Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Въпрос за скоростна кутия за 145 QV

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Въпрос за скоростна кутия за 145 QV

    Интересува ме какви други кутий ще паснат на моя мотор (96 година) щото като моята мн трудно се намира или ако намеря ще ми излезе златна от 1.6 става ли ? 1.8 ? Искам да са максимално близки до моята и има ли зн коя година е колата .. Още 1 въпрос имам Значи моята я мъча налях и масло за 55 лв статоил 75в90 гледах най скъпото да зема казаха ми ,че е 1 поколение по добро от тутелата.. И нищо не се оправи ..Има ли някакъв начин и какво трябва да сменя (като части) на моята за да почнат да си влизат като в масло скоростите.. Нещо като основен ремонт да и направя дали ще стане като преди ? Сега и шифтинга ми е мн зле при екстремно каране скоростите си влизат просто запъват точно преди да влезе и това ме бави доста преди ми отнемаше 0.3 сега 0.9 което е почти секунда за превключване ужас
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какъв точно ти е проблема със скоростите и каква е спецификацията на маслото- GL4+GL5 или GL5.
    точка

  3. #3

    Default

    От 1.8 със сигурност става.
    Last edited by badmadafaka; 25-09-2011 at 18:41.

  4. #4
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Ами превоза и мъките да доида до софия , тр ми и още 1 човек да има с мен щото си тежи ... превоза до софия още 250 лв и ко прайм брат иначе я гледах твоята и искам да ти кажа ,че ако беше от региона още 1вия ден щях да доида да я взема .. + това коли като нашите или по точно като твоята мн рядко има .. 156-ци има бол но нз точно кутийте ще съвпаднат ли ... пак 2.0 т с ама маи си има разлика там

    ---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

    Към другия колега .. Ми колега не помня точно но по спецификация беше абсолутно същото като тутелата без някакви разлика .. Ами значи скоростите влизат просто влизат тегаво със запъване.. От 1-ва на задна и обратно понякога се чува едно грозно хъркане когато превключвам. Няма ли как да сменя някой части вътре и да стане "като нова"
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Ами превоза и мъките да доида до софия , тр ми и още 1 човек да има с мен щото си тежи ... превоза до софия още 250 лв и ко прайм брат иначе я гледах твоята и искам да ти кажа ,че ако беше от региона още 1вия ден щях да доида да я взема .. + това коли като нашите или по точно като твоята мн рядко има .. 156-ци има бол но нз точно кутийте ще съвпаднат ли ... пак 2.0 т с ама маи си има разлика там

    ---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

    Към другия колега .. Ми колега не помня точно но по спецификация беше абсолутно същото като тутелата без някакви разлика .. Ами значи скоростите влизат просто влизат тегаво със запъване.. От 1-ва на задна и обратно понякога се чува едно грозно хъркане когато превключвам. Няма ли как да сменя някой части вътре и да стане "като нова"

    Превоза е около 30лв. по Еконт
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    И преди сам го казвал по добрия вариант е ревизия на кутията!!!Има лек и за твоя проблем!!!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  7. #7
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Колега не цепя стотинката на 2 .. просто ти казвам че превоза ми е 250 лв с моята кола и още 250 лв беше кутията стават 500лв и с шопинга и лека екскурзийка на ляво на дясно си стават едни 600 лв ми после нали и за труд ми трябват пари .. Това ако е цепене на 2 ? просто искам ако има в моя регион да си взема от тук за 200-300 лв това е .. Специално при нас в Бургаския регион си има 3-ма човека дето си имат сериозни познания за нашите коли така ,че невярвам да се затруднят с една скоростна кутия..

    Към то6ко колега какво точно се сменя за да видя по сайтовете като цени как вървят частите .. За да си направя сметка дали да ревизирам моята или направо друга да търся още се колебая и аз незнам какво да правя ако ще излезат 500 лв само частите направо отивам в моргата и зимам една кутия перфекта от 1.6 обаче и ще се мъча така..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Колега не цепя стотинката на 2 .. просто ти казвам че превоза ми е 250 лв с моята кола и още 250 лв беше кутията стават 500лв и с шопинга и лека екскурзийка на ляво на дясно си стават едни 600 лв ми после нали и за труд ми трябват пари .. Това ако е цепене на 2 ? просто искам ако има в моя регион да си взема от тук за 200-300 лв това е .. Специално при нас в Бургаския регион си има 3-ма човека дето си имат сериозни познания за нашите коли така ,че невярвам да се затруднят с една скоростна кутия..

    Към то6ко колега какво точно се сменя за да видя по сайтовете като цени как вървят частите .. За да си направя сметка дали да ревизирам моята или направо друга да търся още се колебая и аз незнам какво да правя ако ще излезат 500 лв само частите направо отивам в моргата и зимам една кутия перфекта от 1.6 обаче и ще се мъча така..
    Принципно да не се тормозиш на 145/146 кутията се различават 1,6 и 2,0, по това че първа и пета са малко по къси 1,8 и 1,6 са абсолютно еднакви да допълня.

    Ето и инфо да не са хабиш да търсиш а и да не ме нападат компетентни колеги http://www.alfa145.co.uk/specs.html
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Колега не цепя стотинката на 2 .. просто ти казвам че превоза ми е 250 лв с моята кола и още 250 лв беше кутията стават 500лв и с шопинга и лека екскурзийка на ляво на дясно си стават едни 600 лв ми после нали и за труд ми трябват пари .. Това ако е цепене на 2 ? просто искам ако има в моя регион да си взема от тук за 200-300 лв това е .. Специално при нас в Бургаския регион си има 3-ма човека дето си имат сериозни познания за нашите коли така ,че невярвам да се затруднят с една скоростна кутия..

    Към то6ко колега какво точно се сменя за да видя по сайтовете като цени как вървят частите .. За да си направя сметка дали да ревизирам моята или направо друга да търся още се колебая и аз незнам какво да правя ако ще излезат 500 лв само частите направо отивам в моргата и зимам една кутия перфекта от 1.6 обаче и ще се мъча така..
    Поради изказването на теоретика над мен ще запазя мълчание!!!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  10. #10
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Доста повече от 3ма са хората в бургас дето си имат понятие от тия коли като твоята колега,ама тва е друг вьпрос,а ти що не врьтнеш един тел. аз кутия мисля,че мога да имам ама трябвя пак да проверя,ако мислиш,че в нея ти е проблема
    Last edited by Gosheto30v6; 25-09-2011 at 23:43.
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Поради изказването на теоретика над мен ще запазя мълчание!!!
    Евала за което
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Евала за което
    Баце ти виждал ли скоростна кутия разглобена???????????
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Баце ти виждал ли скоростна кутия разглобена???????????
    Не баце само ти си виждал. Ние тука не ги чупиме и не ги ремонтираме.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Не баце само ти си виждал. Ние тука не ги чупиме и не ги ремонтираме.
    Въпроса ми е ти лично колко си счупил и колко си отремонтирал а не (НИЕ)????????
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Въпроса ми е ти лично колко си счупил и колко си отремонтирал а не (НИЕ)????????
    Опаааааа някои друг да ти отговори колко съм счупил че мен ме е срам.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •