Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Навигация за Алфа 156...или моя проект

  1. #1
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default Навигация за Алфа 156...или моя проект

    отдавна мислех да реализирам такъв проект, за да имам "фабрична" навигация в колата. Отначало мислех да си преправям централната конзола за 2-DIN устройство но после се отказах.
    става дума за модела преди фейслифта, на който конзолата за горните въздуховоди изглежда така:

    отпред

    и отгоре







    трябва да си намерите такава конзола от вътрешен фейслифт, тъй като там дисплея е по-голям от пълния фейслифт и има повече място...съответно по-голяма навигация. Намерих такава от колега от форума, поръчах я и ето какво получих:






    същата е по размер с моята, но има дисплей, който на практика не мога да използвам

    цялата конзола се разглобява на две половини съединени с 8 винтчета. Развивате ги и





    това е дисплея на бордовия компютър, който не може да се използва...махате го



    след което се освобождава мнооого място



    екранчето, което остава е с размери 10см на 5см.
    остава да си изберете навигация. първоначално мислех да взема 3.5", но тъй като тя е 4:3 не стоеше добре. Има само един модел на Garmin който е 4.1" формат 16:9 който точно запълва екранчето. Тъй като не го намерих, си взех една 4.3" широкоекранна:




    пробно поставена в екранчето изглеждаше така:




    тъй като на ширина е почти 10см, но на височина е почти 6 см, се наложи да се постави под лек наклон за да се събере целия екран. Наклона е много малък от горната част е на 1.5см и цялото екранче стои като в дълбочина на конзолата...много ефектно.
    Направих си една преходна пластмасова планка, която залепих за оригиналната конзола:




    след това монтирах навигацията за тази преходна планка и пасна перфектно. Тъй като на моята навигация бутоните за управление са отгоре (основните за пускане и меню, иначе всичко друго е с touch control) се наложи да импровизирам и си направих две малки бутончета на горната част на навигацията. (не ми се искаше да я разглабям и да и изнеса бутоните някъде на по-скрито място, но мисля че така стана добре с иноксовите копченца)




    сглобих всичко и ето го крайния резултат:




    прекарах кабелите за захранване и USB по същия начин както бяха за оригиналния компютър и сега остава да я монтирам на колата.

    ето и снимки на финала....














    Last edited by KirilSol; 04-12-2011 at 19:13.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Колега от мен едно огромно браво и аз искам така да си направя на моята,но още не съм събрал смелост да бърникам не ми е силна черта жичкаджийството .
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  3. #3
    Запален алфист kongogo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    162

    Default

    Евалата колега

  4. #4
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    евала колега Станала е 1000 пъти по добра от оригиналата на 156 , която по мое мнение не става за нищо .
    Така каот гледам ми възникват следните въпросчета :
    1.Как ще я захранваш в с ток от запалката ли тегли кабел ?
    2.Как ще се вади картата с памет за да се ъпдейтват картите ?
    3.И как ги намери тия копченца и какво представляват за да не разглобяваш навигацията ?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  5. #5
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Поздравления, много добре се е получило.
    Ще го обмислим занапред........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #6
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    Браво !!! Получило се е идеално , наистина отвора е по-голям от пълния фейс
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  7. #7
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    1.Как ще я захранваш в с ток от запалката ли тегли кабел ?
    Прекарах отделен кабел за заханването 12V
    2.Как ще се вади картата с памет за да се ъпдейтват картите ?
    Кабела за USB също ми е изведен за ъпдейти.
    3.И как ги намери тия копченца и какво представляват за да не разглобяваш навигацията ?
    ами сам си ги направих , намират се точно над оригиналните и просто ги натискат
    Last edited by KirilSol; 10-10-2011 at 09:15.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    И на мен от доста време ми се върти подобна идея в главата. Купих си ОБД + Блутут, мисля освем навигация да ми вади и цялата телеметрия на мотора. Проблем ще е устройстото - най-вероятно някое китайче 4,3 инча китайче с блутуут и андроид + torque(софтуер за андроид) Другия вариант е устройство с уиндоус мобайл, ама са доста парички. За Win. CE не мога да намеря софтуер за връзка с ОБД
    ПП. Рутни си устройството и ще можеш да му ползваш всичките функции.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  9. #9
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Искам да видя снимки и когато е монтирано в колата, но вярвам ,че ще е супер.

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    И на мен от доста време ми се върти подобна идея в главата. Купих си ОБД + Блутут, мисля освем навигация да ми вади и цялата телеметрия на мотора. Проблем ще е устройстото - най-вероятно някое китайче 4,3 инча китайче с блутуут и андроид + torque(софтуер за андроид) Другия вариант е устройство с уиндоус мобайл, ама са доста парички. За Win. CE не мога да намеря софтуер за връзка с ОБД
    ПП. Рутни си устройството и ще можеш да му ползваш всичките функции.
    Torque работи по спецификации с автомобили произведени след 2001ва. На практика също не можах да го накарам да извади данни от моята , която е 1998г.
    Лично съм пращал мейли на човека , който прави FES и другия , който прави AlfaOBD - и 2мата не казаха кога ще има версии за android.
    Windows mobile у-ва има и за под 200лв ...

  10. #10

    Default

    Чудесно произведение.Браво и евала на колегата...идеално е станало.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Младши алфист bobiatanasov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    русе
    Posts
    25

    Default

    Прекрасно е сатанало ! Браво за търпението и изработката !
    AR 33 1.4 8V - бивша
    AR 156 2.0 TS. SW

  12. #12

    Default

    Колега евала!! Много добре се е получило! Това е другата навигация която ме кефи много http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47088 Едно голямо евала на всички интусиасти!
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  13. #13
    Младши алфист GriVos's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Браво колега, много як ти е проекта.

  14. #14
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Браво бе Пич.... Евала за проекта и изпълнението......

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Браво и от мен!
    Коя е навигацията (модел)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •