Results 1 to 15 of 54

Thread: Какво трябва да е налягането на маслото?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    ...
    Last edited by badmadafaka; 14-02-2012 at 10:23.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Какво трябва да е налягането на маслото в двигателя (бензинов, но ако има разлика, кажете и за дизелите как е) и в какви граници трябва да се мени (топла/студена, ниски, високи обороти) за да е "здравословно" за двигателя..?

    Също така как се разбира, че маслото си е изгубило качествата - ясно, че налягането му пада, но колко да падне и в какви режими, за да е ясно, че вече не става?


    При мен наблюдавам следното на чисто ново масло: загрял мотор на празен ход уреда показва между 2.0 и 2.5 бара някъде, при форсаж със задържане почти до прекъсвач (но без да удари прекъсвача), стрелката подминава 5 бара (това е макса на уреда) като движението и е мигновенно като стрелката на оборотомера. Това какво говори за маслото - става или не става..? Въпроса е провокиран от факта, че за първи път "изневерих" на "селения рейсинг" и искам да разбера дали това дето съм сипал е ОК, но и като цяло мисля, че отговорите на първите два въпроса са интересни за доста хора
    Перфектен си мама. На студено, на празен ход трее си около 4 бара . На зверски загрято масло мое и на 1,5 да идеш на празен ход .
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Добре де, може ли да направим нещо такова с помощта на тези, които знаят:

    на студено на празен ход: от ХХ до ХХ бара
    на студено 4К оборота: от ХХ до ХХ бара
    загрял мотор на празен ход: от 1.5 до ХХ бара
    загрял мотор 4К оборота: от ХХ до ХХ бара
    загрял мотор над 6К оборота: от ХХ бара


    Това да са перфектните граници, под които ако падне или маслото е боклук и/или е за смяна. Предполагам, че нагоре, колкото повече, толкова по-добре и по-важни са минималните стойности, или..?
    Ааааааааа и нагоре не е много хубаво да е Имай предвид че вградените уреди на 155/164 за доста инертни и в повечето случай не отчитат коректно. Слагат жигулови датчици и т.н., повечето оргинални тотално не отчитат и т.н. Демек се получава че коментираме показания които масовия редови ТС потребител няма как да види ако не си сложи подходящ уред на подходящо място, а такива се броят може би на пръстите на двете ми ръце.
    Last edited by thecleaner; 25-09-2011 at 18:45.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    За Алфата не знам обаче на Сиерата и бях закачил манометър директно на магистралата без ел. датчик до 6 атм.
    - студена 4 атм. на празен ход
    - при 5000 оборота 5 атм.
    - при загрял ДВГ 2,5 атм. на празен ход
    - при 5000 оборота 4,5 атм.
    Колата беше на около 300000 км. + -

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #5

    Default

    Я кажете за дизелите как стои въпроса?
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    все си мисля че налягането е прекалено ниско когато..... хм, ами светне лампата за ниско налягане на маслото. тогава не е добре работата
    иначе thecleaner е казал стойностите, те важат за всички коли.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •