Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 144

Thread: С какъв размер гуми и джанти ще си карате 156 те зимата

  1. #31
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    185/65R15 88H TL Kristall Supremo на железарките !

  2. #32

    Default

    Със същите с който си карам цяла година......като вали сняг ще пасувам.....или ще си карам бавничко тогава.......обикновенно ми се събират 2-3-4-5 дена каране на сняг за година, и за толкова малко не ми се слагат и качват зимни гуми.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Има резон, и това също е едно от нещата, което съм правил и за хора като нас, които зимата почти не карат, освен за да отидат до работа и обратно, има много логика да се спестят едни поне 400 лв за гуми, дето реално ти вършат работа 3-5 дни в годината. Аз, дори като имам гуми, щом снега засипе София, винаги пасувам, щото е ад, а и вероятността някой льохман или лигла да ме тресне рязко се повишава. В тези дни преживявам някак возенето в адския транспорт, не е голяма болка.

    През другото време - ако е мокро и температурата е над 0, лятната гума се държи дори по-добре, ако е сухо пък, дори до под -5 е ок... само се правят по-меки като налягане и всичко е 6.
    Реално, зимната гума е само за сняг, и предвид кризата с наличностите в момента, се чудя дали въобще и аз да хвърлям пари за това...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  4. #34
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Някой карал ли е с гуми Сава ,защото сега видях за 95лв бройката 195х65х15 и май с такива ще се снабдявам...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #35
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    И аз тая зима мисля по западняшки да го изкарам на летни гуми...и без това Декември няма да карам колата....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #36
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    205/55/16 Лятни
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  7. #37

    Default

    205/55/16 Зимни с алуминиевите джанти.

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  8. #38
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    Нови зимни: 225/45/17

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    И аз тая зима мисля по западняшки да го изкарам на летни гуми...и без това Декември няма да карам колата....
    Аз за 3 г. от както я имам не съм и купувал и няма и да и купя Темата не веднъж беше коментирана че зимната гума има само предимство в сняг и никъде другаде, а това са не повече от 7-8 дни в годината...
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #40

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:50.

  11. #41
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    така е, съгласен съм, зимната гума си е доста по-добра на студен асфалт...тези, които карат с летни гуми трябва да са изключително внимателни....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #42
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    ако в това време обуя зимните гуми, се започва едно буксуване на тръгване и свирене на спиране, но ми се налагат скорошни пътувания с много неизвестни и за това ще ги обуя, а и с новите джанти без централен отвор, не могат ми ги балансират навсякъде

    на пежото ще слагам точно алфенските гуми, които ще им е 3та зима с по 2 месеца каране 195/65/15
    миналата година ги обух края на декември
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  13. #43
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Викам си "не може да е толкова зле само от гуми" (а те са почти нови на 2 г.).
    Усещаш ли какъв голям антоним написа само в рамките на 4 думи...

    Почти нови са такива като моите, на които пише 0511.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  14. #44

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:49.

  15. #45
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Пускаш налягането в гумите надолу и си ти.
    Не може да очакваш, че (примерно, както аз правя) гума, напомпана на 2.6 до 2.7 с азот на летните температури, ще ти държи също така добре и при 2 градуса студ сутрин. Виж, ако си я свалил на 2.3 обаче, нещата се променят, при това драстично. От 5 дни си правя този експеримент и работи.

    И само не ми казвай, че не е така - преди 2 седмици на практика го доказахме това на картинг пистата - през целия ден колите показваха, че температурата навън е 3-4 градуса... гумите на картовете не бяха рейсингови, а ренталски - много по-твърди и издържливи, на практика каквито са и тези по колите ни. Лятото на жегата ги карахме на едни яки атмосфери, докато в този "зимен" ден, единствения вариант да не те пързалят като дрифтаджийка в завоя, беше да ги свалим минимум наполовина като налягане, защото нямаха никакво загряване тия кокали, оттам никакво сцепление. Меки обаче - държаха.

    При леките коли чак наполовина няма нужда, защото там и масата на колата помага, за разлика от лекичкия карт, затова едно сваляне грубо казано от 2.5 на 2.2 примерно, е достатъчно.

    Няма сила, която да ме накара да сложа зимни гуми, когато през деня навън температурите достигат 17 градуса... всеки има право на избор обаче, както си направил ти.
    Аз засега, ще цъкам още седмица-две с летните. Още повече, те са и "мокри" гуми, със специална шарка и фантастично поведение на мокро, така че ще издеяня с тях дори да почне да вали.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •