Results 1 to 7 of 7

Thread: относно 156 Sportwagon

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default относно 156 Sportwagon

    Здравейте фенове на Alfa Romeo. Преди няколко месеца реших, че е крайно време да сменя старата Sierra 2.0 V6 с по нов автомобил, който е подходящ за семеен и притежава спортен дух и забележителен дизайн. Реших, че 156 2.0TS Sportwagon e добро решение за мен.
    Пуснах заявка до двама трима "авто доставчици" които доставят автомобили от Италия, но възниква проблем. Едните не намерили бензинов, другия не разбрал, че става въпрос за Sportwagon.
    Обиколих автокъщите на входа на София, но там се предлагат само седани. Както и да е изпробвах някои с двигател 1.8TS и една с 2.0TS.
    Нормално ли на всичките да им дрънчат гърнетата и защо ми се стори че 1,8 върви по добре на ниски обороти (потегляне, смяна на предавки) от 2,0 (може би има някакъв проблем).
    Сега видях, че в mobile.bg е обявена 156 2.0TS Sportwagon в Онтарио
    Може ли някой да даде малко инфо за тази 156-ца. Все пак да знам какво да очаквам като идвам да я гледам( от Стара Загора).
    Благодаря ви предварително.
    Мечтите стават реалност...Ама как..!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0ts

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Колега, кажи какво по-точно те интересува. Аз живея в района и не ми е проблем да мина. Още повече, че я гледах преди известно време заради един друг колега от форума, но той пък иска дизел. Колата иначе не изглеждаше зле външно, но не съм кой знае колко компетентен технически, че ако и има нещо по мотора, да забележа веднага. Тук обаче винаги има къде да идеш на диагностика. Та пиши какво те интересува и ще мина.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    Благодаря много колега, но онзи ден пратих брат си който ми каза единствено, че се разминават ръбовете на предната броня и калниците и десен фар е по-издаден напред от капака спямо левия.
    Ако имаш възможност я пробвай как се държи на пътя и ми пиши.
    Мечтите стават реалност...Ама как..!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0ts

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    Колеги ако някой е срещал по автокъщите 156 Sportwagon да каже, че да ходя да ги гледам.
    Предварително ви благодаря!
    Мечтите стават реалност...Ама как..!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0ts

  5. #5
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by milen
    Благодаря много колега, но онзи ден пратих брат си който ми каза единствено, че се разминават ръбовете на предната броня и калниците и десен фар е по-издаден напред от капака спямо левия.
    Ако имаш възможност я пробвай как се държи на пътя и ми пиши.
    Хмм, интересно, аз я заглеждах отгоре-отгоре, ама разминавания не открих . Иначе за пробата- с удоволствие, но не знам кога ще се случи да се прибера в прилично време, та да мина през Онтарио, пък и дали ще ми дадат. Ако стане непременно ще ти пиша .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #6
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Моето гърне също дрънчи Както и на повечето 156ци, които пробвах при покупката. Това според мен се дължи на махнат катализатор; когато не се сложи резонаторно гърне се получава това дрънчене.
    Относно вървенето - общото мнение е, че силата на алфите е след 3000 оборота (вж например заглавието на www.alfa156.net). И моята е така, до 3000 об не е нищо особено, след което изведнъж литва.
    Но според мен това е по-скоро често срещан проблем, отколкото характеристика на 16в тс мотморите. Така или иначе не е фатално де. Между другото, навремето и аз съм карал сиера ( на баща ми) а тя имаше къси скорости и съответно можеше да я караш на 5та с 50 и като дадеш газ, пак издърпва. Алфата не е така - трябват й обороти, както вече казах, но с това се свиква
    Иначе относно поддръжката - имам я от 1 година и не се е налагало да сменям нещо особено, освен всевъзможни МПХ-та, ламбда сонди и т.н. простотии дето струват майка си а баща си. Затова - бягай от коли с нестабилни обороти!
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    колеги кажете кога е следващата среща в Пловдив или в Стара Загора, че да взема и аз да дойда. Барем някой ме светне как трябва да върви една добра 156-ца . Пък ако до тогава се сдобия с някоя от тия красавици ще обменим малко мнения относно необходимите грижи към Алфите.
    Мечтите стават реалност...Ама как..!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0ts

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •