Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем ел. седелки??

  1. #1
    започва да се пристрастява BlackP's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    gara Elin Pelin
    Age
    38
    Posts
    31

    Default Проблем ел. седелки??

    Здравейте от днес имам един проблем с шофьорската седалка.... значи всички функций работят, но неможе да я свали от предната част на долу.... , като натиснеш копчето надолу седалката пада на долу само от задната страна... има ли някаква вероятност това да се орпави.... възможно ли е да е замръзнало и затова да не иска да слиза на долу, или пък имама ли някакъв "план Б" ръчно да може да се смъкне на долу , защото на мен ми е много некомфортно да карам така поради факта че съм висок 2м, ако може за някакви идей как може да стане ще съм ви много благодарен.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Здравей колега аз имах същия проблем но го реших ,погледни тая тема
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67820
    и ако имаш въпроси пиши на лично и ще те светна как да решиш проблема
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  3. #3
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by BlackP View Post
    Здравейте от днес имам един проблем с шофьорската седалка.... значи всички функций работят, но неможе да я свали от предната част на долу.... , като натиснеш копчето надолу седалката пада на долу само от задната страна... има ли някаква вероятност това да се орпави.... възможно ли е да е замръзнало и затова да не иска да слиза на долу, или пък имама ли някакъв "план Б" ръчно да може да се смъкне на долу , защото на мен ми е много некомфортно да карам така поради факта че съм висок 2м, ако може за някакви идей как може да стане ще съм ви много благодарен.
    Благодаря предварително.
    Няма "план Б" за ръчна настройка, а големият бутон има шест посоки, вкл. наклон напред/назад.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #4
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Има колега и план "Б" ама е много голяма играчка сваляне на седалка разглобяване на механизма и така нататък .
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  5. #5
    започва да се пристрастява BlackP's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    gara Elin Pelin
    Age
    38
    Posts
    31

    Default

    ми днес ще се пробвам..... да обърна полюсите... един колега ми писа че така трябва да стане за да се свали до долу... пък ще видим какво ще стане
    Вчера погледнах от долу те са три цилиндара... сега остава да разбера кои кабел е за горе и надалу... сигорно и напред назад ще пиша ако се оправя

  6. #6
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Колега проблема може да ти е от копчето ,и при мен беше там проблема но след разглобяване на копчето и почистване на контактните пластини всичко е ок .Провери дали моторчето е здраво,ако е здраво търси проблема в бутона и най последно в механизма .Надявам се да сам бил полезен .Ако имаш въпроси пиши
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  7. #7
    започва да се пристрастява BlackP's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    gara Elin Pelin
    Age
    38
    Posts
    31

    Default

    много ти благодаря колега туко що отстраних проблема.... проблема беше в замърсяване на тези малки пластинки, но има още един проблем значи всяка една ръчица има по 2 крачета от долу при мен проблема беше, че едно от тези краченце се е счупило и не прави добър контакт, но с малко канаколит проблема се реши и сега съм страшно доволен че си смъкнах седелката и сега с голям кеф отново ще си я покарам

  8. #8
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Супер колега радвам се че си отстранил проблема
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •