Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Не пали колата, съвет...

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Вече почна и студена да не пали всеки път. Стартера върти здраво, но не пали. Понякога вдига до 500 оборота, а понякога въобще не ги мърда оборотите. Пак няма грешки. Преди няколко дни паля колата, отивам до едно място на 2-3км. След 2 часа(студена) качвам се - запали от 20тия път. Карам пак 2-3км спирам, 1 час след това запали от 50тия път. Направо някаква аномалия с тази кола - няма никаква логика. Дюзите откъм обратна нафта са супер, с 3 регулатора пробвам - същата работа. ГНП-то ми на празен ход прави над 1000 бара налягане при 4200-4300 оборота. Акумулатора е на 1 година 95ампер/ч, налягане откъм резервоара около 3бара.

    За предния ми пост, затова че не пали на бутане, може би незапали защото бяхме 2ма човека само и неможа да набере достатъчно инерция.
    И от известно време ми мига лампата за подгрева, но пак не всеки път, а само понякога...
    Dob4i това със лампата за подгрева ти съобщава за изгорели една или повече свещи. Не е толкова страшно защото указва влияние обикновено попд о градуса. Има и друга възможност- според мен по малко вероятна - да има повреда в електрониката управляваща подгрева. Предположение ако опитваш 20 пъти да запалиш а тя само върти на стартер без да се опита да запали насочи се към имобилайзер. Ако обаче прави опит да запали а не пали не е от него.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #17

    Default

    Моята лампа за подгрева свети от една година и все отлагам ремонта ,но си пали без проблем.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моята лампа за подгрева свети от една година и все отлагам ремонта ,но си пали без проблем.
    Без една свещ няма проблем, обаче ако са повече или всичките сигурно ще пали доста трудно
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И с 5 изгорели при тези температури трябва да пали без проблем.Моят съвет е да си провериш ЕГР-а,ако не е затапен да го затапиш и пак да пробваш,имал съм такъв случай,само че със Стило 1.9. Клатенето на оборотите също може да идва от ЕГР-а

    П.С.Още един съвет,като я закачиш на компа,ако го имаш като параметър в диагностиката,проследи напрежението на кондензаторите на дюзите,при теб са 2 и като дадеш на контакт,трябва да заковават 70-80 волта,след това като въртиш трябва да го да го държат постоянно,ако не е така,си за ремонт на ЕКУ-то.
    Last edited by Mury; 03-11-2011 at 10:49.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Колата ми била готова, утре ще ходя да я вземам и ще видим какво става. Общо взето не разбрах точно какъв е бил проблема, но нещо от сорта, че не й стигала нафтата на моменти, защото на някакъв датчик буксата не правела добър контакт, и дефакто лъжел еку-то, че колата няма нафта или нещо такова. Утре ще обесня по-точно и дали се е оправила.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И накрая какво се оказа,че ми е интересно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Да не казвам голяма дума, ама май се оказа от датчика за налягане в рейла(и то само с почистване на буксата). На контакт показваше 100-200-250бара всеки път различно. След почистване на буксата засега колата държи точните обороти без да ги мени и засега пали всеки път. Както и стабилизирва налягането в рейла на 300бара. Преди и таргет-а се вдигаше от време на време на 330-350. Ще споделя до месец, като разбера със сигурност дали е било от тази простотия или ще продължи да ми трови нервите...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •