Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: не разпознава контактния ключ

  1. #1
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default не разпознава контактния ключ

    Преди два дни са ми отваряли колата - намерих я отворена и боядисана в черно...хаха.
    Показа ми жълтата шампичка за контактния ключ, обаче като разкачих акумулатора, изчезна и запалих. Пробвах я извънградско и градско малко - прекъсва от време на време, като разкача акумулатора, се оправя.
    До тази сутрин, лампичката светна и не ще да пзгасне. А тъкмо щях само да я преместя за ми стои на друго място, че сега трябва да изчакам до заплатата.
    Евентуално какво са й сторили и как ще се оправи? Във Франция съм. Тука сигурно са по-зле от словаците в ценово отношение...
    Идиоти!!! Иде ми да ги кастринам без упойка!
    Ако има как да се справя сега на място, че дори съм в една улица, дето паркирането е забранено...
    Нямам си работа, просто!!!

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    търси първо буксата на антената на имобилайзера.тя е около патрона на ключа, има теми по въпроса.
    точка

  3. #3
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Антената не би ли трябвало да дава проблем, ако нещо дава лош контакт? След отваряне на колата от джамбази това вероятно ли е?
    Потърсих във форума, доколкото успях от телефона, добре, че мастър ключа беше в мен и направих както е описано в една от темите -
    Сложих мастър ключа в патрона, свалих акумулатора, чаках няколко минути, вързах акумулатора и дадох на контакт.
    Жълтата лампичка с ключа изчезна.
    Сложих нормалния ключ и дадох на контакт - лампичката продължи да свети.
    Ха?
    Дадох на контакт за втори път - и изчезна. Запалих, покарах, но отново прекъсна.
    Отново пробвах работата с мастър ключа, само дето чаках повече минути този път - около 5 -
    и като сложих нормалния ключ, веднага си изгасна лампичката. Карах нормално до работа. На паркинга я тествах - давам на контакт - изключвам, давам на контакт - изключвам.
    Довечера ще навъртя два километра на паркинга, ако не даде проблем, да я считам ли за оправена?

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  4. #4

    Default

    небих казал моита го има сащия проблем махам акумолатора пали минава примерно 60 -70 км и пак светва и процедурата се повтаря гледах релета антени букси и сичко уш изглежда наред но проблема си остава релетата само ги зачистих но смятам да ги сменя с нови да е пробвам тогава но мисля че е по сериозен проблема защото повечето пати светва като взема да е настапвам

  5. #5
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    При теб е друго, или поне звучи по различен начин.
    Навъртях тази вечер 1 км на паркинга и прекъсна.
    Вадя мастър ключа, свалям акумулара, чакам, паля.
    Затътрих я до едно местенце, където мога да я оставя паркирана и се прибрах.
    Ще търся сервизи.
    Това не е Фиат Ритмо, че да се ремонтира с клещи, отвертка, ключове, шкурка... и много жалко.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  6. #6
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Я кажете кви пари може да излезе нов контактен ключ, ако това е проблема, наистина...
    Ще умножа после по две и ще го обърна в евро, че да ми заприлича на евентуалната цена във Франция.
    Идиоти.
    Още съм бесен.
    ...
    Ще я караме с един колега на сервиз, ама имайки предвид на какви тарифи работят, може и да се откажа от ремонта...

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Нашият град е Вашата столица
    Posts
    20

    Default

    Добре де , не можеш ли да шунтираш имобилайзера докато се прибереш в БГ ?

  8. #8
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Как да потърся във форума, или къде мога да прочета?
    Тука нещо взеха да ми приказват за някакви 1000 евро за "централен стартер" - вероятно компютърът на колата имат предвид.
    Ако има как да изключа проверката на ключа?

    eдит - след още един разговор се оказва, че имат предвид антистарт системата на колата, което аз си го превеждам като имобилайзер.
    Поправете ме, ако греша, но май ми казаха, че няма нужда от нов ключ, няма нужда и от препрограмиране, просто нов имобилайзер за 200 евро, плюс 80 евро/час труд и може би 50 евро диагностика - стигнахме до някакви 400 евро...

    Дайте някакви акъли... или поне ми обяснете какво става...
    Що така вече дори мастър ключа не ми маха грешката?
    Last edited by anton_caro; 24-11-2011 at 16:55.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при положение че са се опитвали да я запалят, аз бих проверил всички кабели по контактния ключ и бих сменил и клемореда за всеки случай.
    иначе - да, ако имобилайзера ти е нов, директно ще се разбере без проблеми с еку-то. но въпроса е дали в него е проблема.
    по-добрия и евтин вариант мисля в твоя случай е да свалиш еку-то и дори да го пратиш в българия да ти премахнат имобилайзера и това е.
    точка

  10. #10

    Default

    Не разбрах дали си махал и чистил буксите на иммото (и тази на антената и тази на другия сноп кабели дето отиват към ЕКУ-то)..? На тия чисто нови коли, много често това им е проблема - все пак каквато и заводска антиоксидираща смазка да е имало, тя също има някакъв срок на годност
    Ако гасне докато я караш вече едва ли е от имобилайзера, защото веднъж запален мотора, той няма никаква работа повече доколкото знам аз...
    Може би наистина, както посъветваха вече, е добре да се видят кабелите и клемореда

  11. #11
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Четейки вчера ръководството на колата, за да видя кое къде и какво е и как работи, щото да си обясня какво са правили... почвам да загрявам, че може да са искали да ми я откраднат, защото в колата нямаше абсолютно нищо, заради което да искат да я отварят. Дори да са искали да я покарат, надали са щели да ми я върнат, значи си е опит за кражба? Не очаквах някой да иска да краде толкова стара кола.
    Ще погледна кабелите.
    Може и да не е от имобилайзера, щом гасне както си я карам. Всъщност вече не я карам, щото лампичката Код не изгасва дори с мастър ключа.
    За мен проблемите сега с колата се дължат на опитите на хулиганите да я запалят, не на някакви паднали антиоксидиращи смазки или остаряване на колата. Защото тя си беше часовник.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  12. #12

    Default

    Хубаво. Ама като паднат антиоксидиращите смазки от буксата на иммото или на антената му, то получава слаб сигнал от ключа и не може да го разпознае, съответно ти свети иконата с ключ...

  13. #13
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Гледах намотката около ключа, буксата, която е свързана с нея - запоени ми се струват? Може и просто да са много здраво хванати, но реших да не се пробвам, да не скъсам намотката.
    Гледах кабелите и буксите вляво от волана - вадя - слагам... надписът седи.

    Обаче има нещо, което пропускам да кажа...

    Мастър ключа като е в патрона, свалям акумулатора и чакам 5 мин, след което давам на контакт... лампичката КОД изчезва... което е добре.
    При това положение би трябвало да извадя ключа и да сложа стартов ключ, с който да запали, НО като дам на контакт с него и ми светва КОД лампата...
    Правих опит с мастър ключа - като ми изгасне лампичката - да завъртя стартера - той върти, но не пали - и като дам още веднъж на контакт - светва жълтата лампа КОД.
    А преди палеше с мастър ключа от време на време /не винаги/.

    А от време на време след като съм разкачил акумулатора, с мастър ключа си дава надписа КОД и не ебава...

    Тая кола има ли къде да се закачи за компютър, да се видят какви грешки дава, или е антикварна стойност и няма такива екстри?

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    значи като поставиш обикновен ключ, винаги ти светва лампата. да не би да са затрити от имото. я пробвай да ги въведеш наново.

    -даваш мастър ключа на контакт, веднага щом изгасне код лампата, го връщаш на стоп и го вадиш
    -до 10 секунди трябва да поставиш обикновения ключ и да го завъртиш на контакт. когато изгасне код лампата го връщаш на стоп и изчакваш 4-5секунди. до 10 секунди поставяш следващия обикновен, завърташ на контакт докато изгасне лампата и го връщаш на стоп и след 4-5 секунди го вадиш.
    ако при това програмиране оставиш ключ на стоп за повече от 10 секунди ще затрие всичко така че внимавай.
    точка

  15. #15
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Аз това го четох в ръководството... точно както го описваш, с допълнението, че казваха да поставим още веднъж мастър ключа, за да "затворим" процедурата?
    Ами ще пробвам след малко.

    Да, винаги с обикновен ключ ми светва лампата.
    С мастър ключа лампата изгасва понякога /на 3 опита веднъж/ след като разкача акумулатора. Нямам идея защо не разпознава мастър ключа винаги?

    Отивам да видя какво става...

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •