Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с задните колела

  1. #1

    Default Проблем с задните колела

    здравей те колеги. имам проблем с задните колелета на мойта 166-ца много се разкрачи и незнам какво да правя.ако някой може да ме посъветва нещо ще съм му благодаренсмених амортисьорите същата работа
    Last edited by ivo88; 17-08-2011 at 21:25.

  2. #2
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    От тампоните на шенкелите е. Унибал им викат. http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  3. #3

    Default

    Има теми за това.Няколко страници в раздел 166,не е трудно опитай.Успех


    Унибал е тампона на носача към моста
    Last edited by Linkestis; 17-08-2011 at 23:04.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    През май смених въпросните тампони,благодарности на колегите Милен,Николай(ферарист) и всички останали от сервиза в Стара Загора.При мен освен че беше разкрачена се появи и такова скърцане че чак ми се обаждаха по телефона да ме питат какво става с колата ми но момчетата ликвидираха проблема за два три часа.А иначе стойката се промени веднага след като я свалиха от подемника.

  5. #5

    Default

    а колко пари струват въпросните тампони?тука в Търново ги няма никаде. казват ми трябва цял носач.

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Потърсете във форума за "скърцащи втулки от мерцедес".
    Има няколко модела на пазара.

  7. #7
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    AXM-AUTO.COM -можеш да си ги поръчаш, на втория пост колегата ти е дал линк.

  8. #8

    Default

    ivo88 въпросните тампони нямат нищо общо с носача!Това е тампон на шенкела,а не на носача!!!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9

    Default

    ами носача към моста с тампон ли е?и ако е какъв е

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ivo88 View Post
    ами носача към моста с тампон ли е?и ако е какъв е
    Точно там е наречения унибал.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11

    Smile

    благодаря ти колега

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    През май смених въпросните тампони,благодарности на колегите Милен,Николай(ферарист) и всички останали от сервиза в Стара Загора.При мен освен че беше разкрачена се появи и такова скърцане че чак ми се обаждаха по телефона да ме питат какво става с колата ми но момчетата ликвидираха проблема за два три часа.А иначе стойката се промени веднага след като я свалиха от подемника.
    колега даи някъкъв контак на този сервиз,адрес телефон. благодаряти предварително

  13. #13

    Default

    Не е лошо първо да се оправи заглавието на темата, от гледна точка на правописа.
    Този унибал, дето го мотолевите в темата всъщност е една особена втулка образувана от два концентрични метални цилиндъра, влизащи един в друг с гума между тях.
    Когато се износи гумената маса между тях единия цилиндър опира в другия и започва да стърже - тогава увисват и колелетата, но колелетата могат да увисват и от луфтове на други детайли по задното окачване. Например този унибал се набива в отворите оставени в задния мост, но между него и моста има друг тампон.
    Опичайте си акъла къде да ходите за диагностика и ремонт на задното окачване, защото трябва да се вложи разум и съвест у майсторите, а пък напоследък това е рядкост при тях.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •