Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Въпрос за скоростна кутия за 145 QV

  1. #16
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Опаааааа някои друг да ти отговори колко съм счупил че мен ме е срам.
    Добре срам те е да кажеш колко си счупил,а кажи колко си направил от това не трябва да те е срам!!!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    5 e счупил и 0 е направил муахахахха
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Бацета, не се карайте, ми намерете на човека кутия

    пп: мисля че става и от фиат купе
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Добре срам те е да кажеш колко си счупил,а кажи колко си направил от това не трябва да те е срам!!!
    Аз пък така ще те попитам за конкретния човек, колко струва труда по една скоростна кутия? Ако са изкъртени синхронизаторите колко ще излезе като части и ако има някои лагер посинел( а има един много приятен като цена) колко ще стане тотала. Семеринга на първичния вал да речем че е за смяна и ако ми ги изкараш по-малко от 150лв. колкото струва скоростна кутия втора употреба за 1,6 да кажем, ще ти ги пращам по еконт да ги ремонтираш.

    п.п и тва да речем че дифа е в перфектно състояние


    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Бацета, не се карайте, ми намерете на човека кутия

    пп: мисля че става и от фиат купе
    От 2,0 16купе е перфектната кутия за QV ма са и тука ще ме подгонят коУегите. Става с преправяне малко ма не помня ко беше Става и от Дедра 1,8 ако щеш там е bolt on Там идат малко по-дълги скоростите но става.
    Last edited by thecleaner; 26-09-2011 at 00:26.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    хахахаха добър коефицент както и да е ся .. Gosheto хихихи колега трябваше да кажа поне 3ма .... не искам да има обидени аз при толкова съм ходил сигурно има и още доста ти ли си човека с интегралето (червеното и жълтото) ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  6. #21

    Default

    Аз съм на 4 строшени кутии. Просто на ТС е слаба кутията (в мойте ръце). 1 се разглоби за да се направи ма тя нямаше здрав детайл вътре.

    За това пропоръчвам колегата да си купи други скорости и тея да си ги пази за части.

    От фиат купе стават скоростите НО трябва да се смени камбаната на кутията което значи да се отваря.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Към другия колега .. Ми колега не помня точно но по спецификация беше абсолутно същото като тутелата без някакви разлика .. Ами значи скоростите влизат просто влизат тегаво със запъване.. От 1-ва на задна и обратно понякога се чува едно грозно хъркане когато превключвам. Няма ли как да сменя някой части вътре и да стане "като нова"
    колега, съветвам те първо да си погледнеш жилата на лоста преди да купуваш нова кутия. често проблема с "тежкия лост" е там. също виж и пластмасите под лоста.
    тутелата не я коментирам изобщо, тя по спецификации изобщо не отговаря за тия скорости.
    точка

  8. #23
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    [QUOTE=thecleaner;942424]Аз пък така ще те попитам за конкретния човек, колко струва труда по една скоростна кутия? Ако са изкъртени синхронизаторите колко ще излезе като части и ако има някои лагер посинел( а има един много приятен като цена) колко ще стане тотала. Семеринга на първичния вал да речем че е за смяна и ако ми ги изкараш по-малко от 150лв. колкото струва скоростна кутия втора употреба за 1,6 да кажем, ще ти ги пращам по еконт да ги ремонтираш.

    п.п и тва да речем че дифа е в перфектно състояние

    А я ми кажи ти сега колко ще излезе прословутата ск.кутия от 1.6 втора употреба+труда за монтаж+следващо сваляне(защото туку виж и тя имала проблем)+отстраняване на проблема и пак монтаж.........
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  9. #24
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    както каза точно колегата kolev проблема ми е "тежкия лост" смъсъл едно леко запъване преди да влезе значи може и от жила да е това нещо .. Дано наистина да се окаже толкова лесно то е ясно че като я сръчкам със сила си влиза бързо ама що да е така ..

    Тоше няма кво да спорите то е ясно ,че сега ако отида в 1-вата морга и ми кажат перфектна е .. и я взема варианта да е като моята и по зле дори е много голям
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  10. #25

    Default

    От жилата едва ли ще е точно при куве преди фейслифта... Просто то е без жила...
    Иначе не е невъзможно проблема ти да идва от механизма за смяна на предавките, но според мен е малко по-малко вероятно, отколкото ако беше с жила

  11. #26
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Нз колега сигурно си прав аз не разбирам затова се допитвам до вас .. Благодаря за отговора . Значи одеве колата на изгасен мотор .. Скоростите влизат просто повече от перфектно .. на запален си запъват малко това е .. на изгасен мотор направо с 1 пръст си ги вклучвам
    Last edited by tqnbtb; 26-09-2011 at 20:37.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  12. #27

    Default

    А съединителя в какво състояние ти е..?

  13. #28
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    възможно ли е да се е прецакал за 25 хил км ? Някво турско валео тогава ме излъгаха май от хитауто мисля .. поне по думите на майстора макар че не му вярвах .. За 25К км се е втвърдил повече от очакваното .. не буксува но сякаш лека по лека почва да си заминава притискателя .. Колега пак ме притесни възможно ли е съеденител да е
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  14. #29
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Lightbulb

    Кутия може да намериш и от 155 2.0 16v , кутията е изцяло 1:1 (скорости и диф)

    От 156 2.0 ТС пак става, обаче има маалка разлика при диф-а. Ако не ме лъжи паметта, просто скоростите ще ти идват една идея по-къси.

    Ако диф-а ти е здрав (както и лагерите му) , тогава проблема ти е става много лесен за решаване. кутиите от ТС са много подобни като скорости и главната разлика е в ДИФ-а.

    Моя съвет първо намери си подходяща кутия! На теб ти трябва от: 146 TI , QV или 155 SUPER. Ако намериш такава взимай я и не се замисляй.

    В случай, че не намериш и ти е спешно оглеждай се за 156 2.0 от тези преди Selespeed-a (макар, ако не се лъжа ДИФ-а им вътре е същия). Макар и да има разлика с твоето QV, тя е най-близка. Или както някой колеги казаха от Фиат Купе (обаче, камбаната е различна, както и това, че на ФИАТ скоростите им са една идея по-дълги).

    И все пак, може да погледнете в кутията ти какъв и е проблема, но за тази работа ти трябва чийтъв майстор. Като знаеш какъв ти е проблема, вече по може да се ориентираш какво да взимаш или да купуваш.

    Поздрави и успех в търсенето!

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  15. #30
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Дам, подкрепям. Имай предвид само че механизма на превключване може да е различен - старите qv-та и 155 са с щанги, новите са с жила.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •