Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: голям разход според бордкомпютъра на jtd

  1. #1
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default голям разход според бордкомпютъра на jtd

    Колеги, на моята 156 , вътрешен фейс, борд компютъра ми показва голям среден разход 15 на 100. С чисто нови филтри, нов дебитомер бош. Моментен ми дава дори до 50 на сто, обикновено показва 20 на сто. На диагностика показва, че няма грешки. Дайте съвет...

  2. #2
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Колега зависи колко настъпваш, моментен разход съм виждал на волво с60 турбо някаде 90 на сто кат го настапи първия момент после пада на 40-50 не го гледай това среден разход няма ли ?
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А реално колко е? Засичал ли си го?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Много е. Моята дава моментен макс 16-18/100. Поне не съм виждал по голям. И тва като я наступя студена. Топла повече от 12-13 не е давала.

    Среден 7.5-8.5 показва според режима на каране, ама там пъл лъже кум кило и половина спрямо реалниа. Ама не отчита работата на мяста със сигурност.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Я виж дали не си сменил мерните единици, които да ти се показват на дисплея. Да не си сложил км/л вместо л/100 км ? (показва колко км. можеш да изминеш с 1 литър)
    Предполагам я има тая опция при 156. При 159 я има и веднъж се оцъклих яко с подобни показания.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by georgi_pg View Post
    Колеги, на моята 156 , вътрешен фейс, борд компютъра ми показва голям среден разход 15 на 100. С чисто нови филтри, нов дебитомер бош. Моментен ми дава дори до 50 на сто, обикновено показва 20 на сто. На диагностика показва, че няма грешки. Дайте съвет...
    С кой мотор е колата,предполагам 1.9 Евро 3.Има ли чип колата,ако има е възможно да лъже борда,иначе това което показава той е изичлено от ЕКУ-то според времената на впръскване.Другия вариант е колата наистина да има проблем,но да не показва нищо на диагностика.Загрява ли като хората,или трудно,на дълъг път къде държи температурата.Има много въпросителни,но щом казваш че преди не е била така,можеби колата наистина има проблем.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    ще погледна това което казваш, дано си прав...

    ---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    С кой мотор е колата,предполагам 1.9 Евро 3.Има ли чип колата,ако има е възможно да лъже борда,иначе това което показава той е изичлено от ЕКУ-то според времената на впръскване.Другия вариант е колата наистина да има проблем,но да не показва нищо на диагностика.Загрява ли като хората,или трудно,на дълъг път къде държи температурата.Има много въпросителни,но щом казваш че преди не е била така,можеби колата наистина има проблем.
    Аз не съм слагал чип, мисля че няма такъв. Колата е 1.9, 115 кс; а относно загряването не знам, не съм обръщал внимание, утре ще я тествам внимателно...Къде трябва да държи температурата?

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by georgi_pg View Post
    ще погледна това което казваш, дано си прав...

    ---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:45 ----------


    Аз не съм слагал чип, мисля че няма такъв. Колата е 1.9, 115 кс; а относно загряването не знам, не съм обръщал внимание, утре ще я тествам внимателно...Къде трябва да държи температурата?
    За 6-7км спокойно каране трябва да е между 2 чертичка и 90
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Аз съм с 1.9JTDm 8V 120кс съм и моята не знам дали има проблем със заграването, но днес забелязах, че някъде 5 минути след като потеглих в едно задръстване (почти нямаше движение) седя на 80-81 градуса за 5-10 минути и 2 минути по-късно беше на 90 градуса. Иначе като разход моментно понякога показва 22-23 на 100 като я настъпя повече на първа, средно компютъра показва 8.2/100, но главно градско в София (средна скорост 24км/ч ), иначе не знам колко е вярно. Нещо което ми направ впечатление е, че като я запаля и я държа на място, докато почне да духа топло от климатроника минава доста време и не загрява. За 20тина минути запалена на място качи до към 70 градуса. Ако не трябва да е така кажете да ходя да я прегледат.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    Аз съм с 1.9JTDm 8V 120кс съм и моята не знам дали има проблем със заграването, но днес забелязах, че някъде 5 минути след като потеглих в едно задръстване (почти нямаше движение) седя на 80-81 градуса за 5-10 минути и 2 минути по-късно беше на 90 градуса. Иначе като разход моментно понякога показва 22-23 на 100 като я настъпя повече на първа, средно компютъра показва 8.2/100, но главно градско в София (средна скорост 24км/ч ), иначе не знам колко е вярно. Нещо което ми направ впечатление е, че като я запаля и я държа на място, докато почне да духа топло от климатроника минава доста време и не загрява. За 20тина минути запалена на място качи до към 70 градуса. Ако не трябва да е така кажете да ходя да я прегледат.
    Всичко е наред при теб,спокойно.Държи ти повече време на 80 гр.,защототочно тогава отваря термостата,и започва да върти и през радиатора.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    И при мене моментния разход ,само на 1ва с газ не е надвишавал 16-17,след това на голями предавки макс 10-11..Това 50 ...побъркал се е комп-а ..

  12. #12

    Default

    Ако говорим за моментен на Голф 5-ците 2,0тди на 2-ра на цялата газ показва 79л, винаги...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Ам при мене на служебните повече от 25/100 не може да покаже...толкова е ограничено

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Всичко е наред при теб,спокойно.Държи ти повече време на 80 гр.,защототочно тогава отваря термостата,и започва да върти и през радиатора.
    Екстра, мерси за пояснението

  15. #15
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default разход

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Я виж дали не си сменил мерните единици, които да ти се показват на дисплея. Да не си сложил км/л вместо л/100 км ? (показва колко км. можеш да изминеш с 1 литър)
    Предполагам я има тая опция при 156. При 159 я има и веднъж се оцъклих яко с подобни показания.
    Колега, да си жив и здрав! Оказа се прав за мерните единици!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •