Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Не пали колата, съвет...

  1. #1
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default Не пали колата, съвет...

    Предисторията....Всичко започна преди 2 месеца, въртя ключа колата припалва, оборотомера стига до към 500 оборота и изгасва.Въртя втори път пали...Преди месец същата история... Онзи ден 3 пъти подред го направи това и запали. Вчера диагностика при Вихрен - колата няма проблеми, само малко играе наляганете и оборотите. Едната ми дюза връща много повече гориво от колкото трябва и другата седмица се разбрахме да я сменим и евентуално да се оправи проблема с малко по-трудното палене и оборотите. Днес преди малко запалих колата отидох до едно място и я изгасих. Час по-късно качвам се в колата пак не пали 1,2,3...20 пъти няма и няма.Температурата беше около 70градуса, изчаках я да изстине до под 50 и пак нищо...
    Диагностика ще й направя утре на място, но най-вероятно няма да има никакви грешки(предните пъти нямаше пък и не е свети дюзата...).
    Този проблем го прави избирателно само и единствено при палене, колата не гасне в движение... Мисля си дали е възможно от някой главен бушон или реле да е проблемно или може би машинката за гасенето на двг(незнам наименованието)Преди година гаснеше в движение и накрая изгърмя екуто, невярвам този път пак да е еку. Бих я задърпал до сервиза утре, но съм на работа до обед, а те до обед работят, така че ще остане за другата седмица евентуално. Приемам всякакви съвети, какво да проверя и да опитам, защото си мисля, че този път няма да е нещо сериозно...
    Last edited by Dob4i; 08-10-2011 at 00:28.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  2. #2
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Малко развитие има днес. Закачих я към лаптопа, грешки никакви, въртя и хоп запали. Забравих да спомена в предното мнение, че винаги когато не е запалвала е било в диапазона 55-80градуса. Като е студена пали, като е загряла на 85-90градуса също... Възможно ли е датчика на коляновия вал да се ебава и не би ли трябвало да запише някаква грешка ?!? За първо време ще сменя проблемната дюза така и така е заминала...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Би трябвало да светва дюзата, ако е от датчика.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Да не е от гривната на имобилайзера. Обикновено тези симптоми са от там, един път пали друг не - избирателно когато си поиска. Провери гривната на контакния пакет - леко я забърши и ако кабела е затиснат с други опитай да го извадиш и освободиш(доколкото е възожно). По принцип записва грешка ако е имобилайзера но понякога не го прави.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Малко развитие има днес. Закачих я към лаптопа, грешки никакви, въртя и хоп запали. Забравих да спомена в предното мнение, че винаги когато не е запалвала е било в диапазона 55-80градуса. Като е студена пали, като е загряла на 85-90градуса също... Възможно ли е датчика на коляновия вал да се ебава и не би ли трябвало да запише някаква грешка ?!? За първо време ще сменя проблемната дюза така и така е заминала...
    Абсолютно същия проблем го имам още откакто съм я взел моята кола - пали чак от третия път и то само, когато е в този диапазон на температурата, като в началото на запалването пречуква като, че ли вариатор и за 2-3 секунди се опитва да загасне, след това си работи двигателя без никакъв проблем. При напълно топла и напълно студена също няма никакъв проблем със запалването - всеки дига рамене като му ти описвам тези симптоми.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Ако е от имобилайзера според мен ще свети ключа на който пише code и би следвало колегата вече да го е забелязъл ...

    Аз имам някаква идея за температурен датчик. Честно казано говоря на изуст, но що не вземеш да им погледнеш показанията. Ако е изменил параметрите като нищо може да бърка еку-то и от това колата ти да гасне.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #7
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Не свети никаква грешка, нито за имобилайзера нито за нищо. След доста тестове вече съм абсолютно сигурен, че колата когато е студена или напълно загряла пали всеки път. В диапазона 60-80 прави мизериите, но пак не всеки път... Ще проверим и температурния датчик, както и ще сменя дюзата, евентуално тази седмица. Някой има ли понятие на какви проценти трябва да работи регулатора ? С единия ми регулатор работи на 11-12%, с другия 16-17% и никаква разлика. Като открием проблема ще споделя. Приемам всякакви други съвети, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    при мен беше така няколко месеца, докато не ме остави на пътя. помпа в багажника изгоряла, спуках я от въртене, стартера ме намрази накрая сигурно

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Проблема идва от проблеми във високото налягане - дюзи, помпи регулатори - при леко износване паленето може да се коригира и софтуерно, но е препоръчително да се оправят износените елементи защото рано или късно ще дефектират тотално

    Колега оправи си дюзите първо и тогава сподели какво става
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    колега,провери лостовата система на дросела,вьзможно е лостчето да засяда,аз имах този проблем.смазва се и толкова с проблема.

  11. #11
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Онзи ден, сменихме проблемната дюза - мотора започна по-добре да работи, но пак не както трябва. Пак мени обороти и налягане. След изфорсиране и пускане на газта на празен ход налягането пада на 280-285 бара и след това го вдига до 300-310 и след това в зависимост от кефа й на колата или ги стабилизира на 300, или почва да ги мени 300-350... Сложих 3ти регулатор- пак същата работа. Почвам да си мисля за гнп... И пак ще спомена, че на момети заработва на точно 300 бара налягане и не го мърда грам(единия път 20 мин стоях в колата и гледах дали ще мръдне налягането - но не мръдна)
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  12. #12

    Default

    Според това което съм чел.... виждам, че колата ти прави мизерия на топло и чак когато изстине запалва, това ме кара да си мисля, че имаш проблем с датчика на КВ. Следващият път когато не иска да запали, виж дали стрелката на оборотомера се опитва да мърда когато въртиш. Ако стартер, акумулатор...... са читави, трябва поне до 200об/м да повдигне стрелката. Ако стрелката не мърда, най вероятно в заминал датчика.
    Ако пък проблема идва от ниско налягане то тогава на бутане ще пали.

  13. #13
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Като не пали вдига до към 500оборота и гасне. Пробвах бутане пак не запали. Грешки никакви.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Като не пали вдига до към 500оборота и гасне. Пробвах бутане пак не запали. Грешки никакви.
    Това е защото си запалва. Когато напълно спре да дава признаци на запалване само върти на стартер, тогава вдига ли оборотомера.

  15. #15
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Вече почна и студена да не пали всеки път. Стартера върти здраво, но не пали. Понякога вдига до 500 оборота, а понякога въобще не ги мърда оборотите. Пак няма грешки. Преди няколко дни паля колата, отивам до едно място на 2-3км. След 2 часа(студена) качвам се - запали от 20тия път. Карам пак 2-3км спирам, 1 час след това запали от 50тия път. Направо някаква аномалия с тази кола - няма никаква логика. Дюзите откъм обратна нафта са супер, с 3 регулатора пробвам - същата работа. ГНП-то ми на празен ход прави над 1000 бара налягане при 4200-4300 оборота. Акумулатора е на 1 година 95ампер/ч, налягане откъм резервоара около 3бара.

    За предния ми пост, затова че не пали на бутане, може би незапали защото бяхме 2ма човека само и неможа да набере достатъчно инерция.
    И от известно време ми мига лампата за подгрева, но пак не всеки път, а само понякога...
    Last edited by Dob4i; 28-10-2011 at 22:57.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •