Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Навигация за Алфа 156...или моя проект

  1. #16
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Ако качиш и някоя снимка, как изглежда на колата........
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  2. #17
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    Ако качиш и някоя снимка, как изглежда на колата........

    забравил съм...сложих снимки в първия пост "NICE A ..."
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    забравил съм...сложих снимки в първия пост "NICE A ..."
    Ох, кажи модела на GPS-a де?

  4. #19
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    мисля че беше Армада 43 или нещо подобно. Работи с i-Go
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Той колегата спестява доста относно монтажа но като цяло си е приключение и не е плъг-енд плей има доста за преправяне изглаждане и т.н. Иначе е станало много добре колата има вече полу-фейслифт
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Той колегата спестява доста относно монтажа но като цяло си е приключение и не е плъг-енд плей има доста за преправяне изглаждане и т.н. Иначе е станало много добре колата има вече полу-фейслифт
    Тъй като фейслифтовата конзола е една идея по-голяма от нашата, "приключението" се състои в изрязване на две щипки от дясната страна на новия въздуховод . Няма нищо страшно, сложно или драматично....Хората си сменят двигателите

    На всеки, който не му е ясно, какво точно съм правил съм на разположение да му помогна и покажа кое как става (както всъщност помогнах и на теб). Най-големия проблем е да си намерите такава конзола и после навигация, която да запълва максимално отвора. Всичко останало после се състои в малко лепене, развиване на болтчета и тук-таме изрязване на излишни пластмаси. Сега верно, че с копчетата импровизирах но се получи изключително ефектно. Аз държа колата ми да изглежда максимално оригинално и всякакви промени и корекции ги правя така, че крайния резултат да изглежда близък до оригиналния. Освен това, ако махна тази конзола, мога пак да си сложа старата без никой нищо да разбере, защото по самата кола не е променяно нищо.

    Наздраве на всички, , само няма да се плашите !
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Тъй като фейслифтовата конзола е една идея по-голяма от нашата, "приключението" се състои в изрязване на две щипки от дясната страна на новия въздуховод . Няма нищо страшно, сложно или драматично....Хората си сменят двигателите

    На всеки, който не му е ясно, какво точно съм правил съм на разположение да му помогна и покажа кое как става (както всъщност помогнах и на теб). Най-големия проблем е да си намерите такава конзола и после навигация, която да запълва максимално отвора. Всичко останало после се състои в малко лепене, развиване на болтчета и тук-таме изрязване на излишни пластмаси. Сега верно, че с копчетата импровизирах но се получи изключително ефектно. Аз държа колата ми да изглежда максимално оригинално и всякакви промени и корекции ги правя така, че крайния резултат да изглежда близък до оригиналния. Освен това, ако махна тази конзола, мога пак да си сложа старата без никой нищо да разбере, защото по самата кола не е променяно нищо.

    Наздраве на всички, , само няма да се плашите !
    Хубаво е станало, но къде да си сложа инфо център дисплея?
    Имам една такава конзола излишна - на ЛС ако се интересува някой

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Тъй като фейслифтовата конзола е една идея по-голяма от нашата, "приключението" се състои в изрязване на две щипки от дясната страна на новия въздуховод . Няма нищо страшно, сложно или драматично....Хората си сменят двигателите

    На всеки, който не му е ясно, какво точно съм правил съм на разположение да му помогна и покажа кое как става (както всъщност помогнах и на теб). Най-големия проблем е да си намерите такава конзола и после навигация, която да запълва максимално отвора. Всичко останало после се състои в малко лепене, развиване на болтчета и тук-таме изрязване на излишни пластмаси. Сега верно, че с копчетата импровизирах но се получи изключително ефектно. Аз държа колата ми да изглежда максимално оригинално и всякакви промени и корекции ги правя така, че крайния резултат да изглежда близък до оригиналния. Освен това, ако махна тази конзола, мога пак да си сложа старата без никой нищо да разбере, защото по самата кола не е променяно нищо.

    Наздраве на всички, , само няма да се плашите !
    Абе при мен си е приключение най вече заради навигацията след доста усилия добавяне на детайли и китосване и боядисване най накрая е готова и закрепена навигацията и сега следва окабеляване и монтаж.
    Обаче гармина е с един и същ кабел за зареждане и ъпдейти.
    И сега пак филм дали да си сложа само кабел за зареждане или да пускам два кабела ,които да минават през ключ и от ключа да се обръща между зареждане или ъпдейт.
    Ако не се сложи такъв ключ за ъпдейт ще трябва да се извади конзолата и да се разглоби да се се свърже другия кабел
    Сега се чудя и къде да сложа копчето за пускане и спиране на захранването към навигацията дали да е на конзолата с духалките или да е на конзолата с врътките второто май няма да стане.
    Това което е може би единствено като плюс на гармина е е че при подаване на захранване (ако е включено копчето за захранването което идва от запалката и се даде на контакт) навигацията тръгва сама. Също е и при изгасяне на двигателя или прекъсване на захранването навигациата изгасва сама след 30 секунди ако не се спре от самия дисплей на навигациата.
    Колегата явно е случил на навигацияа която да пасне с малко преправяне и с по различно управление.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    навигация и Касетофон комбинацията кърти

  10. #25

    Default

    Благородно ти завиждам! ЕВАЛАТА И МНОГО БЕЗАВАРИЙНИ С НЕЯ!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Suzuki Swift 1.6
    Ford Fiesta 1.8D

  11. #26
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    навигация и Касетофон комбинацията кърти
    .......... в багажника имам оригинален CD Changer ! ...а и темата не е за озвучаване
    Last edited by KirilSol; 10-08-2012 at 21:31.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  12. #27

    Default

    Станало е перфектно!!! Ами добре де колеги, забелязах, че някой 156-ци дето са със старата маска от 98г. имат вътре борд-компютър на барчето, който показва моментен разход на гориво, температура и т.н. ,та въпроса ми е, може ли да се сложи такова барче с компютър на по стара 156-ца примерно 99г. и да сработват всички функции от бордови компютъра?



  13. #28
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Поздравления на автора на темата! Станала е перфектна навигацията, ако имах 156 и аз бих я направил така - много ми допада.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Станало е перфектно!!! Ами добре де колеги, забелязах, че някой 156-ци дето са със старата маска от 98г. имат вътре борд-компютър на барчето, който показва моментен разход на гориво, температура и т.н. ,та въпроса ми е, може ли да се сложи такова барче с компютър на по стара 156-ца примерно 99г. и да сработват всички функции от бордови компютъра?
    сгрешил си няма такова нещо
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #30
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    сгрешил си няма такова нещо
    Колега, а запознат ли си има едни алфи 156 преди фейслифта имат дисплей на оборотомера той не е ли борд компютър и ако не е има ли друг дисплей някаде на тези преди фейса, който ние с фейса можем да монтираме вместо горния (на духалката на стъклото )

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •