Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: кое масло е по добро за т.с мотор на 156 ца

  1. #31
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    10w60 е масло за износени бИгачки, които не могат да държат налягане като загреят и за състезателни цели.
    В реалния живот при една нормална експлоатация на автомобила дава единствено по-висок разход на гориво. Това е моето неангажиращо и некомпетентно мнение

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    ...както например е при Галакси 15-50 на Яко, което всеки лаик би казал, че е минералка...
    При цена от 65 лева за 2 литра, чак такъв лаик нЕма...

  3. #33
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    [QUOTE=-Bobby-;951380]

    И накрая - защо масла като 10W-60 са много по-скъпи от такива като 10W-40.......

    Разликата в цената в много случаи е просто въпрос на география,пример Selenia 10w40 20k,цена 10 евро за литър,Selenia 10W60 Racing,цена 12 евро за литър,цени на тези масла в Гърция.
    Та къде е голямата разлика в цената?

    Quote Originally Posted by code View Post
    10w60 е масло за износени бИгачки, които не могат да държат налягане като загреят и за състезателни цели.
    В реалния живот при една нормална експлоатация на автомобила дава единствено по-висок разход на гориво. Това е моето неангажиращо и некомпетентно мнение
    От утре го спирам 10w60,слагам краве масло или зехтин..................
    Last edited by Кайо; 14-10-2011 at 23:46.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #34
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Аз карам със Селения Туринг 5-50, което е по-евтино от Селения 20к (10-40). Логиката не знам каква е, но маслото ми харесва. В сравнение с рейсинг не усещам разлика, но със сигурност е по-добро от 20К.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз карам със Селения Туринг 5-50, което е по-евтино от Селения 20к (10-40). Логиката не знам каква е, но маслото ми харесва. В сравнение с рейсинг не усещам разлика, но със сигурност е по-добро от 20К.
    Ако е по евтино от 20к, 5w50, незнам тогава кой ще го взима това 20к, интересно.... Туринга ще е 100% по добро
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #36
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз карам със Селения Туринг 5-50, което е по-евтино от Селения 20к (10-40). Логиката не знам каква е, но маслото ми харесва. В сравнение с рейсинг не усещам разлика, но със сигурност е по-добро от 20К.
    Странно,това масло го намирам по разни страници в интернет но не и в сайта на Селения http://www.flitalia.it/it/fl/compone...sed::confused:
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  7. #37
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    На лепенката под предния капак на алфата пише марка и модел на маслото, което е предназначено за нея.
    Да така е, но никъде не е казано, че е най-доброто, защото има още една дузина масла, които със същия успех вършат съшата работа, а може и по-добра. Има си спецификации и стандарти, които трябва да покрива маслото, за определен ДВГ, дадени от производителя. Той си е избрал еди коя си Selenia, защото ги покрива и защото му предлага и най-изгодния договор. Утре производителя, за друг модел може да избере съвсем различна марка - въпрос на бизнес. А какво ще си избереш да сипваш ти, си е твое право, стига да отговаря на изискванията и най-важното, характеристиките да са му истински - проблем касаещ всички масла у нас. А въпросния червен стикер е даден именно за лаиците, които не са наясно кое и какво и да не си блъскат главата, ами да отидат и да си купят същото.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Нали затова дадох пример и с масло, което надвишава всички стандарти...

  9. #39
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    По горе писах че е тежко масло за температури под 0 градуса и продължавам да го твърдя Смея да тъврдя че не е някакво внушение карам с такова масло от 4 години и до сега съм сменял поне 9 пъти и винаги слагам такова масло но падне ли температурата под 0 в първата 1 минута работа на мотора звукът му е тежък личи си че маслото е гъсто докато с 20к АР не беше така примерно. Ако температурата е малко по висока всичко е наред иначе съм много доволен от маслото и въпреки това го сменям на 10к км.
    Лично за зимата смятам да мина на 10/40 зимата и без това маслото не стопля много не е както при 30 градуса през лятото пак 10/60
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #40
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    10w60 е масло за износени бИгачки, които не могат да държат налягане като загреят и за състезателни цели.
    В реалния живот при една нормална експлоатация на автомобила дава единствено по-висок разход на гориво. Това е моето неангажиращо и некомпетентно мнение
    И си в голяма заблуда. Никакво повишение на разхода няма...

    Много хора са в изключителна заблуда, че видиш ли, при числа като 50, 60 за топъл мотор, означава, че маслото е гъсто като боза, и едва ли не увеличавал съпротивлението в мотора, и оттам вдигал разхода... от много места ги чувам тези теории на фантастиката. Хора, не ги пишете и не ги говорете тия неща, че ставате за смях...

    Аз лично, моето масло го точих след 350 км пробег. Моторът беше идеално загрял, защото точно бях направил едно прекосяване на цяла Сф. Това, което изтече горещо, беше 2 пъти по-рядко от това, което виждате в тубата със стайна температура. Стига с тия митове за "гъстото като боза" масло, дето запълвало луфтове на износени мотори - това са пълни щуротии и лафове на гаражни специалисти, дето я са имали среден 3 по химия в училище, я не - по-горе, който се е зачел, съм го обяснил това... а който иска и още по-детайлно инфо, да влезе в час с нещата - нета прелива по темата.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  11. #41
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    И си в голяма заблуда. Никакво повишение на разхода няма...

    Много хора са в изключителна заблуда, че видиш ли, при числа като 50, 60 за топъл мотор, означава, че маслото е гъсто като боза, и едва ли не увеличавал съпротивлението в мотора, и оттам вдигал разхода... от много места ги чувам тези теории на фантастиката. Хора, не ги пишете и не ги говорете тия неща, че ставате за смях...

    Аз лично, моето масло го точих след 350 км пробег. Моторът беше идеално загрял, защото точно бях направил едно прекосяване на цяла Сф. Това, което изтече горещо, беше 2 пъти по-рядко от това, което виждате в тубата със стайна температура. Стига с тия митове за "гъстото като боза" масло, дето запълвало луфтове на износени мотори - това са пълни щуротии и лафове на гаражни специалисти, дето я са имали среден 3 по химия в училище, я не - по-горе, който се е зачел, съм го обяснил това... а който иска и още по-детайлно инфо, да влезе в час с нещата - нета прелива по темата.
    Колега, като те гледам колко си убеден в това дето си написал и как си гледал гъстотата на топлото масло на око изобщо няма да ти обяснявам колко си зле

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #42
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Обясни ми, би ми било интересно, защото не виждам един кьорав факт да вадиш насреща, само празен лаф, хвърлен в пространството...

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post

    Разликата в цената в много случаи е просто въпрос на география,пример Selenia 10w40 20k,цена 10 евро за литър,Selenia 10W60 Racing,цена 12 евро за литър,цени на тези масла в Гърция.
    Та къде е голямата разлика в цената?
    Очевидно на СеленИа добавките са доста по-евтини - още една от причините аз да не желая да им ползвам маслата.

    И обяснявам какво имам предвид, за да не ме разбереш грешно. Има точно няколко рафинерии, които правят базови масла и се явяват доставчик на всички производители за Европа (ясно е защо - по транспортно-финансови причини... иначе в Индия например, има много повече). Тези рафинерии са в Англия, Белгия и Турция (според инфото ТУК, имам и непроверено инфо, че тази на Яко във Франция също е сред доставчиците). Оттам нататък, всяка "марка" масла си наблъсква добавките в своите цехове, прави си тестовете, с които определя маслата на какви изисквания отговарят (те са цяла серия, да не ги изброявам), след което ги пуска на пазара със своето лого върху тубите и варелите.

    Така че разликите в цените са нещо относително, от гледна точка - дадената марката откъде си набавя базово масло (това е незначителната част от разликата) и после какви разработки като добавки има и слага в тях (доста по-значителната разлика).
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  13. #43
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    При колите които съм карал се е ползвало селения и отзивите са добри за пазене на двигателя при натоварвания от много даване на газ и високи обороти продължително,турбо натоварване и подобни глупости..двигатели съм чупил и с леманс и със селения..разлика никаква примерно хпх пълна синтетика държи същото налягане и загряване на двигател като ле манс..тези старите мотори искат да има масло в двигателя а какво ще е маслото и с какъв вискозитет реша или собственика или сервиза поддържащ колата..
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  14. #44
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    А тая Селения HPX не я ли даваха за износени двигатели с висока консумация на масло?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #45
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    наи вероятно да..но съм пробвал да видя резултата а не за да доливам ..
    Амбицията е последното убежище на неудачника

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •