваше стържене отпред в дясно. При оглед на канала видях че, в дясната страна (на пътника) полуоската стърже в метала под нея (не знам носач ли е ?) точно там където полуоската има като пръстен с болтове... така и не видях от къде е паднал болта... На някой случвало ли се е и може ли да ми каже какво е по описанието... колата е: 145 1.4 T.S 97г.
    Last edited by kemakoz; 18-10-2011 at 00:25.

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    Здравейте колеги онзи ден на един светофар пускам съединителя да тръгна съвсем нормално и се чува силен трясък. Поглеждам под колата един болт...
    Когато ме дърпаха се чуваше стържене отпред в дясно. При оглед на канала видях че, в дясната страна (на пътника) полуоската стърже в метала под нея (не знам носач ли е ?) точно там където полуоската има като пръстен с болтове... така и не видях от къде е паднал болта... На някой случвало ли се е и може ли да ми каже какво е по описанието...

    Ами много е вероятно, ако болта е дълъг 12-15см. да е болта на тампона на мотора. Затова може мотора да паднал на магарето.
    Само да питам: 1.9 ЖТД ли е колата?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Извинявам се колега колата е: 145 1.4 T.S 97г а болта прилича на този: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...t-with-nut.jpg

    и да май е дълъг 12-15 см... можеш ли колега да обясниш г/д къде да потърся тоя тампон да видя от там ли е... ?

  4. #4

    Default

    Баш тампона на мотора е.Не е хванат за моста а за купето някъде под таблото.И не е проблема в болта към купето,а в тези на супорта към кутията които са хванати.Това е голяма мъка на 16 клапановите салати.
    ПС.Аз го ядох същия ... на връщане от феста 2010 с ГТВ-то.Всички напънаха напред с 180-200 и аз ги гоня отзад и на Клокотница на една бабуна като излетях и при приземяването...............Едвам я прибрах.Скобите на маншоните на вътрешните карета тропаха в тампоните на носачите като на биелни лагери.Дано не ти се наложи и аргон на ушите на кутията,аз се разминах с по-голям болт и нова резба.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Баш тампона на мотора е.Не е хванат за моста а за купето някъде под таблото.И не е проблема в болта към купето,а в тези на супорта към кутията които са хванати.Това е голяма мъка на 16 клапановите салати.
    ПС.Аз го ядох същия ... на връщане от феста 2010 с ГТВ-то.Всички напънаха напред с 180-200 и аз ги гоня отзад и на Клокотница на една бабуна като излетях и при приземяването...............Едвам я прибрах.Скобите на маншоните на вътрешните карета тропаха в тампоните на носачите като на биелни лагери.Дано не ти се наложи и аргон на ушите на кутията,аз се разминах с по-голям болт и нова резба.
    Е да ама болта на задния тампон е по-къс от описания по-горе, а на предните тампони (тия на роговете) болтовете са дълги колкото гореописаните. Аз от самото начало тях визирах.
    До колегата с проблема: Дампоните си седят на роговете в предния им край, хванати са към тях с 3 болта 8мм. А най-вероятно просто е изпаднал болта от конзолата на мотора към тампона. Нея лесно ще я разпознаеш. Започва от от мотора към рога, ако застаниш срещу мотора, се намира вдясно от шайбата на коляновия вал.
    Но за да изпадне болта има 2 варианта, може просто да е бил хлабав болта и да се е развил, а може и вече да няма резба в тампона (резбата е в тампона, а в конзолата е проходен отвора). Във втория вариант се сменя тампона.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Благодаря ви колеги резбата на тампона е заминала защото тази на болта е развалена... скоро ще я закарам за ремонт защото е ясно че сам няма да мога...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •