Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65

Thread: Въпрос относно подмяна на турбо - алфа ромео 147 JTD 115к.с.

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Колега, гарнитурата се сменя като само се разскача колектора, няма нужда да се сваля всичко!

    На алфа да, но не и на фиат. Има една тръба метална която е пред щита на колектора тя отвежда антифриз до масления филтър (незнам защо), и без да се махне тя и антифриза немое отвиеш никога колекторите.

    Имам един въпрос понеже знам , че алфи дизели много се правят - възможно ли е по голямо турбо с уестгейт (без геометрия) да се монтира на колата без да се променя горивото ?

    днес отидох при майстор (съвсен непознат) и веднага ми скочи с оферта за 600 лева, имал същото турбо и моето било разбито тотално (отидох просто ей така, да видя колко разбират "майсторите")

    От форуми се научават повече работи от колкото от майстори .
    Поздрави!

  2. #62
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by jimi69 View Post
    На алфа да, но не и на фиат. Има една тръба метална която е пред щита на колектора тя отвежда антифриз до масления филтър (незнам защо), и без да се махне тя и антифриза немое отвиеш никога колекторите.

    Поздрави!
    Само е разскачаш без да е махаш и ще стане, но ако много ти пречи е махни само нея.
    Развиват се гайките на колектора, издърпва се на вън колкото може и се сменя гарнитурата....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #63
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by jimi69 View Post
    На алфа да, но не и на фиат. Има една тръба метална която е пред щита на колектора тя отвежда антифриз до масления филтър (незнам защо), и без да се махне тя и антифриза немое отвиеш никога колекторите.

    Имам един въпрос понеже знам , че алфи дизели много се правят - възможно ли е по голямо турбо с уестгейт (без геометрия) да се монтира на колата без да се променя горивото ?

    днес отидох при майстор (съвсен непознат) и веднага ми скочи с оферта за 600 лева, имал същото турбо и моето било разбито тотално (отидох просто ей така, да видя колко разбират "майсторите")

    От форуми се научават повече работи от колкото от майстори .
    Поздрави!
    Питай Бобо, той е в час и с турбото и с евентуални промени в софтуера при смяна с друг модел
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #64

    Default

    А имате ли си на представа от къде мога да взема заводската гарнитура за ФИАТ (тая на колектора)
    И дали е добра идея да се маже с тия кремчета дето ги слагат там да уплатняват ?

  5. #65

    Default

    14 кинта гарнитура от ламаринка двойна
    смени се и спря да стърже

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •