Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Мърда ми скоростния лост, като подам газ

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Мърда ми скоростния лост, като подам газ

    Имам някакъв проблем, който сега го забелязах - когато съм в движение на 5-та и подам газ, ми мърда скоростния лост. Горе долу е половин сантиметър хода, ако не и повече. До сега не бях се заглеждал, ама оня ден се загледах и като подам газ и той си мърда. Не си спомням на бензинката да съм имал такова нещо. Така като се замислих, тампон ще да е, ама кой? Според мен логично би било да е този на моста към "лапата" на скоростната кутия, защото той противодейства на завъртащия момент, но все пак е добра да чуя мнението на разбиращите и патилите.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #2

    Default

    Аз от както съм я купил,си го има това помръдване,замислял съм се много пъти от къде може да е,но не съм се занимавал конкретно....сменил съм всички тампони,явно е другаде причината.......ще ми е интересно да разбера на какво се дължи все пак.
    ...то и на 3-та и 4-та ,пак се усеща....но по-леко...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Ми ако не е от тампони възможно ли да е от демпфера???
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4

    Default

    Нема да е само на 5 и на 3 ще да го имате и на 4...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5

    Default

    И на спарка, и на 2.5 ми е така, за дизел не мога да кажа....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    ... на моята Алфа, и на Рено е така (пробвано на 19-ки, Мегани, Лагуни), и на Пежо е така (405, 406, 306 и 307), и на Пасат Б5 е така... аз бих се притеснявал, ако лоста е дърво и не помръдва... колега, кво си се шашнал?
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  7. #7
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колеги, при мен също е така!
    Alfa 166jtd,1999

  8. #8

    Default

    Ама това си е нормално
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Като подадеш газ на място и двигателя мърда - нормално е и ск. лост на скорост да мърда .
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    При дизела лоста е вързан към скоростите с жило и не мърда ни най малко.За бензинките не знам какво е захващането.По принцип не трябва да мърда независимо каква кола е.Това навеж
    да за проблем в тампоните.

  11. #11
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе и аз си мисля, че това не е нормално, или ако е нормално, то трябва да бъде почти незабележимо и затова съм пуснал темата.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    При дизела лоста е вързан към скоростите с жило и не мърда ни най малко.За бензинките не знам какво е захващането.По принцип не трябва да мърда независимо каква кола е.Това навеж
    да за проблем в тампоните.
    Едно жило за да превключва стегнато и късо няма много свободен ход, в случая играе ролята на "мека" щанга която си предава вибрации и движение .
    От там ако е омекнал задния тампон на ск. кутия има и по голям ход "щангата " респективно лоста.
    Или има големи луфтове във кутията ма тогава ...
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  13. #13

    Default

    Направете си следния тест - вдигате предните гуми, някой влиза в колата, включва на пета, дава газ и отпуска газта - вие си държите ръката на мястото където жилата се закачат за кутията - ще усетите въпросното "движение"......е - не е голям хода, но все пак го има......и се предава по жилата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Направете си следния тест - вдигате предните гуми, някой влиза в колата, включва на пета, дава газ и отпуска газта - вие си държите ръката на мястото където жилата се закачат за кутията - ще усетите въпросното "движение"......е - не е голям хода, но все пак го има......и се предава по жилата......
    Ами от това излиза че има проблем в тампоните на мотора.Доста сериозно трябва да се мърда мотора за да увлича и скоростния лост.

  15. #15

    Default

    И аз винаги съм мислил, че е нормално...поне един ще каже ли, че лоста му не помръдва?
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •