Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Fiat coupe project- styling + performance

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    160

    Default

    [... за капачките, давай заводски фиатови капачки и за час ги правя абарт едишън ... 4.16Т ще има ама след като покажа колко може да върви читав 4.16 N/A на 1300 купе :P

    Ето и как започнахме играта там ... последни дни на слънце, махнах брони и други боядисвани части, които може да пречат и да се драскат и се почна ...[/QUOTE]

    Еее значи си започнал - браво! За жалост при мойте хора засега няма свободно място даже и за мойта тояга...
    Имам 4 чисто нови Фиат и Ланча капачки, като се видиме ще говориме как може да стане
    Успех с проекта!!!

  2. #17
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Гърнета ли нема ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1120159.jpg  
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    В интерес на истината...освен леко смешен звук какво спечели? Дано не го приемеш като заяждане!
    Колата има хубава визия...но този леко псевдо рейсърски звук.....

  4. #19
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    В интерес на истината...освен леко смешен звук какво спечели? Дано не го приемеш като заяждане!
    Колата има хубава визия...но този леко псевдо рейсърски звук.....
    Какво спечелих ... генерация, за 1/5 от парите който струва (купих я готова от колектора до края, неръждавейка 63мм и само сложих моето крайно гърне) приятно изглеждаща и звучаща(въпрос на вкус е звука, а аз съм голфар по рождение, фен на италианското по кръв) ... Малко предистория - когато взех колата преди 3 години ми изпаднаха гърнетата на 2рия месец, като 90% от хората спрях пред първия сервиз и арабухите ми направиха "нова генерация". От тогава ги проклинам, нямам снимка на старата, но тръбите варираха между 45мм до 60мм (лично съм ги мерил като я свалихме) къде, какво е имало са слагали, така че подобрение дали има незнам и не ме интересува, за мен атмосферния тунинг е неблагодарна и безсмислена работа. Дойде време да сменя сегменти и лагери и реших да си докажа в цифри. Цифри за крайния резултат и всички бонуси около ремонта с цел да живне ще ги споделя като е готова
    Last edited by nastybg; 09-11-2011 at 11:45.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  5. #20
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Зависи как е била оригинално. Ако имаш оригинално като на твоята 5 гърнета и оставиш само едно, ефекта се усеща много повече отколкото от "чипосване" примерно
    А, мерси сипи ми и за 5-те гърнета....Вярно са в повече...хем тежи хем пари
    @ Насти....при така поставената сиотуация за готова генерация плъг енд плей си напълно прав

  6. #21
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    И за коледа поглезих купето, най-сетне намерих стелки в цвета на кожата (макар и малко непрактично точно сега да ги слагам не издържах), и така избаняхме я, новите стелки с ароматизаторче и понеже ксенончето взе да пали когато иска се обзаведе с нов комплект 6000к ... ето я и обута с QV джантите и чисто новите зимарки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails asdasdasdasdas.JPG   ddasrs.jpg   aaasda.jpg  
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  7. #22
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Малко глезене по повод хубавото време ...
    Обута вече с новите летни гуми, свещи Denso Iridium и нова решетка между фаровете, най-редкия модел слаган на Фиат Купе ...





    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  8. #23
    Младши алфист king_nasko's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    25

    Default

    Евала колега колата си я направил супер
    Lancia Delta 2
    Alfa Romeo 164 Super


  9. #24

    Default

    Всеки път като се разминаваме плезя езика. Уникално красива си я направил!

  10. #25
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    И така понеже неделята беше отредена за вила, скара и хамак реших събота да си причина мускулна треска от търкане на матирали фарове и ето че още ме болят ръцете
    И така сваляме фаровете от колата ...



    След това махаме пластмасата от самия фар посредством пистолет за топъл въздух и без да бързаме ...



    И ето какво е състоянието на фаровете преди да започна ....



    А ето го и резултата след търкане на водно на ръка с 800 после 1200, 1500 и 2000. След това продължава машинно търкане с водна шкурка 3000 и накрая с машина отново изреждаме пастите 1,2 и 3 на 3М .......




    И обратно на колата ... а аз отстрани вече доволно си гриза пържолките

    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  11. #26
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А сложи ли от онова фолио, за което ми каза на купе срещата?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #27
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А сложи ли от онова фолио, за което ми каза на купе срещата?
    Не ... направих един опит, но явно беше грешка да взимам най-тънкото фолио на 3М, защото извивките на фара са тоооолкова гадни, че за да го сложиш без грешка много го разпъваш, не се получава добре и самото фолио се деформира. С две думи изхвърлих в кофата малко хубаво фолио, но ще има 2-ри опит скоро, когато говоря с момчетата от партнерс(вносителите на 3М) и видя какво ще ми предложат
    П.С. имаш Л.С.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  13. #28
    започва да се пристрастява DobriRq's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    99

    Default

    Поздравления за колата колега. Перфектна е.

  14. #29
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А сложи ли от онова фолио, за което ми каза на купе срещата?
    за керамичното на 3М ли става дума
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #30
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    за керамичното на 3М ли става дума
    Не знам да е керамично, ставаше въпрос за защитното прозрачно фолио, което се предлага за лепене по предните детайли на колите.
    Малко снимки от следобедната GoPro фотосесия ... Което ме подсеща да благодаря на ФЕРАРИСТА, за моменталното отзоваване след като колата реши да прави номера в Стара Загора на прибиране от морето. И разбира се благодарности към VET, за пореден път доказа, че е готов да жертва вечерята си за решаването на чужди проблеми, дори когато те се окажат просто бушон.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  

    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •