Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Имам 6-та скорост! (1.8 ТS)

  1. #1
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default Имам 6-та скорост! (1.8 ТS)

    Колеги, помощ!Както знаете отваряне на скоростна кутия не е шега ралта и преди на налазя Венци искам да споделя тук.В 50% от случаите, когато искам да включа задна, лоста влиза , ама влиза стабилно както си трябва, и аз сигурен, че съм на задна пускам съединителя и газ!...и колата не мърда (или по-лошо, тръгва напред, оня ден подпрях един CLS по нанадолнище).Чудното е, че лоста влиза добре като на задна, но явно е някъде между 4-та и задна и като пусна съединителя все едно съм изключил от скорост!Някакви идеи?
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    .....по скоро включваш на 4-та предавка, нещо ти куца лостовата с/ма
    Иначе да откриеш 6-та предавка на петстепена ск. кутия е нещо интересно!!!...де да можех и аз)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3

    Default

    Виж когато си включил на задна и когато си мислиш, че си включил дали е на едно и същото положение механизма на самата скоростна кутия. Ако при двете положение всичко е на едно и също място, проблема би следвало да е в скоростите, ако не, имаш проблем между скоростният лост и скоростите.

  4. #4

    Default

    Провери пластмасата дали е наред

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Колеги, помощ!Както знаете отваряне на скоростна кутия не е шега ралта и преди на налазя Венци искам да споделя тук.В 50% от случаите, когато искам да включа задна, лоста влиза , ама влиза стабилно както си трябва, и аз сигурен, че съм на задна пускам съединителя и газ!...и колата не мърда (или по-лошо, тръгва напред, оня ден подпрях един CLS по нанадолнище).Чудното е, че лоста влиза добре като на задна, но явно е някъде между 4-та и задна и като пусна съединителя все едно съм изключил от скорост!Някакви идеи?
    Вдигни си предната гума, и направи същото и ще видиш че проблема е другаде......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Ами и моята има едно такова положение където уж влиза в задната и не е влезнала, така ми тръгна и я намерих 30 метра минала през едни стъпала и се блъснала в един бордюр, и от тогава винаги ръчната и внимавам
    156 1.8 TS

  7. #7
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    Ами и моята има едно такова положение където уж влиза в задната и не е влезнала, така ми тръгна и я намерих 30 метра минала през едни стъпала и се блъснала в един бордюр, и от тогава винаги ръчната и внимавам
    Като гледам къде живееш, слагай и камък за подпорка
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #8
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    .....по скоро включваш на 4-та предавка
    Не е 4-та колега, нали споменах - като пусна съединителя все едно съм изключил от скорост...някъде между 4-та и задна влиза да го еб@
    Ферарист, какво имаш предвид?Ако е за тръгването напред - бях на много стръмен път, не че самата кола е дръпнала напред...
    Last edited by StanG; 01-10-2011 at 19:25.
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  9. #9
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    До колкото знам при нашите коли лоста е свързан с кутията посредством жила. Вероятно Фераристът има предвид нещо по тази система. Иначе и аз си мечтая за 6 степенна скоростна кутия. Дано ме огрее скоро !

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Не е 4-та колега, нали споменах - като пусна съединителя все едно съм изключил от скорост...някъде между 4-та и задна влиза да го еб@
    Ферарист, какво имаш предвид?Ако е за тръгването напред - бях на много стръмен път, не че самата кола е дръпнала напред...
    ....))..а...втора свободна, а не 6-та!....Ферариста и той те хлъзга)
    п.п. първият ми пост е шега...не го ли разбра, но има истина в него.....в приводите за превключване Е!....вътре в скоростната кутия не Е!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Kaто си мислиш, че си включил задна, отзаде светват ли светлините за задна скорост ?

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ....))..а...втора свободна, а не 6-та!....Ферариста и той те хлъзга)
    Не го лъзгам бре, да си вдигне предницата, да изрени от първа до пета като му се върти гумата във въздуха, и да се опита да включи шеста да видим как ще стане.....няма как да има шеста, не и на практика, не че на теория не може да се сложи.....ма на 1.8, на тва преправяне и прочее не виждам кой ще е тоя дето ще е изсипал тия пари да го прави това......
    Просто има някакъв проблем или нещо с жилата и механизма....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Естествено, че се шегувам за 6-тата бре! За светлините не съм обърнал внимание, ще проверя...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Бе нали се викате че раждат, и раждат, мое па некоя да е родила шеста скорост
    То кола с душа се пак
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    пробвай да включваш задна без да натискаш спирачката.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •