Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: проблем с кода

  1. #1

    Default проблем с кода

    Здравеите появи ми се следния проблем и мисля че се случва когато времето стане по влажно.Та проблема е следния:както си карам колата гасне светва кода и няма палене,разкачам акумолатора закачам го след 5 секунди и нямам проблем колата си пали и си варви без проблем до следвасхтото светване на кода.И предполагам че датчика или четеца са някаде кадето се овлажняват и от там да идва проблема,но това сасамо мои преполойеня някои имал ли е подобен проблем и знаели как може да се отстрани или поне каде се намира този четец ли как му се вика незнам.Алфата е 146 бокстер 1.3

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    1-ви вариант е буксата на антената на имобилайзера която е около патрона на ключа.
    2-ри вариант са главните релета при двигателя.
    оправи си проблема защото с това разкачане на акумулатора за по 5 секунди можеш да си изгориш ЕКУ-то и се вкарваш в голям филм.
    точка

  3. #3

    Default

    може ли някаква снимка на тези релета да и видя каде седят и какво представляват 4е напредстава си нямам каде около двигателя стоят и как изглеждат.Иначе антената е разглеждах ама ми се стори че вси4ко е наред

  4. #4

    Default

    ааа наникои ли нему са ясни тези имобилаизери явно са доста сложни

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Ямбол
    Posts
    5

    Default

    значи ако мога и аз да помогна,четеца на имобилаизера се намира околко самият контактен клиуч,от там с танак двоен кабел отива кам така нареченото реле което командва всичко,то пак се намира в дясно от волана под пластмасовата кора,по принцип зависи пак от марката дали е магнет марели или бош,но в повечето случаи е жалта котиика малко по голяма от цигарена.виж дали там нямаш хлабава вразка на буксата защтото повечето пати идва от там проблема.ако ли не пробваи с другият ключ.понякога се прецаква чипат който е в ключа,а има и друг вариант ако мазен или мрасен ключа понякога пак прави такива чалами.дано сам помогнал.

  6. #6

    Default

    мерси колега утре ще е разхварля да го видя това реле,предполагам че в него ще е проблема защото и с двата клиуча става така и буксата пак ще погледна и дано да се оправи че е много дразнещо ;Д

  7. #7

    Default

    разглобих половината табло и видях вапросната жалта кутика и кабела каито отива от четеца до нея,но както казах само видях вапросната кутика защото е завряна много на ватре,трябжа да се свали пласмасата на която са вратките за парното,развих единственната видия която видях но неуспях да е сваля,и понейе ме хвана страх да несчупя нещо си е оставих така

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има букса от кабела на антената към имобилайзера. разкачаш я и я почистваш с контактен спрей. това направи първо. няма нужда да сваляш разни истории.
    точка

  9. #9

    Default

    сутринта разглобих релетата кадето са при акомулатора и ги напрасках с контактен спреи смених и бушона и ако пак се появи проблема ще видя пак тая букса на антената

  10. #10

    Default

    така установих че проблема не е от релетата при акумолатора защото проблема пак се появи,но забелязах че светва кода като взема да настапвам колата

  11. #11
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    и на мен ми се е случвало това с кода, но само 1 път някаде преди 4 месеца настъпах до доло на 5500-6000 оборота светна кода и загасна колата след това запалих веднага и продължи да свети, паркирах, изгасих я запалих пак и никога не се е появявало повече
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  12. #12
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    така установих че проблема не е от релетата при акумолатора защото проблема пак се появи,но забелязах че светва кода като взема да настапвам колата
    Най добре смени релето с ново,че много често правят мизерии.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  13. #13

    Default

    те са две ми ще купя утре другиден релета пак доно се оправи

  14. #14

    Default

    застудя времето и пак почна да прави мизери скапания код имам чуството че самия комп.на колата се ебава

  15. #15

    Default

    Така установявам че като е сухо времето и топло този проблем го няма,а днес заваля малко и хоп отново светна кода и естествено не запали докато не махнах акумулатора.Та кое мойе да се мокри ра да дава тая грешка има ли си някои на идея

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •